www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Samochód do przewozu osoby niepełnosprawnej (9316 - wyświetleń)
- Autor xxx Dodany 2012-09-23 12:37
witam,
jestem nowa na forum, ale mój temat pewnie już został gdzieś kiedyś omówiony - jednakze proszę o pomoc.
Od 13 lat moja Mama jest w śpiączce a mój Tata się nią opiekuje - jest jej opiekunem prawnym. od pewnego czasu samochód Taty odmawia posłuszeństwa i trzeba bezzwłocznie zakupić nowy - bardzo często jeździ z Mamą na wycieczki z nadzieją, że to pomoże bo przecież nie można tylko leżeć w łóżku i nie zmieniać otoczenia. Mama zdaje się reagować na bodźce zewnętrzne i głosy (śpiączka w tym przypadku ma status tzw. stanu apalicznego).
Uprzejmie proszę o wszelkie informacje co do możliwości uzyskania dofinansowania ze środków PFRON na zakup nowego auta - słyszałam, ze jest taka możliwość ale nie wiem czym to się je jak i jak to załatwić.
Z góry dziękuję za pomoc.
Nadrzędny - Autor 0wiolunia0 Dodany 2012-10-01 19:28
Witam serdecznie.

Jestem mamą 3 letniego Bartusia z MPD spastycznym, czterokończynowym. Ostatnio poruszałam też ten sam temat dofinansowania do samochodu z PFRON. Zostałam poinformowana że tego już nie ma, że zostało to wycofane na dzień dzisiejszy. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor 0wiolunia0 Dodany 2012-10-01 19:29
Zostaje jedynie pomoc z większych fundacji na indywidualne wnioski
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-10-02 17:44
Nie możliwości jazdy z osobą w śpiączce zwłaszcza przemieszczenia do samochodu, bo samo karmienie to problem i to duuuży!!!
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-10-02 17:45
I słusznie - do rehabilitacji dziecka nie potrzeba samochodu :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-02 20:10
a czym je zawieziesz na rechabilitacje ? - taczką ? :-(
Nadrzędny - Autor magdakotek1 Dodany 2012-10-08 15:44
Kiedyś był program na przystosowanie samochodu do potrzeb osoby niepełnosprawnej - w tym roku chyba nie było takowego, możesz poczytać o takich dofinansowaniach na stronie http://www.e-pion.pl/
Nadrzędny - Autor gerda Dodany 2012-10-09 14:43
z tego co się orientuję program na dostosowanie samochodów w tym roku nie ruszył z miejsca :-( . Znowu państwo pokazało swoje prawdziwe oblicze, odwrócone tyłem od obywatela potrzebującego pomocy.
Nadrzędny - Autor rara Dodany 2012-10-16 10:04
ok programu nie było ale czy gdzieś indziej można starać się o jakieś pieniążki??
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2012-10-16 12:10
Można się starać wszędzie, ale instytucjonalnie ze środków publicznych nikt obecnie takiej pomocy nie świadczy.
Brak programu/projektu raczej determinuje brak takiej możliwości, ponieważ wg jakichś kryteriów i zasad tego rodzaju wsparcie musi się odbywać.

W Polsce samochód nie jest traktowany jako narzędzie niezbędne w usamodzielnianiu, rehabilitacji ani egzestencji, więc państwo wychodzi z założenia, że skoro wszyscy pozostali jeżdżą już autami - nie ma powodu jeszcze ułatwiać ich posiadania niepełnosprawnym. To samo dotyczy zresztą nawet akwytnych czy elektrycznych wózków inwalidzkich, więc co tu gadać o samochodach...
Nadrzędny - Autor haber Dodany 2012-10-17 12:43
Cześć!
Zerknij tutaj: http://www.spinka.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=96&Itemid=34
No i oczywiście poproszę o pochwalenie się efektami, jeśli będzie czym.
Powodzenia!
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2012-10-17 13:36
Spinka refunduje jedynie część kosztów związanych z ADAPTACJĄ auta, nie dofinansowuje zakupu samego samochodu.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-10-16 19:58
Hie, hie, za to jest kasa na bzdurne programy unijne, do których musi dopłacać samorząd, niby szkolenia, imprezy, jedzonko itp. itd. kasę zarabiają ci co zwykle bo niby przetarg wygrali, a o.n. z tego pożytku ma tyle co "w pysku".
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Samochód do przewozu osoby niepełnosprawnej (9316 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill