www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa -chyba już było (4349 - wyświetleń)
- Autor garou Dodany 2011-11-04 20:58
Witam wszystkich forumowiczów.Mam ogromną prośbą o wyjaśnienie jakimi kryteriami kierują się zespoły d/s orzekania o niepełnosprawności.Czy są jakieś wytyczne z jakimi chorobami można otrzymać kartę parkingową a z jakimi nie.Otóż otrzymałem umiarkowany stopień niepełnosprawności -jest to kontynuacja.NIestety nie dostałem karty parkingowej.Stąd moje pytanie: 3 lata temu kiedy uzyskałem po raz pierwszy stopień niepełnosprawności uzyskałem też kartę parkingową.W tym roku już mi nie przyznali karty mimo ,że przedstawiłem dokumenty lekarskie na schorzenie identyczne jak 3 lata temu.Mam rozmiękczenie chrząstki rzepki II i III stopnia w obu kolanach. Mam spore trudności z poruszaniem się ,chodzenie sprawia mi ból.Odwołałem się do wojewódzkiego zespołu no i niestety utrzymali w mocy orzeczenie powiatowego zespołu.Ponoć mogę jeszcze się odwoływać tylko czy to ma sens : trwa to strasznie długo bo wszystko od kwietnia tego roku a przecieź nie mogę w czasie odwołania od orzeczenia posługiwać się wydanym orzeczeniem ,a jest mi potrzebne do pracy.Pytałem Panią z wojewódzkiego zespołu dlaczego tak się stało,że trzy lata temu dostałem kartę a teraz nie mimo ,że mam to samo schorzenie.Pani powiedziała,że są zaostrzone przepisy co do wydawania kart parkingowych.Proszę o jakąś poradę co moge zrobić w tej sprawie,czy lepiej już dać sobie spokój bo i tak nic nie wskóram.Mieszkam w Krakowie.Bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc
Nadrzędny - Autor ONAMaZawszeRacje Dodany 2011-11-06 14:16
Karta parkingowa wydawana jest w przypadku kiedy osoba nie pełnosprawna posiada:
- stopień znaczny,
- stopień umiarkowany,
- stopień lekki R lub N;
Zastrzegam sobie prawo pomyłki jeśli zmieniło się coś w przepisach ostatnimi czasy. Tak jak piszę powinno by do tej pory.
Pcpry różnie interpretują zapis o wydaniu karty parkingowej, bo niestety stanowiska zajmują wtórni analfabeci, którzy nie rozumieją co czytają, taki kraj :/ Otóż jeśli nic się nie zmieniło karta należy się każdej osobie o stopniu umiarkowanym i znacznym! Nie należy się poddawać jeśli w pcpr twierdzą inaczej. A co do zapisu nie dotyczy na orzeczeniu, jeśli na wniosku zaznaczy się, że nie o kartę nie ubiega to oni zaznaczają nie dotyczy bo po co ma dotyczyć skoro komuś taka karta nie jest potrzebna.
Wszystko proste i logiczne, tylko nie dla niektórych pracowników różnych instytucji. A przecież w ustawie wyraźnie jest napisane jak jest.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-11-07 09:18
Szanowni Państwo
po ostatniej zmianie przepisów Karta przysługuje tylko osobom które posiadają orzeczenie z Powiatowego lub Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, które na orzeczeniu mają zaznaczony punkt 9. Nie ma tu więc miejsca na interpretację PCPR. O tym czy danej osobie przyznać prawo do posiadania karty parkingowej decyduje komisja orzecznicza. Ważne jest również to, że osoby posiadające orzeczenie z ZUSu w chwili obecnej nie mają prawa do uzyskania kartty parkingowej.
Nadrzędny - Autor ONAMaZawszeRacje Dodany 2011-11-07 09:46
Mój błąd. U mnie PCPR i Zespoł ds. Orzekania o Niepełnosprawności znajdują się w tym samym budynku. Chodziło mi oczywiście o Zespół ale nie chciało mi się pisać takiej długiej nazwy. Jednak chyba wszyscy wiedzą o co chodzi.
Nadrzędny - Autor aloj78 Dodany 2011-11-16 12:15
Witam. Piszę o tym samym problemie, tzn Karty parkingowej dla ON: W 2000 roku dostałam orz.o st.np, orzeczenie ma charakter trwały i wydaje się na stałe, przyczyna NP "R", miałam 7 punktów. W tym roku złożyłam prośbę o 9 punkt-dotyczący karty ON. Wniosek odrzucono , bo niby moje orzecz. z 2000 roku jest na stałe i jest trwałe. Przedstawiłam, te same dokumenty co 11 lat temu, a moja niepełnosprawność przez te 11 mogła ulec zmianie-przy nadmiernym chodzeniu bolą mnie nogi i kręgosłup. Szanowny Powiatowy Zespół podaje mi artykuły które mówią o tym, że nie dają podstaw do zmiany posiadanego orzeczenia z 2000 r.
Proszę o pomoc. Czy mam sie odwoływać do wojewódzkiego zespołu? 
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-11-17 15:08
Szanowny Panie
Sprawa, którą Pan przedstawił nie jest do końca jednoznaczna. Gdyby Pan mógł napisać, czy na obecną komisję przedstawił Pan jakieś nowsze dokumenty lekarskie, niż te sprzed 11 lat. Ważną informacją będzie też, kiedy otrzymał Pan decyzję o braku podstaw do zmiany orzeczenia. Proszę pamiętać, że ma Pan 2 tygodnie na złożenie odwołania w tej sprawie. JEśli uzyskamy od Pana te informacje, postaramy się jak najszybciej uzyskać opinię odpowiednich organów i pomóc w rozwiązaniu sprawy.
z poważaniem
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa -chyba już było (4349 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill