www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Proszę o pomoc (6359 - wyświetleń)
- Autor Elucha007 Dodany 2011-08-11 12:33
Witam. Zwracam sie do Was z pytaniem. Moja mama posiada 2 grupę inwalidzką wrodzoną. Pracuje jako sprzątaczka. Zauważyłam że ją tam "wykorzystują" i nie płacą za nadgodziny. Kiedy byłam rozmawiać z jej przełożonym to powiedział mi, że weszły nowe wymogi unijne że osoba niepełnosprawna w ciągu dnia czyli 7 godzin pracy musi wysprzątać 1 000 m2 powierzchni biurowej- to wychodzi w sumie około 2 m2 na minute. A gdzie osoba niepełnosprawna jest w stanie posprzatać 2 m2 na minute, to jest nierealne tym bardziej jeśli są to biura gdzie w grę wchodzą biurka, szafy. Jak mogę sprawdzić czy to co mówili jest prawdą ze to jest wymóg unijny ze osoba niepelnosprawna z 2 gr ma sprzatac w ciągu 7 godzin 1 000 m2 powierzcni biurowej.
Będę wdzięczna za jaką kolwiek pomoc
Pozdrawiam
Ela
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-08-11 13:38
Odwrotnie: to ten pracodawca niech wskaże Tobie i mamie podstawę prawną, na piśmie, z której wynika bzdura, o której plecie. A tak naprawdę, żeby się nie bujać, proponuję, abyś wzięła ze sobą dyktafon (lub włączony dyktafon w telefonie albo chociaż nagraj rozmowę telefoniczną) i nagrała wypowiedź tego nieszczęsnego przełożonego - że norma, że musi tyle i tyle wysprzątać itd. .
Skoro tak twierdzi, musi mieć takie wytyczne formalnie - a pracownik (mama) ma prawo je znać.
Każda nadgodzina musi być (szczegónie tu): zlecona i rozliczona (odebraniem nadgodziny lub finansowo). Nie ma że: nie wyrobił się w czasie pracy to ma tyrać aż skończy. No, chyba że czas pracy jest inaczej rozliczany (akord itd.), ale tu nie ma zastosowania.

Nie, nie jest prawdą to, co ten idiota powiedział, więc niech mama po prostu - NA PIŚMIE - bardzo grzecznie poprosi o uregulowanie przepracowanych nadgodzin oraz o wzięcie pod uwagę, iż jest osobą niepełnosprawną, w związku z czym ilość nadgodzin w roku jest ograniczona (patrz: Kodeks Pracy). Bez gróźb, bez błagania - zwyczajnie. Gdyby szef PO tym fakcie ją zwolnił, sam sobie strzeli w stopę (tylko zachowajcie pokwitowaną w sekretariacie kopię pisma albo potwierdzenie doręczenia pocztą).

W tym zakresiie, przede wszystkim jego obowiązkiem jest prawo znać i go przestrzegać - nie nadużywać i zmyślać. W tej chwili leci z Wami w kulki...

Powodzenia.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-08-11 14:20
mama ma swoje lata i swój rozum po co ingerujesz w jej sprawy
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-13 14:51
Sprzątaczki siedzą i palą papierochy w kotłowni!!! Tak Ci powiedziała, żebyś ją żałowała. Nie sprząta się  w szafach itp. urzędnik nawet nie życzy sobie aby brudną szmatą mazała biurko! czyli ...
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-08-13 21:20
bobrze (i barbaro trochę też tym razem) - przecież za te wasze, pożal się Boże, komentarze to człowiek się tylko zaczyna wstydzić, że ląduje później w jednym kotle opinii, jacy to ON są podli... Bo są - przez takie paskudy, jak wy.

Bobrze - fakt, że Ty byłaś całe życie (i jesteś, o czym świadczy cała pisanina) krętaczką, kombinatorką i malkontentką świadczy tylko o tym, że takie pani sprzątaczce nie dorastasz do pięt: ani jeśli chodzi o prawdziwe kłopoty zdrowotne, ani wiedza czym jest praca, ani wyobraźnią, ani odpowiedzialnością. Baśka - skoro nie jesteś w stanie (ze względu na sprawność) nawet sięgnąć po robotę, którą ta kobieta musi wykonywać - po kie licho zabierasz głos??? Biadolisz, że nikt Cię nie chce zatrudnić, ale jedziesz po każdym, kto próbuje na chleb zarobić. CO WIECIE O TEJ KOBIECIE, ŻEBY W OGÓLE TAKIE RZECZY WYPISAĆ???
Baby jedne...
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-08-13 22:19
bo dla mnie jest oczywiste że skoro potrafi sprzątać i chodzi do pracy to i sprawy powinna umieć samodzielnie załatwiać a nie bierze córke za adwokata żeby jej wszystko załatwiła
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-13 23:28
Widzę co robią, jak robią, sama nie kazałam "tykać" biurka czy półek. Zawsze piszę z życia, a nie teorii.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-08-13 23:34
Blu... tak wychodzi, że w życiu realnym jesteś niedowartościowana. Co miałam ci powiedzieć już wcześniej napisałam.
Baj, baj....... Czytaj mnie NADAL ale nie pisz.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2011-08-11 14:19 Zmieniony 2011-08-11 14:23
a ja myślę, że nie możesz tutaj podpierać się, że mama ma drugą grupę. Czy ty wiesz ile osób w kraju ma drugą grupę? a potem normalnie pracuje, skąd mają siłę i zdrowie?, którego nie mają na komisji w Zusie
Nawet bluengel pracuje na dwa etaty, przeczytaj  na forum
W umowie, dobrze sporządzonej umowie o pracę według kodeksu pracy powinien być wypełniony punkt: zakres obowiązków. Jeżeli tego mama nie ma, to ciężko będzie jej dochodzić, ile powinna posprzątać. Nie tylko twoja mama ma ten problem, zdrowi którzy chodzą do pracy mają podobnie. Mobbing. Nowoczesne czasy.
Nadrzędny Autor wseiii_poznan Dodany 2011-09-15 12:41
Szanowni Państwo
„Firma bez barier – osoba niepełnosprawna Twoim pracownikiem”, to hasło konferencji organizowanej przez Wyższą Szkołę Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu w ramach projektu „Pomóż sam sobie – promocja zatrudniania osób niepełnosprawnych”. Jest ona kierowana do pracodawców oraz wszystkich zainteresowanych tematem zatrudniania osób niepełnosprawnych. Głównym celem konferencji jest przełamanie obaw pracodawców przed zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, a także ułatwianie komunikacji między tymi dwoma grupami. Chcemy pokazać, że można zatrudniać osoby niepełnosprawne na zasadach preferencyjnych także na otwartym rynku pracy i jest to bardzo dobra praktyka biznesowa. Konferencja odbędzie się 7 października 2011 roku w Hotel "Polonez" w Poznaniu. Udział w konferencji jest bezpłatny! Pozwól pomóc sobie, aby móc pomóc innym. Więcej informacji pod adresem internetowym http://www.pomozsamsobie.pl/konferencja.html Zapraszamy!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Proszę o pomoc (6359 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill