www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Rola ośrodka szkolno-wychowawczego w życiu. Wasze zdanie? (4365 - wyświetleń)
Autor MMiska Dodany 2012-03-20 18:02
Witam,
Dopiero niedawno zaczęły mnie interesować problemy osób niepełnosprawnych. Jakiś czas temu poznałam młode małżeństwo, które zapisało swoją pociechę na terapię zajęciową do ośrodka szkolno-wychowawczego we Wrocławiu. Chłopiec ma wadę wzroku sprzężoną, z bodajże, mózgowym porażeniem dziecięcym. Nie rozmawiałam z nimi zbyt długo, temat ten był dla nich zbyt świeży i sprawiał dyskomfort, jednak zaczęłam się zastanawiać nad samym pomysłem wysłania dziecka do takiego ośrodka.

Czy takie ośrodki są niezbędne w terapii dzieci? I do jakiego wieku dziecko powinno się w nich znajdować?
Czy to funkcjonuje jak szkoła? Jak szkoła z internatem?
Czy jest tu jakiś rodzic, którego dziecko również uczęszcza i korzysta z terapii w takim ośrodku?
Co taka terapia wnosi? Czy widoczne są efekty i po jakim czasie?
I czego tak naprawdę dziecko się tam uczy?
Takie ośrodki są tylko dla dzieci z wadami wzroku, słuchu?

Prosiłabym o jakiekolwiek informacje. Być może ukierunkuję swoją drogę życiową właśnie w tą stronę. Bo jestem bardzo zainteresowana tematem. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Rola ośrodka szkolno-wychowawczego w życiu. Wasze zdanie? (4365 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill