www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / środki do życia (4393 - wyświetleń)
- Autor ewelajna Dodany 2016-01-08 18:07
witam Wszystkich pomocnych,

mam zapytanie, od września 2014 zabrali mi rentę i sprawa jest w sądzie /do dzis nierozstrzygnieta/, do dnia dzisiejszego żyłam z oszczędnosci, ale niestety ....
mąż jest na rencie w wysokości 640zł;
oboje mamy umiarkowany stopień niepełnosprawności...
czy jest możliwość i gdzie mogę strać się o jakąkolwiek pomoc fianasową?
podpowiedzcie, pomózcie
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-08 18:20
Ta kwota chyba przekracza minimum do pomocy społecznej, ale w ustawie (jeszcze obowiązuje) jest, że mogą Ci udzielić mimo to zasiłku celowego i jest też jakiś do zwrotu w późniejszym czasie. W PCPR też jest coś podobnego. Wejdź w ustawy, lub łatwiej na strony tych instytucji, poczytaj, a następnie idź pogadać.

Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor kuso Dodany 2016-01-25 10:12
Fundacja Studencka Młodzi Młodym w Częstochowie ma program dofinansowań-sam jestem podopiecznym i korzystam. Wystarczy zostać podopiecznym fundacji i pomagają. Spoko ludzi tam mają, bardzo pomocnych, można się dogadać czy ma być wypłacane  jednorazowo czy w transzach.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-25 17:20
Co ma piernik do wiatraka? Reklamę? Kobieta nie pisze, że jest studentką, poza tym przed Częstochową chroń nas matko boska częstochowska ;-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-01-26 14:12 Zmieniony 2016-01-26 14:32
Nie zajmuje się zawodowo udzielaniem takich informacji, ale może się przyda.

1. Aktualne kryterium dochodowe dla pomocy społecznej to, o ile się nie mylę, 514 zł (netto) na osobę w rodzinie (źródło w linku). Z postu wnika, że rodzina ma 640 zł dochodu, czyli 320 zł na osobę. Czyli poniżej kryterium dochodowego.

Sugerowałabym udanie się do swojego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) lub Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) i zapytanie o zasiłki. Jola już to radziła, ale podkreślam - wasz dochód jest prawdopodobnie poniżej kryterium dochodowego, więc tym bardziej należy to sprawdzić. Warto poinformować urzędnika, że oboje macie orzeczenia.

2. Jeśli z jakiegoś powodu okazałoby się, że pomoc społeczna nie przysługuje, proponuję sprawdzić w Ogólnopolskiej Bazie Organizacji Pozarządowych (link), czy w okolicy miejsca zamieszkania są jakieś organizacje zajmujące się pomocą społeczną i skontaktować się z nimi. Nie ma gwarancji, że któraś pomoże (bo organizacje są tworzone dobrowolnie i dobrowolnie ustalają swoje cele), ale jest taka możliwość.

3. Jeśli otrzymacie pomoc społeczną, również możecie kontaktować się z tymi organizacjami. Trzeba się tylko wtedy upewnić, czy otrzymana pomoc nie wpływa na kryterium dochodowe.

4. Można spróbować skontaktować się z najbliższą parafią lub grupą religijną, która prowadzi działalność charytatywną (katolicy mają Caritas, prawosławni Eleos, ewangelicy Diakonię). Nie wszystkim to pasuje "światopoglądowo", ale to jest też jedna z możliwości uzyskania pomocy. Wymieniam ją oddzielnie, bo nie wszystkie takie grupy mają status organizacji pozarządowych (jeśli działają przy kościele, zborze itd. nie muszą mieć).
Nadrzędny Autor ewelajna Dodany 2016-04-13 13:07
dzieki za info
Nadrzędny - Autor Chomik234 Dodany 2016-03-28 22:55
Ró tak jak mówi Iota
Nadrzędny Autor ewelajna Dodany 2016-04-13 13:13
zgłosiłam się, przyznano mi 160zł..po licznych wywiadach rodzinnych...rodziców, tesciów itd....przyznam ze cieżkie to do przetrawienia...chocby w porównaniu do 500+
Nadrzędny Autor kols1112 Dodany 2016-04-14 18:04
Jeżeli posiadasz komputer i internet to polecam ci zarobek przez internet. Tutaj np. na zarabiam.com jest wszystko napisane. A zawsze wpadnie nam kilka groszy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / środki do życia (4393 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill