www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Mową obsługujesz komputer- naprawdę dobry program (1920 - wyświetleń)
- Autor andriusza21 Dodany 2014-03-03 18:32 Zmieniony 2014-03-03 19:06
Witam

Obsługuje komputer jedną ręką i szukałem jakiegoś sposobu na łatwiejszą komunikację z komputerem, chodzi mi o pisanie tekstów i obsługę programów.

Znalazłem program Spikit, który umożliwia komunikację z komputerem tylko za pomocą głosu. Można również połączyć np. korzystanie z myszki i programu Spikit - dla mnie taki sposób pracy jest najwygodniejszy.

Ale program jest w stanie w pełni zastąpić mysz komputerową oraz klawiaturę w taki sposób, że jedyną formą komunikacji z komputerem będzie Twój głos.

Bardzo istotne jest że program pełnej funkcjonalności czyli bez żadnych ograniczeń w funkcjach programu jest dostępny całkowicie bezpłatnie, jedyną niedogodnością jaką zastosował autor tego programu w stosunku do wersji płatnej jest fakt iż po wydaniu polecenia głosowego w wersji bezpłatnej wykonywane jest ono z opóźnieniem losowym od 1 sekundy do 15 sekund.

Za pomocą mowy możesz nie tylko pisać, możesz również włączać skróty typu „wytnij”, ”wklej”, ”powiększ obraz” itd.

Można również jednym poleceniem włączyć wyszukiwarkę internetową np. Google.

Program ten nie obciąża prawie w ogóle systemu komputerowego, właściwie pod tym względem jest niezauważalny.

Program oferuje mnóstwo rozwiązań część z nich opisałem w recenzji tego programu na stronie dobre programy.

http://www.dobreprogramy.pl/Spikit,Program,Windows,33051.html

Ja osobiście zainstalowałem sobie ten program ustawiłem pod siebie i jestem zadowolony.

Zachęcam do wypróbowania wersji darmowej z pewnością obsługa komputera będzie łatwiejsza, szybsza i przyjemniejsza.

Pozdrawiam Andrzej
Nadrzędny Autor Daniel1 Dodany 2014-03-05 19:19
Program na pewno ciekawy i warty zainteresowania szkoda tylko ze płatny
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Mową obsługujesz komputer- naprawdę dobry program (1920 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill