www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wniosek o niepełnosprawność (7033 - wyświetleń)
- Autor Gorzak77 Dodany 2013-02-09 12:44
Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem forum i  w takim razie witam wszystkich serdecznie.Chciałbym was prosić o pomoc a dokładnie  jest taka sytuacja że mam komisje w następnym tygodniu i trochę się obawiam bo nie wiem czego mogę się spodziewać,napisze trochę o  sobie mam 24 lata jestem osobą bezrobotną,na komisję postanowiłem się zapisać ze względu na moją wadę wzroku dokładnie jest to OP -10 Cyl -1 OL -9.5 Cyl -2 miałem dwie operacje na oczy skreloplastykę na prawe i lewe oko i od tamtej pory wada jako tako się nie postępuję okulary noszę   od kiedy pamiętam ale tak w przybliżeniu to gdzieś od 3-4 roku życia.I tutaj mam do was prośbę o pomoc jeżeli ktoś był na takiej komisji lub miał podobna wadę wzroku co jest na takiej komisji o co siępytają itp, i jakiej grupy mogę się spodziewać że dostanę o ile jakąś mi przyznają

Serdecznie Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-10 17:38
Zależy na jaką

>komisję postanowiłem się zapisać<


Jeśli chodzi Ci o orzeczenie o niepełnosprawności powinieneś dostać - tak sądzę. Zwykle jak pierwszy raz występujesz to lekki stopień, ale nie powiedziane może i umiarkowany - wszystko zależy od lekarza i trochę od "wytycznych" :-)
Nadrzędny - Autor Gorzak77 Dodany 2013-02-10 21:29
Chodzi mi właśnie o  te orzeczenie o niepełnosprawności, komisję mam w czwartek a jak w ogóle wygląda taka komisja bo ja dostałem tylko list żeby się zgłosić zd owodem osobistym i to w wszystko,pierwszy raz mam taką komisje i temu właśnie się trochę denerwuje a komisja coraz bliżej.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-02-11 22:27
Jeśli masz jakieś nowe wyniki możesz ze sobą zabrać. Na komisji jest 1 lekarz. Nie wiem czy w Twoim przypadku będzie specjalista czy internista - zależy z kim mają umowy. Proste pytania jak u normalnego lekarza. Później jest spotkanie z kimś z prac. i pytają o pierdoły, ale ta rozmowa nie ma znaczenia - decyzję podejmuje lekarz. Od razu pisze jaka grupa.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-10 22:12 Zmieniony 2013-02-10 22:14
To zależy od lekarza i od ubiegającego się... A to nic strasznego...
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-10 22:20
Przejrzy Twoje papiery, moze zbada i wyda orzeczenie.Nic strasznego.Powodzenia:)
Nadrzędny - Autor Gorzak77 Dodany 2013-02-11 08:34
okej dzięki za odpowiedz, w czwartek napisze jak mi poszło :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-11 09:55
Jestem ciekaw...
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-02-11 10:53
Ja też :-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-11 13:10
zapewne padną pytania o wiek, o oczekiwania, o aktualną sytuację bytową i życiową.
Powodzenia
Nadrzędny - Autor Gorzak77 Dodany 2013-02-12 18:21
Hej to jeszcze raz ja, mam do was pytanie bo dziś się okazało że nie dołączyłem jednego wypisu ze szpitala który jest dla mnie ważny bo zawiera informację że została u mnie rozpoznana Krótkowzroczność degeneracyjna, no i czy mogę jeszcze donieść ten wypis w dniu komisji i będzie on normalnie brany pod uwagę czy już za pózno?

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-13 13:47
Mozesz i powinieneś.Skseruj, by dac orzecznikowi.
Nadrzędny - Autor Gorzak77 Dodany 2013-02-14 15:21
okej byłem dziś i po decyzje mam się zgłosić w następnym piątek także jeszcze sobie poczekam.A co do komisji to myślałem że to będzie wyglądać trochę inaczej ,najpierw pani okulistka spytała się mnie o operacje które miałem pozniej patrzyła w oczy przy pomocy tej latareczki mówiła że  spore zmiany w siatkówce i jest duża ta degeneracja po czym podziękowała i poszedłem do drugiego pokoju tam moja wizyta trwała gdzieś góra 10 minut pani pytała mnie czy pracuje a jeżeli nie to gdzie chciałbym się zatrudnić ,no i to wszystko dziękuje i do widzenia . Sam nie wiem co mam o tym myśleć no ale liczę ze może przyznają ale jaki stopień to nawet nie próbuje przewidywać

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-02-14 23:57
U nas od razu mówią jaki stopień. Zyczę umiarkowanej grupy:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wniosek o niepełnosprawność (7033 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill