www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / prawdziwość ogłoszeń pracodawców (6337 - wyświetleń)
- Autor xeon2012 Dodany 2012-11-20 17:07
Witam wszystkich,

Od dwóch tygodni szukam pracy głównie poprzez portal Pracuj.pl. Zaobserwowałem, że oferty na które już aplikowałem pojawiają się ponownie, tyle, że z nową datą. Dzieje się to tak często, że zastanawiam się, czy ci pracodawcy faktycznie szukają kogoś do pracy, czy raczej chcą pozyskać bazę danych by w przyszłości rozsyłać spam reklamowy. Może sami traktują portal ogłoszeniowy jako miejsce taniej reklamy: wszak siłą rzeczy widzę logo interesującej mnie firmy i czytam informacje na jej temat. Ciekaw jestem Waszych doświadczeń z aplikowaniem na ogłoszenia rekrutacyjne w internecie i prasie (opisany problem widoczny jest też w gazetach). Czy ktoś zaobserwował to samo co ja?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-11-21 20:37
Dobrze zdiagnozowałeś zjawisko.
Do tego trzeba dodać, że powtarzalność ogłoszeń wynika z dużej rotacji w danej firmie.
Nadrzędny Autor xeon2012 Dodany 2012-11-21 20:51 Zmieniony 2012-11-21 20:56
Częste jest też niezamieszczanie w ogłoszeniu o naborze istotnych informacji jak np. to, że praca odbywa się w terenie poza siedzibą firmy oraz, że konieczne jest posiadanie prawa jazdy. Kolejna sprawa - osoby odpowiedzialne za rekrutację nie czytają CV (może brak im czasu przy dużej ilości aplikacji?) Pięć lat temu na rozmowie kwalifikacyjnej usłyszałem pytanie: "jakie studia Pan skończył?" A tak się składa, że skończyłem szkołę pomaturalną o czym napisałem w CV.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2012-11-27 14:53
Ja trochę dłużej szukam pracy, ale przy lekkim stopniu mogę zapomnieć. Neurologiczno-ruchowe schorzenie raczej utrudnia mi podjącie pracy, ale lekki stopień to za mało.
Już miałam telefony z zapytaniem o stopień niepełnosprawności, jak mówiłam że lekki to słyzsałam: nie dziękujemy.
Dodam że najbardziej śmieszą mnie oferty w stylu: zatrudnimy osobę o lekkim lub znacznym stopniu niepełnosprawności a na dole drobnym druczkiem: konieczna sprawność fizyczna.
Nadrzędny Autor xeon2012 Dodany 2012-11-27 16:47
Zgadza się; praca wymagająca odpowiedzialności i kwalifikacji rzadko kiedy oferowana jest osobom niepełnosprawnym. Osobiście postuluję zarezerwowanie dla nas typowo biurowej pracy. Często jest bowiem tak, że całkowicie zdrowe osoby zamiast nauczyć się fachu w którym z powodzeniem mogą sobie poradzić odrzucają pracę fizyczną np. w zawodzie stolarza jako upokarzającą. My zaś siłą rzeczy nie mamy równie dużego wyboru co zdrowi ludzie. Wszyscy narzekają na poprzedni ustrój, ale faktem jest, że gwarantował on osobom niepełnosprawnym pracę. Tymczasem w wolnej Polsce nawet renty są tymczasowe.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-27 17:13
To jest naigrywanie się z ograniczeń ludzi niepełnosprawnych.Gwałt w mocy prawa.
Oni potrzebują tylko orzeczeń i ludzi zdrowych jak byki :-))) A pefron za to płaci .
Kto na tym zyskuje.
Ludzie którzy maja możliwość do uzyskiwania dopłat za projekty dla O.N.
A co z ON ?.
Oni mają renty :-))))
A jak nie mają?
To znaczy że mogą pracować jak zdrowi, chyba że zdobędą odpowiednie orzeczenie :-)
Wtedy dostaną wypłaty jako osoby z ciężkim lub umiarkowanym stopniem.
A co z lekkim?
Z Lekkim to maja pewnie katar.
Po tygodniu się wyleczą.
to takie podsłuchiwanie rozmów na korytarzach sejmowych i wyobraźni
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-11-27 20:06
"praca wymagająca odpowiedzialności i kwalifikacji rzadko kiedy oferowana jest osobom niepełnosprawnym"
Zmień tok myślenia. Praca o której piszesz jest oferowana ludziom jako takim, Ty też nim jesteś.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-27 20:22

>"praca wymagająca odpowiedzialności i kwalifikacji rzadko kiedy oferowana jest osobom niepełnosprawnym"
>Zmień tok myślenia. Praca o której piszesz jest oferowana ludziom jako takim, Ty też nim jesteś.


Rogal co ma zmienić w swoim toku myślenia  xeon...... Ja przyznaję że nie rozumiem Twojego wpisu. Może xeon wie?
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-27 20:25
Rogal o czym ty piszesz? Mógłbyś przestać wydziwiać i napisać dla mnie łopatologicznie i bardzo krótko.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2012-11-28 12:43
Już biorę łopatę:)

Szanowny kolega twierdzi, że praca ambitna nie jest oferowana ON. A czy w ogłoszeniu na ambitne stanowisko jest zastrzeżenie "bez ON"? Nie ma. Dlatego trzeba aplikować i nie stawiać się na przegranej z góry pozycji, Jestem ON to mnie nie wezmą.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-12-06 21:19
OK dzięki rogal :-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-01-04 13:10
tak to prawda, też mam lekki i do tego w tym roku mi się kończy, szanowny walopzie lekki dostałam bo jak składałam papiery to byłam bezrobotna i nadal jestem a podejście orzeczników jest taki: jesteś chory i nie masz pracy to znaczy że nie chce ci się pracować, tak mi zasugerował biegły w sądzie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / prawdziwość ogłoszeń pracodawców (6337 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill