www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek pielęgnacyjny przy umiarkowanym stopniu (1242 - wyświetleń)
Autor Gucci Dodany 2015-12-13 19:38
Dostałem orzeczenie o niepełnosprawności w październiku 2015 roku, stwierdzono stopień umiarkowany.
Urodziłem się w maju 1993 więc w momencie przyznania miałem więcej niż 21 lat.
Na stronie http://www.bip.mopr.gda.pl/index.php?idg=1&id=163&x=25&y=30 znalazłem taką informację:

1.  Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje niezależnie od wysokości dochodu w kwocie 153 zł miesięcznie:

  c)  osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia lub orzeczeniem (ZUS) o całkowitej niezdolności do pracy, lub orzeczeniem o zaliczeniu do II grupy inwalidzkiej;

Mam 22 lata w związku z tym teoretycznie nie przysługuje mi zasiłek.
Jako, że mam cukrzycę to jest prawdopodobne, że choroba się zaczęła kilka lat temu na przykład w wieku 17 lat.
Czy jest jakaś możliwość żebym udowodnił, że mogłem być chory przed ukończeniem 21 roku życia?
Czy liczy się data przyznania niepełnosprawności czy moment, w którym mogłem zachorować?
Moja lekarka mogłaby mi napisać, że zachorowałem przed ukończeniem 21 roku życia ale wykryto chorobę dopiero niedawno.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek pielęgnacyjny przy umiarkowanym stopniu (1242 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill