www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / wygrana renta a przekroczony próg przychodu (6718 - wyświetleń)
- Autor alus Dodany 2012-01-18 22:41
Mam pytanie do wszystkich którzy wygrali w sądzie rentę- wygrałam w 2011 in ZUS wyplacil mi w 2011 rente za 4,5 roku, do tego jeszcze przez część roku pracowałam a zus ma te graniczne kwoty przychodu dla 2011 r. wynoszące 28 444,40 zł. Moje pytanie brzmi jak oni to liczą? Czy biorą pod uwagę, że sąd zasądził za 4,5 roku czy też liczy sie dochód w danym roku i każa mi zwracac bo przekrocze ten próg?
Nadrzędny Autor bozkac54 Dodany 2012-01-18 22:48
witam
myślę że ZUS odpowie ci najlepiej na to pytanie,próbuj u nich oni wiedzą najlepiej
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor alus Dodany 2012-01-19 10:11
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2012-01-19 19:25 Zmieniony 2012-01-19 20:01
Czy mógłbym prosić o objaśnienie w sposób "łopatologiczny" tego tekstu?

U mnie sprawa wygląda podobnie, tzn. ok. 26 miesięcy temu ZUS zabrał mi rentę i od tamtej pory sprawa toczyła się aż do grudnia, gdzie odbyła się sprawa w Sądzie II instancji, który stwierdził, że renta mi się należy.
W Zusie powiedziano mi, że za okres, w którym pracowałem (a było to łącznie ok. 18 miesięcy) nie należy mi się renta, ponieważ przekroczyłem ten próg, a z tego tekstu wynika trochę coś innego.

Jak w takim razie mam do tego podejść?
Czy w takim razie powinienem otrzymać rentę nie tylko za te 8 miesięcy, w czasie których akurat nie pracowałem, a za cały ten okres?

I jeszcze jedno - jakiej renty się to tyczy?
Socjalnej czy z tytułu niezdolności do pracy(inwalidzkiej)?
Nadrzędny Autor alus Dodany 2012-01-20 11:55
tekst dotyczy renty inwalidzkiej a wyrok jest sądu najwyższego więc nie ma już wyższej instancji pisz więc do Zusu powołując sie właśnie na ten wyrok, gdyby nie przyjeli tej argumentacji od każdej decyzji administracyjnej mozna sie odwołać do sądu poza tym, żeby Ci zawiesili calkowicie rentę musiałbyś zarabiac prawie  4 tysiące zł miesiecznie
Nadrzędny Autor alus Dodany 2012-02-16 18:06
A Ty oddałeś im rentę? Czy sie sadzisz?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / wygrana renta a przekroczony próg przychodu (6718 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill