www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Renta socj. a staż. (2353 - wyświetleń)
- Autor marci24 Dodany 2014-05-22 13:10
Czy osoba niepełnosprawna z rentą socjalną może iść na bezpłatny staż z Urzędu Pracy? (Jestem zarejestrowany tam jako "poszukujący..." i chciałbym pójść na jakiś staż by zdobyć jakiegokolwiek doświadczenia. Nie jestem zainteresowany dostawaniem jakichkolwiek środków za odbywanie stażu.
Nadrzędny Autor kazoo Dodany 2014-05-24 11:33
Z tego co wiem, urzędy pracy organizują jedynie płatne staże. Bezpłatne staże organizują chyba jedynie pracodawcy bez pośrednictwa urzędu pracy. Proponuję więc przeglądanie ogłoszeń od pracodawców, można też wysłać aplikację do pracodawcy - nawet gdy nie ma ogłoszenia o organizowanym miejscu dla stażysty.
Jako alternatywę dla stażu - proponuję wolontariat. Też jest bezpłatny i można zdobyć doświadczenie, potem dostać referencje. Tyle że wolontariat można zorganizować jedynie w organizacjach, które nie osiągają zysków - np. domy samopomocy, hospicja, organizacje pozarządowe itp.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Renta socj. a staż. (2353 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill