www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Wózek dla dziecka - Kimba Spring firmy Otto Bock (8982 - wyświetleń)
- Autor shelly27 Dodany 2013-02-20 16:29
Mamy do sprzedania specjalistyczny wózek dla dziecka - Kimba Spring firmy Otto Bock

Spacerówka rehabilitacyjna z siedziskiem na resorach. Wstrząsy, np. w trakcie jazdy po powierzchni brukowej, zostają złagodzone. Zaleta ta ułatwia szczególnie zaopatrzenie dzieci spastycznych, gdyż powstałe poprzez wstrząsy niedogodności zostają zredukowane. Resory te są indywidualnie regulowane w zależności od ciężaru dziecka.
Kimba Spring ze względu na jej funkcjonalność, możliwości regulacji, jak i dużą ilość dodatków dopasowuje się indywidualnie do każdego rodzaju choroby. Bogata gama kombinacji podwozia z układem siedzisk pozwala na skonstruowanie zarówno spacerówki rehabilitacyjnej jak i indywidualnego siedziska skorupowego. Wózek rośnie razem z dzieckiem. Od 4 do 10 lat. Nośność wózka do 35 kg.

PODSTAWA JEZDNA:
Rozmiar 2 - o kierujących kołach przednich - 4 x koła gumowe pompowane, hamulce bębnowe, atrakcyjny wygląd - rama aluminiowa typu Oversized, automatyczne zabezpieczenie mechanizmu składania, regulacja wysokości ergonomicznej rączki do pchania.

SIEDZISKO:
Siedzisko na resorach, bezstopniowa regulacja głębokości i szerokości siedziska, wysokości oparcia i długości podudzi, automatyczne szybkozłączki ustawiania siedziska w kierunku do jazdy lub w kierunku odwróconym, pochylenie siedziska ustawiane za pomocą rączki do pchania, oparcie ze zintegrowanym zagłówkiem.
Siedzisko można pochylać w obu kierunkach od -35o do +35o

DODATKI:
Klin, uchwyt do mocowania z przodu, pasy miedniczne, peloty podgłówka i piersiowe,
ochrona przeciwdeszczowa, daszek przeciwdeszczowy / przeciwsłoneczny u góry z szybką, podnóżek z anatomicznym kątem kolana oraz regulacja kąta podnóżka.
KOLOR:SZARO-NIEBIESKI

Całkowity koszt nowego wózka wyniósł nas:13547,00

Wózek w idealnym stanie używany sporadycznie.Rok produkcji KWIECIEŃ2011

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE PRODUCENTA http://www.ottobock.pl/oferta/146.html

WIĘCEJ INFORMACJI POD NUMEREM 530634879 LUB 690813997

ODBIÓR OSOBISTY W POZNANIU

GÓRA WÓZKA SPEŁNIA ROLĘ FOTELIKA SAMOCHODOWEGO
Nadrzędny - Autor honorowy_dawca_krwii Dodany 2013-02-28 17:10
Tak wszytskoładnie pięknie ale jak widze kolejne ogłoszenie i reklamę firmy która sprzedaje spacerówke po naście tysięcy to dostaje spazmów ... porównajcie sobie ten wózek do innych produktów konkurencji oczyscie rózni sie na plus ale 13 tysiakow bez przesady dodatki w zabójczej cenie jakieś peloty za 800 zł kamizelka za 500?? od armaniego?? .. sory ale renomowane firmy przeginaja z cenami ja rozumiem ze to opcja full wypas... ale u nsa sie nie zarabia 2 tys euro miesiecznie a widze ze firmy zaczynaja prowadzic regularny wyzsyk polskiego niepełnosprawnego.. co ma zapewne prowwadzic do ostatecznej kwestii rozwiazania sprawy polskiej
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2013-03-01 14:18
pewnie masz i racje, to wyzysk, ale...

- słowo spacerówka może być mylące - chodzi o wózek inwalidzki dla dzieci nie mogących poruszać się na wózkach aktywnych - ich używanie ograniczone jest parametrami dziecka:-wzrost ok 150-155 cm a waga chyba ok 50 kg
- wózek rozkłada się do pozycji leżącej co dla starszych dzieci jest wybawieniem gdy poza domem trzeba zmienić pampersa
- jeszcze do niedawna "takich" dzieci nie widywało się na ulicach - mówię o dzieciach nie potrafiących samodzielnie usiąść, utrzymać głowy
- jeżeli już jeździły w wózkach, to niestety konstrukcja takowych prowadziła do coraz większych deformacji ich ciałek
- dla matek i ojców pchanie takich wózków z ich niepełnosprawnymi pociechami było wielkim wysiłkiem

Oprócz ceny jest to naprawdę świetny wózek, bardzo trwały i wytrzymały. Moja córka jeździ w takim już 7 lat (ciągle w tym samym - po 5 latach wymieniłam tapicerkę) - nic w nim nie naprawiałam, wózek rośnie razem z nią, dzięki tym "pelotom" i :kamizelkom" pomimo całkowitej wiotkości kręgosłup ma nadal prosty. Wózek pcha sie jedna ręką i jest leciutki, co przy spacerach (jak i przy codziennych czynnościach) ma wielkie znaczenie.

Myślę, że nie ma co narzekać tylko powalczyć o sensowne dofinansowania do wózków, zależne od potrzeb dziecka, a nie każdemu po równo. (teraz dziecko "leżące" na wózek dostaje takie samo dofinansowanie jak to co chodzi samodzielnie, ale się szybko męczy )

A ten Twój post, to tak jakbyś zapytał na forum motoryzacyjnym, dlaczego ktoś kupuje VW a nie malucha, przecież to i to jeździ...
Nadrzędny - Autor honorowy_dawca_krwii Dodany 2013-03-01 15:18
Tak ale dlaczego vw golf powiedzmy 11 letni  jest w cenie wózka spacerowego który waży ponad 20 kg to już lekka przesada,
przyjżałem się kimbie i zastanwiające jest co piszesz bo 50 kg i 150 cm to chyba nie ten wózek parametry się pomyliły??

po drugie wyjaśnij prosze  jakim cudem dziecko zakladam ze nie ortrzymałeś kimby w wieku embrionalnym bo dziecko przez 7 lat potrafi sporo urosnąc nawet takie z porazeniem mozgowym tak wiec czy aby czasem nie wylawalo sie z tego wozka waga do 35 kg powiesz ze przez 7 lat dziecko niedobrnelo do wagi badź graniczacych warosci wzrostowych ??

po trzecie wybacz ale ponad 20 kg wózek chyba nienajlżej chodzi - (więc chyba pchanie jest z wielkim wysiłkiem)

wiadomo sa wózki i wózki ale bez przesady za 13 tys wózek z pierdołami i daszekim który moge dokopuic na allegro za 50 zł a w ottobocku za kilkaset spiworek tak samo.. na allegro za dziesiąc po co te wszytskie wydatki na dodatkowy osprzęt w postaci spiworków budek  kamizelek pasów za 500 zł??? na allegro dodatki wyjda taniej i kimba wyjdzie taniej myśle że każdy wózek by tak wyszedł ale nie firmy wola wydymać maksymalnie klienta bo na spiworku maja największą przebitke 1000%?? czy 2000%?? a może więcej
Nadrzędny Autor maka Dodany 2013-03-04 10:38
Co do wycieczek osobistych: moja córka zaczęła jeździć w kimbie 2 we wrześniu 2005 roku, miała wtedy skończone 2 lata i poza podnóżkiem, na który wkładaliśmy pudełko z puzlami wszystkie inne "duperele" dało sie dostosować. Dziś córka ma 9,5 roku, 145 cm wzrostu i 28 kg i także wszystkie "duperele" da się dostosować ( wzrostowo mamy zapas jeszcze jakieś 15 cm, a wagowo, rzeczywiście w ulotce do 35 kg, na to nie zwracałam większej uwagi bo przekroczenie tego progu raczej nas nie dotyczy).  Wózek pcham jedną ręką, często niosąc jeszcze młodsze dziecko w chuście, nosidle lub "na barana" i naprawdę nie jest to wielki wysiłek, wózek jest bardzo zwrotny. Nie kupowałam wszystkich dostępnych w ofercie "dupereli", ale tylko te, które są konieczne do funkcjonowania.

A co do ceny, zgodziłam się z Tobą, że jest koszmarna i z kosmosu, ale ci co sprzedają na allegro też musieli właśnie w takiej koszmarnej cenie kupić, lub sprowadzili używane z innego państwa dobrobytu.

używany wózek też można kupić za "grosze", niekiedy zdarzają się na allegro za 1500, a nawet 1000 pln, mi udało się kupić drugi model na turystycznej podstawie 3 kołowej za 550 pln w fundacji z używanym sprzętem z zachodu - a taka podstawę otto-bock wycenił na 7500,-.

nie bardzo rozumiem dokupowanie dodatków na allegro, to znaczy co ?, mam kupić "goły" wózek, a potem dokupić od pana x budkę i zastanawiać się jak ją do kimby domocować, albo dokupić kamizelkę od pana Y i znowu kombinować?? wiadomo, że żaden rozsądny człowiek, który płaci za wózek z własnej kasy nie wyda 800 na śpiworek :-) , ale kombinowanie nie zawsze jest tańsze. Za peloty piersiowe otto-bock żąda 500 pln, ja do 2 wózka dorabiałam u ślusarza, policzył za formę i cięcie laserm kupę kasy, potem we własnym zakresie musiałam je otapicerować, potem jeszcze wyprawa do sklepu żelaznego po odpowiednie śrubki z motylkami - wyszło niewiele taniej :-(   , doszywałam też pas miedniczy u krawcowej, materiał i szycie taniocha, ale..  w oryginalnych jest coś zaszyte, co powoduje, że się nie defasonują, nie wrzynają się dziecku w nogi.
No, ale ja jestem praktyk, a Ty teoretyk :-)

pozdrawiam, i obyś nigdy nie musiał kupować takiego wózka
maka
Nadrzędny Autor maka Dodany 2013-03-01 14:20
i jeszcze jedno, zastanowiłeś się dlaczego taki wózek ktoś sprzedaje...??
może to był chybiony zakup, a może...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Wózek dla dziecka - Kimba Spring firmy Otto Bock (8982 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill