www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Komisja. (3006 - wyświetleń)
- Autor natura Dodany 2013-03-20 06:52
Witam. Mam grupę inwalidzką o stopniu umiarkowanym, we wrześniu z przyczyny przyznania terminowego grupa mi się kończy. Pytanie moje jest następujące. Kiedy mogę starać się, składać papiery o kolejną komisję? Może być to w trakcie posiadania jeszcze owej grupy (przykładowo w Czerwcu)? Jak wszyscy zapewne wiemy jest z tym trochę "biegania", a chciałbym uniknąć przeskoku ze względu, że pracodawca sprytnie dał mi umowę do września, koniec grupy = koniec pracy :-(. Oraz drugie pytanie. Z jakich względów i kiedy można dostać grupę na stałe? Grupę posiadam drugi raz, za pierwszym razem był to stopień lekki, teraz mam umiarkowany (oczywiście stan zdrowia jest niemożliwy do poprawy) Dzwoniąc do punktu "Orzekania" pani nie potrafiła mi udzielić odpowiedzi na te pytania :/ Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-03-20 09:14
1.  Wniosek o nowe orzeczenie można złożyć na 30 dni przed upływem terminu ważności poprzedniego orzeczenia.
2.  Co do ciągłości orzeczenia to:
USTAWA z dnia 27 sierpnia 1997 r. rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób Niepełnosprawnych
Art. 2a. 1. Osobę niepełnosprawną wlicza się do stanu zatrudnienia osób niepełnosprawnych począwszy od dnia przedstawienia pracodawcy orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność.
2. W przypadku przedstawienia pracodawcy kolejnego orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność, osobę niepełnosprawną wlicza się do stanu zatrudnienia osób niepełnosprawnych począwszy od dnia złożenia wniosku o wydanie orzeczenia, jeżeli z orzeczenia wynika, że w tym okresie osoba ta była niepełnosprawna, a wniosek o wydanie orzeczenia został złożony nie później niż w dniu następującym po dniu, w którym upłynął termin ważności poprzedniego orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność, z zastrzeżeniem ust. 3.
3. Bez względu na datę złożenia wniosku o wydanie kolejnego orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność, osobę niepełnosprawną wlicza się do stanu zatrudnienia osób niepełnosprawnych również w okresie do 3 miesięcy poprzedzających dzień przedstawienia pracodawcy kolejnego orzeczenia, jeżeli z treści tego orzeczenia wynika, że w tym okresie osoba ta była niepełnosprawna.
4. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio do dokumentów potwierdzających wystąpienie u pracownika schorzeń, o których mowa w art. 26a ust. 1b, lub schorzeń określonych na podstawie art. 21 ust. 7.

3.  Co do orzekania na stałe to obecnie bardzo niechętnie jest ono przyznawane. Wiele zależy od wieku osoby, rodzaju schorzenia, jego dynamiki itp. Oczywiście warto zaproponować na komisji wdanie takiego orzeczenia, zawsze można spróbować.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Komisja. (3006 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill