www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Gałka montowana na kierownicy (5671 - wyświetleń)
- Autor kudlata Dodany 2015-08-04 00:02
Proszę o informację czy ten element wyposażenia jest legalny i czy mogę go swobodnie zamontować w samochodzie? Zdecydowanie ułatwiłaby mi ona wykonywanie manewrów, ale nie chcę dyskusji z policją w razie kontroli, dlatego prosiłabym o jakieś podstawy prawne. Jestem ON, ale korzystam z normalnego samochodu (z automatyczną skrzynią). Może inni forumowicze mają jakieś doświadczenia w tym temacie...
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-08-04 10:19
                                          Serwus :-)
                          Kiedyś bardzo długo miałem zamontowaną tę " gałkę" i nigdy w czasie kontroli i przeglądów nie była kwestionowana.
Tutaj podaję przepisy dotyczące warunków technicznych pojazdów i nie ma tam zakazu stosowania tych przedmiotów. Wcale się o nich nie wspomina:
http://prawo.money.pl/kodeks/drogowy/dzial-iii-pojazdy/rozdzial-1-warunki-techniczne-pojazdow/art-66
                                      Waldi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-08-04 17:10
Mam taką na kierownicy (po prawej, do kontrolowania pełnego zwrotu prawą ręką). Jeżdżę śmiesznie rzadko, ale mieć mam.

W tym sensie na pewno jest "legalna". Natomiast pytanie, które być może trzeba by sprecyzować, to czy jako ON masz w prawie jazdy kod o dostosowaniu (107 bodajże). Jeśli prawo jazdy zawiera zapis o przystosowaniu, nikt nie powinien się czepiać. Niestety podstawy prawnej, w sensie konkretnych zapisów ustawowych, nie kojarzę.
Nadrzędny - Autor kudlata Dodany 2015-08-05 08:29
Dzięki za odpowiedzi.
Też chciałabym zamontować gałkę z prawej strony. Jeżdżę na krótkich dystansach, do sklepu, na pocztę, etc., bo mieszkam w małej miejscowości i wszędzie jest daleko. Myślę, że z tą gałką czułabym się po prostu pewniej.
Natomiast prawo jazdy mam póki co normalne, bez żadnych adnotacji. Powinnam zgłosić fakt bycia ON skoro nie planuję dostosowywać samochodu?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-08-05 09:30
                        Serwus :-)

>Powinnam zgłosić fakt bycia ON skoro nie planuję dostosowywać samochodu? <


Po co ? Bardzo wątpię aby Ci to cokolwiek "dało". Natomiast w przyszłości mogłabyś mieć pewne obostrzenia, po co ryzykować ?
                                                     Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-08-05 14:49

>Po co ? Bardzo wątpię aby Ci to cokolwiek "dało". Natomiast w przyszłości mogłabyś mieć pewne obostrzenia, po co ryzykować ?<


Czy możesz łaskawie "przetłumaczyć" to zdanie? Bo za cholerę tego nie rozumiem: przeczenie w twierdzeniu? :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-08-05 15:32
    Jolu ! Proszę przeczytaj jeszcze raz. Bo to są trzy zdania, w tym jedno złożone ( to trzecie).
Jak je z uwagą przeczytasz to to sens znajdziesz.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-08-10 18:28
No w mordę ale ty "polonista" "kształcony i uczony" - gdzie? ;-)
To zdanie powinno być konkretne i jasne i jako ten "kształcony" powinieneś wiedzieć, że może być w jednym zdaniu przeczenie i twierdzenie - to typowe dla lawirantów na zasadzie wiem, ale nie powiem, tak, ale może nie itp.
Sam przeczytaj siebie i pytanie to  może zrozumiesz o czym piszę :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Gałka montowana na kierownicy (5671 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill