www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wniosek o przedłużenie renty w ZUS podczas sprawy w sądzie. (2490 - wyświetleń)
- Autor ever Dodany 2015-08-26 12:01
Witam,
Od 2004 roku do 31.07.2013 roku miałam rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy. W 2013 roku ZUS nie przyznał mi renty więc odwołałam się do sądu. Po kilku miesiącach i badaniu przez 5 lekarzy biegłych, otrzymałam częściową niezdolność do pracy od 01.08.2013r. do 01.08.2015r., jednak to nie był koniec. ZUS odwołał się od decyzji 2 lekarzy (z tych pięciu) i po przebadaniu przez tych biegłych, decyzja dalej była na moją korzyść. W czerwcu bieżącego roku miała się odbyć rozprawa, na której miał zapaść wyrok, ale ZUS odwołał się od decyzji jeszcze jednego lekarza. Obecnie czekam na badanie, które odbędzie się 8 września.

Czy w tym przypadku, kiedy dostałam w lutym 2014r. opinię 5 lekarzy biegłych o częściowej niezdolności do pracy do 01.08.2015r., mogę złożyć wniosek do ZUSu o przedłużenie renty, czy powinnam czekać na wyrok sądu i dopiero po zakończeniu sprawy złożyć wniosek?

Byłam dzisiaj w ZUS i Pani mi powiedziała, że jeśli złożę teraz wniosek o przedłużenie renty to ZUS poprosi o dokumenty z sądu, a jeśli ich nie dostanie to i tak zostanę wezwana na komisję lekarską. W tym przypadku już z góry wiadomo, że orzecznik odrzuci mój wniosek.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-08-26 13:36
                      Serwus :-)
     Tak przeciągająca się sprawa z pewnością musi być dla Ciebie stresująca.
W swoim wpisie zadałaś jedno pytanie i w zasadzie w następnym zdaniu sama sobie odpowiedziałaś ( moim zdaniem prawidłowo). Trzeba czekać na werdykt, a po zapoznaniu się z nim zasięgnąć opinii i działać dalej.
                                                                       Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-08-26 19:47
Nie jestem fachowcem od ZUS ale tak mi jakoś wychodzi, że musisz poczekać. Chociaż z drugiej strony nic Cię nie kosztuje złożenie wniosku, ale na to chyba za późno? To po co ten post?

>do 01.08.2015r.<


Dzisiaj jest 26.08.2015r. :-) :-(
Nadrzędny Autor ever Dodany 2015-08-26 20:30
Jeśli chodzi o termin złożenia wniosku, to z tego co się dowiedziałam to mam na to czas do końca sierpnia. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wniosek o przedłużenie renty w ZUS podczas sprawy w sądzie. (2490 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill