www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak na wózku produktywnie spędzić wolny czas w Warszawie? (1607 - wyświetleń)
- Autor easyrider1 Dodany 2014-03-22 10:41
Wybieram się na rehabilitację do Warszawy na jakiś miesiąc i wiem, że popołudnia będę miał wolne i bardzo się nudził. Jestem na wózku (po urk) i trochę się poruszam sam, ale nie na tyle, by samodzielnie jeździć po mieście. Szukam więc wszelkich informacji o zniżkach do teatrów, kin, sklepów, kawiarni muzeów oraz pomysłów na to jak fajnie spędzić czas. Szukam przy tym jakiegoś miłego asystenta/tki w podobnym wieku (ja 30dychy). Może jest jakiś przewodnik w tym temacie, tylko o tym nie wiem? Plusem jest to, że mieszkać będę w samym centrum, blisko Nowego  Świata. Piszcie proszę i doradzajcie :D
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-03-22 14:21 Zmieniony 2014-03-22 14:23
No dobra to tak - blisko Nowego Świata jesteś fenomenalnie ustawiony, żeby sobie pozwiedzać coś innego niż centra handlowe - kiedyś nawet na użytek forum stworzyłam plan trasy wycieczkowej po Centrum. Nie jedyny możliwy, oczywiście. Osobie na wózku odradzałabym może jednak Dach Biblioteki (sama biblioteka jest nieźle dostosowana, ale dach to jednak dach). Spora część ulic będzie dostępna dla wózka, przytłaczająca większość autobusów jest niskopodłogowa. Może jednak nie być w stu procentach komfortowo - zdaje się, że np. kocie łby na Starówce nie są specjalnie lubiane przez wózkowiczów i niestety są np. przystanki, do których można dojechać (np. autobusem), ale się z nich wydostać to czasem większy problem - trochę planowania dookoła głupiej architektury jednak pewnie będzie. W tym celu poleca may Google, a konkretnie widok satelitarny i Stret View - jeżeli na turnusie będziesz miał dostęp do sieci.

Z wizytowaniem teatrów może być mały problem, bo większość będzie pewnie niedostosowana (np. schody bez windy), ze względów czysto lokalowych. Wiem, że Narodowy się chwalił, że są przystosowani, ale nie wiem czy cokolwiek sensownego będą wystawiać. Z muzeami, kinami i całą resztą powinno być lepiej, bo jest większy wybór nowych budynków.

Nie ma chyba jednego, definitywnego źródła informacji o imprezach w Warszawie. Ja proponuję kombinację:

http://cjg.gazeta.pl/CJG_Warszawa/0,0.html - Co Jest Grane
i ewentualnie http://www.niepelnosprawnik.eu/ - baza informacji o dostosowaniu miejsc publicznych. Także w Warszawie.

Ale tras klasycznie do zwiedzania tak nie znajdziesz.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak na wózku produktywnie spędzić wolny czas w Warszawie? (1607 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill