www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika (3286 - wyświetleń)
- Autor Memor20 Dodany 2014-02-10 10:14
Witam.
Byłem na ręcie przez rok po orzeczeniu przez lekarza orzecznika że  "częściowo niezdolny do pracy".OK .W styczniu tego roku byłem na jedno osobowej komisji lekarskiej i po niej otrzymałem orzeczenie treści następującej cytuje    "NIE JEST PAN NIEZDOLNY DO PRACY"   .leczę sie na cukrzyce ,mam dyskopatię kręgów szyjnych i lędzwiowych po za tym lekarz neurolog wysyła mnie na konsultacje do neurochirurga i podejrzewa polineuropatie gdyz straciłem czucie w trzech palcach u nogi prawej.jestem po przebytym zawale w 2008 roku gdzie od godziny 3 w nocy z zawałem trzymano mnie na izbie przyjęć i w wyniku czego mam stent 1,8 mm, na ostatnim echu serca dowiedziałem się że ten okres czasu zaważył na tym ze mam mocno uszkodzone serce ,w zeszłym roku odbyłem 4 wizyty w szpitalu z powodu niewydolności serca i poważnych zasłabnięć .Wykonano 3 koronografie z balonikowaniem i poszerzono mi zwężoną o 70 % tętnice.Na  ostatniej wizycie po leki  moja pani doktor z przychodni wykonał mi EKG i miała zamiar odesłać mnie do szpitala z podejrzeniem zawału serca.Wiec pytam CZY JA JESTEM ZDOLNY DO PRACY gdzie każda moja noc to jest walka z dusznościami i przyspieszoną akcja serca (170-180/70-80)ciśnienie i pulsie do 75-80.
PROSZĘ O PODPOWIEDZ JAK MAM SIĘ ODWOŁAĆ OD TEJ DECYZJI I JAK TAKĄ NAPISAĆ ,A MOŻE JEST JAKIŚ FORMULARZ ,JEŚLI TAK TO PROSZĘ O PODESŁANIE.MOŻE JEST JAKIŚ WZÓR I CZY TO DO ZUS-U CZY DO SADU SIĘ  SKŁADA, I GDZIE TEN PROTEST ZŁOŻYĆ?proszę mi odpowiedz przesłac na maila .pracodawcy raczej nie maja ochoty zatrudniać cukrzyka , wykonywałem zawód kierowcy.
POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIEKUJE
Nadrzędny Autor małgorzata1980 Dodany 2014-02-10 13:26
na odwolanie masz 14 dni
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-02-10 14:18
W ciągu 14 dni nazlezy złożyć odwołanie( pouczenie mozna znależć na orzeczeniu lekarza).Nie ma formularza do składania odwołania. Proszę o kontakt na adres warszawa@integracja .org wyślę wzór pisma
Nadrzędny - Autor Memor20 Dodany 2014-02-22 19:43
Witam.
To znowu ja.
Proszę o pomoc i podpowiedz co zrobić?
Napisałem odwołanie od decyzji od orzeczenia orzecznika ZUS ,że nie zgadzam sie z decyzją i otrzymałem odpowiedz że ZUS odmawia panu renty z tytułu niezdolności do pracy na podstawie przepisów ustawy z dnia 17.12.1998r. o emeryturach i rentach z FUS i renta mi się nie należy, bo orzecznik orzekł że nie jestem niezdolny do pracy .Pouczenie mówi że mogę wnieść  odwołanie do sądu .
W takim razie moje pytanie jest takie.
Czy opłaca się takowe składać , gdzie i w jakiej formie mam to złożyć , może jest jakiś wzór szablon .
Z góry bardzo dziękuje.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-02-24 11:01
Zawsze warto składać odwołanie. Proponuję sprawdzenie czy w najbliższej okolicy mozna uzyskać bezpłatną poradę prawną. Wzory odwołań , które można znaleźć w internecie często są niekompletne.
Nadrzędny Autor Memor20 Dodany 2014-02-25 07:01
bardzo dziekuje .
pokieruje sie w kierunku porady prawnej znalazłem u mnie w miasteczku.
obecnie mieszkam w Serocku ,może poprzednio w Warszawie miałem wiecej możliwosci ale sprawdzwe tu na miejscu co sie da zrobic .
Zreszta mam znajoma kolezanke prawnicze  moze ona ,ale chciałem tego uniknąc.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika (3286 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill