www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie do wojewódzkiego zespołu do spraw niepeł. (2070 - wyświetleń)
- Autor Violla1 Dodany 2014-07-25 18:05
mam pytanie bo czas mi ucieka. czy warto odwołać się od powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności mam przyznane na ON stopień znaczy symbol N  i na stałe ale nie przyznano mi pkt. 10 w poprzednim orzeczeniu było że wymaga teraz nie. Moje pytanie brzmi jeżeli się odwołam od tego pkt. czy w wojewódzkim mogą cofnąć orzeczenie na niekorzyść ON i dać np. stoień umiarkowany (bo to różnie z nimi bywa) i czy rozpatrywany jest wniosek na nowo  czy tylko to o co wnoszę? jeżeli będzię negatywna opinia i nie zostanie ten pkt. przyznany i podczymają orzeczenie PZd./s ON to czy wysyałają dalej tzn do sądu czy to już jest moja decyzja czy będę się dalej odwoływać. trochę stresu mnie to kosztuje (KATOWICE)
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-08-07 10:38
Wojewódzki Zespól Orzekania o Niepełnosprawności może zmieć orzeczenie wydane przez Powiatowy Zespół  Orzekania . Złożenie odwołania od wydanego orzeczenia zawsze jest decyzją osoby z niepełnosprawnością.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2014-08-07 13:04
Violla1 - trochę niejasno napisałaś. Czy chodzi  Ci o punkt 10-ty orzeczenia - " Prawo do zamieszkiwania w oddzielnym pokoju " ? Czy też o symbol niepełnosprawności " 10-N " ?
Odnośnie pierwszej sprawy powinnaś to zaznaczyć we wniosku i w rozmowie z pracownikiem socjalnym. W drugim przypadku nie ma to znaczenia.
Proszę napisz o co chodziło ? Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie do wojewódzkiego zespołu do spraw niepeł. (2070 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill