www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Problem z przedłużeniem grupy. (1561 - wyświetleń)
- Autor arshenik Dodany 2014-08-28 17:11
Witam, nie udało mi się znaleźć żadnych informacji na temat mojego problemu więc chciałbym się zapytać tutaj może ktoś by wiedział co da się zrobić..
Miałem orzeczenie z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności o grupie umiarkowanej która wygasła ostatniego dnia lipca.
Oddział w którym składałem wniosek nie pozwala złożyć wniosków prędzej jak 30 dni przed ustaniem grupy - mówią, że niby takie są przepisy.
Problem jest taki, że moja matka ostatnio (w okolicach grudnia) czekała koło 2 miesięcy na komisje - czyli była cały miesiąc bez grupy.
Zaś teraz czeka się jeszcze dłużej.. obiecano mi wezwanie do końca sierpnia, teraz się tłumaczą, że coś się pozmieniało i dostałem wezwanie na 30 września..
Jak wiadomo po komisji należy również czekać na wydanie orzeczenia 2 tygodnie +. Chodzi o to, że nie mam pracy, mam ciężką sytuacje, bardzo ciężką.
Do tego niezbyt nadaję się do pracy, zwłaszcza bez leków, na które pieniędzy nie mam, ponieważ zasiłek z mopsu był wydany do końca grupy. Następny dostanę dopiero jak
zdobęde nowe orzeczenie, na które mam czekać ponad dwa miesiące, podczas których jestem bez środków do życia i lekarstwa oraz bez ubezpieczenia, i nawet jakby się udało znaleźć
jakąś lekką pracę którą bym był w stanie wykonywać to nikt mnie nie zatrudni dopóki nie zdobęde orzeczenia.. W oddziale PZON twierdzą, że  mam im głowy nie zawracać bo i tak
nie przyśpieszą i tłumaczą się, że MOPS powinien wypłacić mi pieniądze do tyłu jak już dostanę orzeczenie, w MOPSie mówią, że tylu miesięcy przerwy nie wypłacają. Nie mówiąc, że
ja te pieniądze potrzebuje tu i teraz a nie za kilka miesięcy... A to, że nawet pracy nie mogę szukać bez grupy też nikogo nie obchodzi. Wysłałem pismo do PZON dodatkowe, ale pani
powiedziała, że już wielu wysyłało a ich magiczne przepisy są przepisami i ich to nie obchodzi. Oprócz mnie była nawet pani którą chcą zwolnić z pracy ponieważ nie mogą czekać aż
"być może przyniesie" orzeczenie za kilka miesięcy.. Czy da się jakoś zmusić ich od przyśpieszenia komisji? Jestem bezsilny, nie mam wiedzy a bez lekarstw już dłużej nie wytrzymam..
Nadrzędny Autor dziobnij Dodany 2014-08-30 16:14
Nie chcę cię dobijać, ale u mnie sytuacja była identyczna. Dokumenty można złożyć najwcześniej 30 dni przed wygaśnięciem grupy. Złożyłem więc wszelkie papiery dokładnie 30 dni przed wygaśnięciem grupy, aby nie mieć przerwy w orzeczeniu. Absolutnie nic to nie dało. Komisję miałem za prawie dwa miesiące i później czekałem na "werdykt", więc bez orzeczenia byłem ok. 1,5 miesiąca. Urzędnicy z którymi mamy kontakt nic nie mogą, oni tylko egzekwują istniejące przepisy, nie mogą ich zmieniać. Jeżeli chcesz pomóc sobie i innym osobom niepełnosprawnym, które są w identycznym położeniu, to pisz do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, aby zmienili przepisy tak, aby osoba niepełnosprawna nie miała przerwy w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności. Im więcej osób będzie ich zasypywać pismami, tym większa szansa, że zmienią przepisy. Jeżeli jednak osoby niepełnosprawne będą jedynie narzekać na forum, a oprócz tego nie zrobią niczego innego, to przepisy nigdy się nie zmienią.
Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Problem z przedłużeniem grupy. (1561 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill