www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / ANKIETA dla osób z niepełnosprawnością ruchową PILNE (6051 - wyświetleń)
- Autor studentka92 Dodany 2012-12-09 21:59
Dobry Wieczór!
Jestem studentką pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej na temat: "Internet jako medium wsparcia dla osób z niepełnosprawnością". W związku z tym muszę przeprowadzić badania na ten temat. Jeżeli Pan/i byłby/aby tak miły/a i odpowiedział/a mi na kilka pytań to byłabym bardzo wdzięczna. Oczywiście gwarantuję całkowitą anonimowość i ankieta ta będzie wykorzystana do mojego prywatnego użytku.

Poniżej zamieszczam pytania:
1.  Czy korzysta Pan/i z Internetu?
2.  Jeżeli tak, to w czym on Pan/i pomaga? Czy zawsze znajduje Pan/i oczekiwaną pomoc?
3.  Z jakich stron/portali/forów/czatów najczęściej Pan/i korzysta?
4.  Jakich informacji ewentualnie brakuje w Internecie?
5.  Jak ocenia Pan/i dostosowanie stron internetowych do potrzeb osób z niepełnosprawnością? Co można by było poprawić/ ulepszyć?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam M. Z
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-12-10 12:56
sama sobie odpowiedz na te pytania pare razy i praca gotowa :-) czemu wszyscy tylko czyimś kosztem się uczą tego nie potrafie zrozumieć
Nadrzędny Autor wiolka_cz Dodany 2012-12-12 10:43
Ciekawy temat pracy... biorąc pod uwagę, że ja miałam Internet jako medium promocji polityków...blablabla:)

1. Tak.
2. Pomaga mi on, prawdopodobnie jak każdej innej osobie czy to zdrowej czy nie w wielu kategoriach życia - wiadomości, praca, rozrywka :-) -> dziwne pytanie swoją drogą, a są tacy, którym nie pomaga?
3. Z tych, które mają wysokie PR;p interia, onet, fora tematyczne (wedle zainteresowań).
4. Kolejne dziwne pytanie w ankiecie, zapytać by o to Chucka:) Mało już jest rzeczy, o których nie możemy się dowiedzieć w Internecie, może jak żyć w tak "chorych" czasach?
5. Nie mam pojęcia, niech sie wypowiadają osoby z wadami wzroku?

Powodzenia z licencjatem, ale pytania wg mnie w kiepskiej formie o merytoryce nie wspominając.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-12-12 11:37
Odpowiedź na
1. NIE ;-)
Pozostałe nie mają sensu. Ale czy można spodziewać się tu takiej odpowiedzi? :-))))
Nadrzędny Autor michoo7 Dodany 2012-12-12 14:24
Lepiej naucz sie programowania, baz danych albo zarzadzania sieciami IT, ewentualnie zrób kurs na wózek widłowy, zostan spawaczem albocieślą lub zostań menagerem  - znacznie wiecej zarobisz i nie bedziesz musiala zadawac ludziom pytan i pisac pracy dla samego pisania , bo z niej nic nie wyniknie pozytywnego dla ON. POtraktuj to jako opinię ON.

pozdrowienia
Nadrzędny Autor henryk70 Dodany 2012-12-19 10:44
po prostu przeczytaj sobie na forum jakie problemy maja niepelnosprawni,jak sa traktowani  i juz masz temat do napisania pracy .-henryk 70
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-12-19 10:55
Studentko , prosisz w internecie o wypełnienie Twojej ankiety i pierwszym pytaniem "strzelasz sobie w stopę". Odpowiedz jak ktoś kto nie korzysta z internetu  ma odpowiedzieć na Twoją ankietę?
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-01-22 10:36
pytanie nr 1 korzystam z internetu jak dotrę do czytelni w której jest darmowy dostęp
pytanie nr 2 w niczym nie pomaga bo pracodawcy przy pracy zdalnej oczekują posiadania własnego komputera i tzw sztywnego łącza
pytanie nr 3 z ofert pracy dla osób niepełnosprawnych
pytanie nr 4 dlaczego potencjalni pracodawcy nie odpowiadaja na przesłane aplikacje
pytanie nr 5 cieniutko, portale z ofertami pracy typu praca.pl czy pracuj.pl itp powinny mieć zakłądkę oferty dla osób niepełnosprawnych
Nadrzędny Autor andrzej1964 Dodany 2013-02-21 06:46
Poniżej zamieszczam pytania:
1.  Czy korzysta Pan/i z Internetu?
2.  Jeżeli tak, to w czym on Pan/i pomaga? Czy zawsze znajduje Pan/i oczekiwaną pomoc?
3.  Z jakich stron/portali/forów/czatów najczęściej Pan/i korzysta?
4.  Jakich informacji ewentualnie brakuje w Internecie?
5.  Jak ocenia Pan/i dostosowanie stron internetowych do potrzeb osób z niepełnosprawnością? Co można by było poprawić/ ulepszyć?

1. Tak, codziennie
2. Facebook, Likedin, Goldenline, Twitter, NK, i wiele innych
3. trudno jest powiedizeć, ale dużo ich brakuje i to rzetelnych i prawdziwych, a przede wszystkim panuje w tym internecie wielki chaos i chamstwo.
3. Poszukiwanie pracy dla osób niepełnosprawnych z różnymi wymogami i kwalifikacjami, a przed wszystkim brak rozwoju. Najczęściej spotykane prace, to sprzątania, ochrony, ankiety, gazety. Problem z umowami: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło. Rzetelna jest tylko umowa o pracę. Nie było to jak za komuny, kiedy to nie było mowy o podjęciu pracy bez umowy, a po 3 miesiącach umowa na czas nieokreślony
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / ANKIETA dla osób z niepełnosprawnością ruchową PILNE (6051 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill