www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Jak uzyskać dofinansowanie do protezy? (4190 - wyświetleń)
- Autor wiolka8690 Dodany 2012-02-13 11:06 Zmieniony 2012-02-13 11:09
Witam Was.
Potrzebuje pomocy w sprawie finansowania protezy podudzia. Mój serdeczny przyjaciel jest w ciężkiej sytuacji finansowej i potrzebuje szybko nowej protezy, ponieważ ta, którą posiada obecnie jest uszkodzona w wyniku użytkowania. Uniemożliwia mu to kontynuowanie pracy i prawdopodobnie będzie musiał z niej zrezygnować. Chłopak ma zaledwie 20 lat i zależy mi, żeby uzyskać dla niego pomoc. Niestety na dotacje z NFZ i PCPR trzeba czekać. Sama jestem w trakcie poszerzania swojej wiedzy na ten temat i zdobywania nowych informacji, ale jak to mówią: "kto pyta nie błądzi". Potrzebowałabym informacji o instytucjach zajmujących się tego typu pomocą lub o doświadczeniach Waszych czy Waszych bliskich.
Dziękuję, z góry, osobom, które poważnie potraktują moją prośbę, na prawdę dużo to dla mnie znaczy.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-02-13 13:21

> Potrzebowałabym informacji o instytucjach zajmujących się tego typu pomocą


Jak rozumiem mówimy o instytucjach nie-państwowych (organizacjach społecznych). Przesyłam linka do ogólnopolskiej bazy organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych (klik), prowadzonej przez portal NGO.pl. Część tego typu organizacji może albo pomóc kupić protezę z posiadanych środków albo, na przykład, pośredniczyć w legalnej zbiórce pieniędzy na taki cel, czyli, jak to się mówi, prowadzić "subkonto" (osoba prywatna nie może sobie ao tak przeprowadzić zbiórki charytatywnej). Żadnej z tych instytucji nie odradzam ani nie polecam - musicie sam ewentualnie znaleźć taką, której jesteście gotowi ufać i której zasady Wam pasują.
Nadrzędny - Autor wiolka8690 Dodany 2012-02-13 14:17
Dziękuję za pomoc jest tu sporo organizacji z naszego regionu, do których postaramy się odezwać.
Nadrzędny Autor doori Dodany 2012-08-01 11:06
Z mojego doświadczenia- we wniosku do nfz nie pisz, że proteza jest uszkodzona, bo wg nich to nie powód do wymiany protezy (mówią, że jedyna opcja to naprawa).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Jak uzyskać dofinansowanie do protezy? (4190 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill