www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Ułatwienia dla niepełnosprawnych! (5353 - wyświetleń)
- Autor maciej_k Dodany 2012-01-03 23:09
Witajcie, na takiego newsa natrafiłem ostatnio na necie:
http://konektia.pl/artykuly/83-niepelnosprawni-zyskuja-pierwszenstwo-do-urzedniczych-stanowisk

Co o tym myślicie? Myślicie, że to coś nam ułatwi, pomoże w pracy, czy i tak w "konkursach" na urzędników przyjmowani będą znajomi znajomych?
Ja akurat nie byłbym sceptyczny co do tego, wydaje mi się, że takie zmiany mogą mieć pozytywne przełożenie dla nas, niepełnosprawnych. Z resztą jak napisano w tekscie funkcjonuje to już od konca listopada, może ktoś z Was coś słyszał aby kogos przyjęto w takiej drodze na jakieś urzednicze stanowisko?

Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2012-01-04 08:56
Formalnie ułatwi sprawę, tylko potem na korytarzu usłyszysz szepty :"to ten co go przyjęli dzięki ustawie".
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-01-04 13:45
O tak to prawda rogal ale w ten link to ja wierzę jak we wszystkie nowe ustawy.... oj gorzko...
Nadrzędny - Autor max78 Dodany 2012-01-04 17:38
no ciekawe ciekawe, oby nie było tak jak mówicie, że później niepełno sprawni są wytykani palcami przez innych, ale to już nie tyle wina ustawy, co zwykłe ludzkie chamstwo, że w pełni zdrowi ludzie nie rozumieją, że niepełnosprawnym może być tak trudno znaleźć pracę a takie coś jest dla nich dużym ułatwieniem, a niepełnosprawność to często przeszkoda dla pracodawców.

Mnie ciekawi jak to będzie np. w urzędach które nie są pzystosowane dla osób np. na wózkach inwalidzkich, to skoro mają zatrudnić w pierwszej kolejności taką osobę to jak umożliwią jej przemieszczanie się po budynku...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-01-04 17:45
Obawiam się, że po osiągnięciu "przyzwoitego" poziomu kadry niepełnosprawnych, potem górę weźmie kreatywność w rozstrzyganiu konkursów, a wytykanie i tak będzie.
Nadrzędny Autor maciej_k Dodany 2012-01-04 19:07
czyli pozostaje nam w takim razie nasza szara rzeczywistóść i polska mentalność :-) eh... mam nadzieje ze kiedyś to się zmieni i wszystko będzie wyglądać normalnie w naszym kraju:)
Nadrzędny - Autor Moni Dodany 2012-03-01 20:10
w ofertach pracy urzedów mozna znalezc zapisy o tym ze niepelnosprawni moga skorzystac  z przywileju zatrudnienia w pierwszej kolejnosci na koncowym etapie rekrutacji (warunkiem jest zlozenie orzeczenia o niepelnosprawnosci). a co do wygadaywania ze ktos dostal prace przez niepelnosparwność to nie sadze ze mogloby tak byc bo nikt sie nie chwali ze jest niepelnosprawny i wychodzi to dopiero podczas rozmowy z komisją.

btw . ciekawi mnie jak to ma sie do ustawionych kokursów np. gdy po tescie do rozmowy przejdzie osoba , która juz ma robote zalatwioną i osoba z orzeczeniem ... chcąc nie chcąc ta druga ma pierwszenstwo :-)
Nadrzędny - Autor Agnieszka_85 Dodany 2012-03-01 21:26
Ja-jako niepełnosprawna i 2 inne osoby, dostałam się do ostatniego etapu rekrutacji na stanowisko urzędnicze, po uzasadnieniu że wszyscy wykonali zadania bardzo dobrze i każdy im się spodobał to i tak wybrali osobę, która miała u nich staż i nie jest niepełnosprawna. Więc jak dla mnie to wielki pic na wodę te ich ustawy i pierwszeństwa dla ON. A ponadto, urzędy piszą już, że u nich zatrudnienie osób niepełnosprawnych przekracza 6% więc nie muszą w pierwszej kolejności zatrudnić takich osób - tylko swoich zatrudniają ;/
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-02 19:18
Nic nie zrobisz, bo nawet na siłę zgodnie z Ustawą to szybko się Ciebie pozbędą. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Ułatwienia dla niepełnosprawnych! (5353 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill