www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / studia (2732 - wyświetleń)
- Autor Mariano855 Dodany 2012-08-02 08:38
Witam. Od października zaczynam studia, moja sytuacja finansowa nie wygląda za ciekawie miesięcznie na leki wydaję 400zł stopień mojej niepełnosprawności to umiarkowany. Moje pytanie brzmi czy mogę i gdzie starać sie o jakąś pomoc finansową?
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-02 12:18
Marianno, po pierwsze poczytaj sobie trochę sama o pomocy dla studentów niepełnosprawnych... Na tym forum już były poruszane te problemy...

Pierwszą rzeczą, jaką powinnaś uczynić to jest złożenie wniosku o stypendium socjalne na Twojej uczelni. Uzyskuje się go w zależności od dochodu w rodzinie. Druki do pobrania w dziekanatach, rektoracie.
Ponadto, niektóre uczelnie "dokładają" studentom niepełnosprawnym specjalne kwoty. Na każdej uczelni jest rzecznik studentów ON, znajdź telefon - zadzwoń. Musisz dowiedzieć się jak jest znowu na Twojej, przyszlej uczelni, bo każda szkoła wyższa ma "swoje" zasady.
I kolejna sprawa to programy PEFRON-u dla studentów.

Powodzenia!:-)
Nadrzędny - Autor Mariano855 Dodany 2012-08-03 09:40
dziękuję:)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-04 16:51
Dobrze, że się uśmiechasz:-)....zdradź, co będziesz studiować?
Nadrzędny - Autor Mariano855 Dodany 2012-08-05 17:01
na politechnice , mechanika i budowa maszyn
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2012-08-05 18:24
...takie obce dla mnie:-)))
To na pewno wymyślisz jakąś maszynę, która będzie na pstryknięcie palcem, potrzebującym produkowała pieniądze:-)))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / studia (2732 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill