www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / okres dofinansowania z PEFRON (5932 - wyświetleń)
- Autor erin Dodany 2013-02-07 12:12
Mam takie pytanie na jak długo jest przyznawane dofinansowanie PefrOn na pracownika z niepełnosprawnością? Na razie dostałam umowę na 3 miesiące.Czy po tym
okresie mój pracodawca już nie dostanie dofinansowania?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-02-07 14:31
Na czas funkcjonowania stanowiska - określony odrębnymi przepisami.
Ty dostałaś umowę na 3 miesiące pewnie na okres próbny - to jest okres próbny dla pracodawcy nie dla PFRON. Jeśli szef nie będzie z Ciebie zadowolony, może na Twoje miejsce zatrudnić inną osobę ON, na którą nadal będzie otrzymywał dofinansowanie. Bowiem dofinansowanie dotyczy właściwie nie konkretnego pracownika (z nazwiska i imienia), lecz utrzymania miejsca pracy. Może więc na nim odbywać się rotacja osób spełniających wymogi (orzeczenie itd.).
Ale pracodawca musi zachować ciągłość zatrudnienia.
Nadrzędny - Autor erin Dodany 2013-02-07 14:40
MHM..Dzięki.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-07 15:27

>okres próbny - to jest okres próbny dla pracodawcy<


w/w okres nie jest dla pracodawcy tylko dla pracownika. Na 3 miesiące pracodawca może zatrudnić na różne umowy w tym na czas określony i próbny. Na okresie próbnym pracodawca bez uzasadnienia może rozwiązać umowę i nie musi jej przedłużyć. Stanowisko pracy dofinansowywane musi być utrzymane przez pracodawcę przez 2 lata. W tym czasie faktycznie pracodawca ma prawo zmieniać na tym stanowisku pracowników.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-02-07 15:43
Rea, faktycznie, wyraziłam się nieprecyzyjnie, ale nie nieprawdziwie - w przeciwieństwie do Ciebie. Moje stwierdzenie, że umowa próbna dotyczy pracodawcy odnosił się, że do tego, że dotyczy PFRON-u (nie wykluczyłam tu pracownika).

Okres próbny jest zarówno dla pracodawcy jak i pracownika - każde z nich może umowę tak zawartą rozwiązać w trybie, który przewiduje umowa i przepisy. Zarówno pracodawca ma prawo dobierać sobie kadrę, jak i pracownik szefa czy firmę:)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-07 15:57
To każdy wie, że rozwiązanie umowy o pracę zawsze może nastąpić z dwu stron i nie o to było pytanie. Gdzie napisałam coś niezgodnego z prawdą?
Wiesz, że gdzieś dzwonią, ale nie wiesz gdzie i nie potrafisz powiedzieć pomyliłam się - mylenie się jest rzeczą ludzką :-)
Dot. to też inf., na tem. księgowości.
Nadrzędny - Autor michoo7 Dodany 2013-02-08 11:35
Pobijcie sie o to w kiślu bądź kisielu lol...
Nadrzędny - Autor erin Dodany 2013-02-08 12:30
Kurde,szybko tu przechodzą od słów do czynów heh
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-10 22:53
Jakby to było możliwe, to i do rękoczynu dochodziłoby, dobrze, że jest jak jest... :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / okres dofinansowania z PEFRON (5932 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill