www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna a własna działalność gospodarcza - pytanie (2194 - wyświetleń)
- Autor FIGA1 Dodany 2012-03-27 13:37
Dzień dobry,

Nazywam się Grzesiek, mam 20 lat i jestem niepełnosprawnym studentem(orzecenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności). W tym momęcie pobieram rente socjalną z ZUS-u i zasiłek pielęgnacyjny z MOPS-u. Mam następujące pytanie. Czy jeśli zdecyduję się otworzyć własną działalność gospodarczą w zakresie udzielania korepetycji z języka niemieckiego, to automatycznie moja renta socjalna zostanie mi odebrana??? Czytałem ostatnio, że od 1 stycznia 2012 roku do tego rodzaju renty można sobie bez konskwencji dorobić do max. 70% średniego miesięcznego wynagrodzenia czyli około 2000 zł( Ja swój ewentualny miesięczny dochód oceniam na około 1000 zł). I teraz jeśli zarejestruję własną działalność gospodarczą, to co ze składkami do ZUS, wyczytałem, że podstawą do obleczeń tych składek jest kwota 2115,60 zł - czyli mniej niż można sobie do renty maxymalnie dorobić. Dodam jeszcze, że wstępnie zdecydowałbym się na opodatkowanie w formie karty podatkowej. Reasumując proszę o wyjaśnienie co dzieje się z rentą socjalną jeśli otworzę sobie diałalność gospodarczą??

P.S. Przepraszam, jeśli piszę w złym dziale

Z góry dziękuję za odpowiedź

FIGA1
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-27 18:42
Ja uczciwie radząc, spytała bym, nawet telefonicznie w ZUS :-)
Tutaj ile osób tyle poglądów, a i C.I. nie jest tak znowu obeznane - niestety :-)
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor kazoo Dodany 2012-03-28 22:16
Pracownicy Centrum Integracja to lenie, nie spodziewaj się że Ci odpowiedzą. Poza tym to ludzie niekompetentni. Oni nie są po to żeby pomagać niepełnosprawnym, tylko żeby na swoje potrzeby wydawać np. 1% podatku, darowizny, subwencje z Unii Europejskiej i z PFRON.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna a własna działalność gospodarcza - pytanie (2194 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill