www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie o niepełnosprawności - mogę się odwołać ? (1905 - wyświetleń)
- Autor Maket97 Dodany 2015-12-12 20:01
Witam,
Jakiś rok temu moja rodzicielka ubiegala się o orzeczenie o niepełnosprawności dla mnie, dostałem niski stopień. Dowiedziałem się o tym dziś (!) Wcześniej mówiła mi ze odrzucili wniosek. Z pewnych powodów orzeczenie jest dla mnie bardzo niekorzystne. Mogę się od niego odwołać ? Unieważnić je jakoś ? Chce to zrobić jak najszybciej ! Pomocy !

P.s. od czerwca jestem pełnoletni
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-12-12 20:15

>Unieważnić je jakoś ?<


Nic nie napisałeś o powodach dlaczego nie chcesz tego orzeczenia. Jeżeli jest to orzeczenie terminowe to samo wygaśnie. Zawsze istnieje droga odwoławcza.
                                     Waldi.
Nadrzędny - Autor Maket97 Dodany 2015-12-13 00:08
A wiec powodem przez który mam to orzeczenie to chęć pociagniecia hajsu z państwa przez moją mamę... zbyt niska mam kategorie żeby dostać jakiś zasiłek wiec to tylko psuje mi papiery, a powodem dla którego nie chce mieć tego orzeczenia jest komisja wojskowa która będę miał między lutym a kwietniem, bardzo chce kategorie A i mieć możliwość wstąpienia do wojska. Orzeczenie o niepełnosprawności przekreśla mi drogę. Fakt faktem mam małe skrzywienie kręgosłupa które w żadnym stopniu nie przeszkadza mi w normalnym funkcjonowaniu (ćwiczę na siłowni, biegam, w różny sposób obciążam kręgosłup, nic mnie nie boli, nic nie strzyka)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-12-13 08:41
To rzeczywiście masz problem. A do kiedy ważne jest to orzeczenie? Może już nieaktualne skoro stałeś się pełnoletni? Od dawna nie miałem do czynienia z wojskiem ale chyba nie pytają się o takie " papierki". Polegają na orzeczeniu własnego lekarza w czasie komisji. I według jego wskazań jest przyznawana kategoria. Po prostu radzę Ci abyś nie wspominał o tym orzeczeniu a czas zrobi swoje i stanie się ono nieaktualne. Na drogę odwoławczą masz za mało czasu. Do lutego-kwietnia nie zdążysz.
                                                               Waldi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie o niepełnosprawności - mogę się odwołać ? (1905 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill