www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / materac odleżynowy (2598 - wyświetleń)
- Autor golka Dodany 2013-12-15 15:30
witam serdecznie

pierwszy raz pisze na tym forum i w sumie cieszę się ze je znalazłam

mój problem jest taki - moja mama 27 października miała zatrzymanie akcji serca. trafiła do szpitala gdzie wszczepili jej stymulator. ponieważ nie obyło się bez komplikacji mama wróciła do domu dopiero dwa dni temu z hm, dodatkową chorobą mianowicie cukrzycą polegająca na "skakaniu" poziomu cukru oraz z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego a to = biegunki.

no i oczywiście wróciła z odleżynami i w tej chwili jest leżąca i w pieluchach

dla mnie ta sprawa jest zupełnie nowa,uczę się wszystkiego pomalutku. do pomocy mam tylko męża który choruje na SM. (nie mam dzieci,jestem jedynaczka)
oczywiście mam tez pomoc od lekarza rodzinnego i pielęgniarki środowiskowej.

juz gdzieś tu wyczytałam co można zrobić gdy nie ma się pieniędzy na łózko szpitalne

a czy jest jakiś sposób by czymś zastąpić materac odleżynowy ?

no ja niestety w tym miesiącu nie dam rady finansowo zeby załatwić taki materac ani to łóżko bo duzo kasy pójdzie i na pieluchy i na podkłady na paski do glukometru na leki
co do łóżka to już mamy na to pewien sposób

a co do materaca - ktoś mi poradził żeby uszyć takie poduszki z gorczycą w środku
czy to będzie dobre na odleżyny ?

będę wdzięczna za każdą wskazówkę :-)
Nadrzędny - Autor golka Dodany 2013-12-15 17:55
hm, widze że chyba jednak źle trafiłam
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-12-15 18:31
Spróbuj zwrócić się o pomoc do Hospicjum. Kiedy moja żona była już tylko leżąca to jedyną pomoc i medyczną i duchową otrzymałem z Hospicjum.
Wypożyczono mi cały sprzęt: łóżko szpitalne regulowane pilotem, materac p/odleżynowy a lekarka przychodząca wg potrzeb i pielęgniarka codziennie pomagały mi w złagodzeniu bólu i skutków odleżyn.
Pielęgniarka miała takie maści i plastry, których w aptekach nie dostaniesz.
Przychodził też ksiądz, który wspierał nas duchowo.

>widze że chyba jednak źle trafiłam


Nie trafiłaś źle, tylko temat jest "niezbyt nośny" i nie daje szansy wykazać się "inteligencji" stowarzyszonej na tym forum.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-12-16 10:20
Z postu nie wynika czy mama ma status osoby niepełnosprawnej tj. czy posiada orzeczenie o niepełnosprawności?

Nie wiemy  też gdzie Państwo mieszkają itp. dlatego proponuję kontakt albo mailowy na adres warszawa@integracja albo telefoniczny 22 831 85 82
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / materac odleżynowy (2598 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill