www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak określić cele we wnisoku do PZON ?? (1539 - wyświetleń)
- Autor jak Dodany 2012-06-05 05:05
Witam!

Jest formularz do PZON, na którym trzeba określić cele. Formularz o którym piszę, w punkcie odnośnie celi, nie mówi aby wybrać cel najważniejszy (a takie druki spotkałem na Internecie).

Z tego co się pobieżnie zorientowałem w starostwie powiatowym, to można zaznaczyć wiele celi, w tym dopisać własne...

Osoba ubiegająca się o orzeczenie, ubiega się po praz pierwszy. Dodam ze nie ubiegała się też jeszcze o orzeczenie w celach rentowych.

A teraz do rzeczy:

Wybrane zostały dotychczas następujące cele:
-Odpowiednie zatrudnienie,
-Terapia Zajęciowa,
-Wsparcie w środkach systemach wsparcia samodzielnej egzystencji.

Zastanawiam się też czy zaznaczyć także punkt odnośnie "zasiłku pielęgnacyjnego". Wiem że jest on należałby się w przypadku znacznego stopnia niepełnosprawności (pacjent ma powyżej 30 lat), a ja "na oko" uważam że aż taki stopień niepełnosprawność nie zostanie przyznany.

Czy jednak mimo to na wszelki wypadek można ten punkt zaznaczyć?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-06-26 08:45
Można zaznaczyć wszystko na czym Wnioskodawcy zależy, a Komisja Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności określa czy osoba je spełnia czy też nie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak określić cele we wnisoku do PZON ?? (1539 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill