www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / odwolanie sie do wojewodzkiego orzecznika (4621 - wyświetleń)
- Autor gosik1811 Dodany 2011-10-03 12:46
Witam,bardzo prosze o pomoc w napisaniu odwolania do wojewodzkiego orzecznika do spraw o niepelnosprawnosci.Moja corka od urodzenia jest glucha,teraz skonczyla 16 lat i pani doktor stwierdzila ze juz nie potrzebuje mojej opieki,co jest dla mnie chore,jak ona moze funkcjonowac w spoleczenstwie sama nie slyszac?Bardzo prosze o pomoc!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-10-03 14:48
Ano, zupełnie przyzwoicie (choć nie twierdzę, że zupelnie łatwo) Twoja córka może, powinna i będzie funkcjonować:)
Owszem, jakieś wsparcie zawsze jej się pewnie przyda - ale w stopniu podobnym do tego, jakie jest miło mieć w życui w ogóle.

Z pewnością przez 16 lat jej życia wiele się nauczyła i potrafi sobie radzić w większości sytuacji - po co Ci akurat zapis o opiece w orzeczeniu? Czy to ją usprawni...? Wątpię.
Instynktownie zachowałaś się, pisząc posta, jak zwyczajna matka, ale czas dziecko przystosowywać do samodzielnego życia - a to akurat jest absolutnie możłiwe w jej sytuacji (jeśli to tylko głuchota, oczywiście).

Więcej wiary życzę...:-)
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-10-03 18:39
Blu nie bądź taka delikatna - dobrze wiesz o co chodzi w tym poście.
Do gosik, rozejrzyj się, zobacz ile jest wokoło osób - głuchoniemych i normalnie pracują, żyją, super się bawią i tańczą - widziałam.
Chyba miała jakieś specjalne przygotowanie (np. migowy, czytanie z ruchu ust itp).

Odwołanie piszesz zwyczajnie: Data, dane córki, nr akt - orzeczenia. Adres do kogo. Nie zgadzam się z orzeczeniem itd. Uzasadnienie - piszesz praktycznie to samo co na forum.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-10-03 20:39
I tym razem bober ma rację. Dodam jeszcze że dziwię się że gosik nie zdecydowała się by zaimplantować córce słuch. Córka odzyska słuch i będzie słyszeć. Podaję tu link i proszę tylko nie pisać, że to reklama.

http://www.ifps.org.pl/web/ionas.php?onas=onas&id=11
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / odwolanie sie do wojewodzkiego orzecznika (4621 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill