www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dostosowanie obiektu dla potrzeb niepełnosprawnych (3806 - wyświetleń)
- Autor majka Dodany 2007-01-22 23:04
jestem właścicielką zakładu fryzjerskiego i planuję przeprowadzenie generalnego remontu. chciałabym dostosować obiekt dla również osób niepełnosprawnych ale zupełnie nie wiem gdzie szukać odpowiednich przepisów (w prawie budowlanym znalazłam jedynie lakoniczną informację, że wogóle trzeba ale nie napisano - co i jak przystosować).
mój lokal posiada bezpośredni dostęp z ulicy (jeden schodek - i już wiem, że musi być pochylnia) ale nie wiem co z toaletami, drzwiami wewnętrznymi itd. nadmieniam też, że jest to lokal wynajmowany i nie jestem pewna, czy na pochylnię muszę mieć zgodę właściciela (przecież to jest poza obiektem, a koniecznie chciałabym, żeby jednak pochylnia była).
gdzieś słyszałam, że wszystkie obiekty użyteczności publicznej muszą być dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, ale nie wiem, czy to dotyczy również obiektów użytkowanych przed wejściem w życie takich przepisów. obawiam się, że właściciel obiektu nie będzie chciał dostosować wejścia, bo obiekt ten istnieje już od lat 80/90.będę wdzięczna za szczegółowe informacje. pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-01-26 16:28
Ustawa prawo budowlane oraz rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie zawierają regulacje prawne dotyczące dostosowania budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Zgodnie z w/w przpepisami wyszystkie budynki powstające po 1995r muszą być dostosowane do potrzeb osób niepelnosprawnych. Budynki wybudowane w latach wcześniejszych  muszą być dostosowywane w ramach przprowadzanych remontów kapitalnych. Budynki użyteczności publicznej są dostosowywane sukcesywanie w ramach prac modernizacyjnych.
Informacje szczegółowe  znaleźć można w naszej publikacji " Jak dostosować budynek"
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/9461
W Warszawie Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę, która pozwala na obniżanie czynszu najemcom użytkowych lokali komunalnych, którzy dostosują wynajmowane lokale do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Nadrzędny Autor Victor15 Dodany 2016-02-01 13:43
W tym miejscu znajdziesz wszelkie artykuły i definicje dotyczące wymagań oraz rodzajów urządzeń- windy schodowe platformy dla osób niepełnosprawnych, krzesełka itd. http://www.administrator24.info/artykul/id3144,dom-bez-barier-dostosowanie-budynku-do-potrzeb-osob-niepelnosprawnych?p=1; a tutaj ewentualne porady, broszury informacyjne, cenniki serwisy i porady prawnicze oraz te dotyczące dofinansowań w związku z reorganizacją http://www.windy-schodowe.pl/. Pozdrawiam:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dostosowanie obiektu dla potrzeb niepełnosprawnych (3806 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill