www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Odmowa prawa do zasiłku chorobowego (4188 - wyświetleń)
- Autor edysia Dodany 2012-02-10 15:06
Witam.
Otrzymałam decyzję z ZUS o odmowie prawa do zasiłku chorobowego. W styczniu 2011 r. skręciłam nogę pozrywałam więzadła itp. W maju miałam rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego. Od stycznia do lipca -182 dni byłam na zwolnieniu lekarskim, nastepnie otrzymałam 3 miesięczne świadczenie rehabilitacyjne, po zakończeniu świadczenia lekarz prowadzący uznał że mogę wrócic do pracy ( mimo że moja noga nie była w pełni sprawna nie miałam wyprosu ani zgięcia). Lekarz stwierdził że należy wykonac artroskopię i wyznaczył termin na 29 grudnia 2011 r. 28.12  przyjęto mnie do szpitala i 29 wykonano operację. Usunięto blizy z kolana które uniemożliwiały pełen zakres ruchu. Zwolnienie mam od 28.12.2011 do 08.02.2012. W styczniu oczywiście zostałam wezwana na komisję lekarską a w lutym otrzymałam pismo z ZUS że niezdolnośc do przacy została spowodowana tą samą chorobą (i nie minęło 60 dni od daty ostatniego zwolnienia) nadmieniam że minęło dokładnie 60 jednak nie przekroczyło 60 dni. Co według ustawy z dn 25 czerwca 1999r. art 8 i 9 uniemożliwia mi otrzymanie zasiłku. Bardo proszę o pomoc może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiemi podpowie mi co dalej, tzn wiem że mogę się odwołac ale ciekawa jestm czy mam jakieś szanse na wygraną.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-02-10 15:16
Jeśli jest tak, jak sama piszesze: "Co według ustawy z dn 25 czerwca 1999r. art 8 i 9 uniemożliwia mi otrzymanie zasiłku" - to o czym tu dyskutować...?
Jeśli zapisy ustawy odnoszą się do Twojej sytuacji, od czego chcesz się odwoływać? 
Nadrzędny - Autor edysia Dodany 2012-02-10 15:55
Ale czy operację (rekonstrukcja przedniego więzadła) mam uznac za tę samą chorobę co powstanie blizn na kolanie. Czy jeżeli teraz skręciłabym sobie to samo kolano to uznano by to za tą samą chorobę? Przeceż ja nie wróciłam do pracy i po kilku tygodniach nie poszłam na zwolnienie z powodu bólu tego samego kolana, tylko poddana byłam kolejnej operacji na to samo kolano.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-10 20:28
Trzeba było wystąpić do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne. :-)
"ta sama choroba' to kod, który wpisuje lekarz, a pod jednym kodem mieści się trochę podobnych chorób - objawów. Sprawdź jakie kody były. :-)
Spróbuj z tym świadczeniem :-) ZUS może działać wstecz.
Nadrzędny Autor edysia Dodany 2012-02-13 14:21
Bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-02-13 20:45
Hmmmm o zasiłku małe pojęcie mam, ale wiem że te wiązałdła sztuczne są słabe i zrywają się szybko. Też już mam zerwane........
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Odmowa prawa do zasiłku chorobowego (4188 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill