www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Potrzebuje informacji. (1919 - wyświetleń)
- Autor Ewelinka_22 Dodany 2016-03-30 19:28
Witam. Od urodzenia posiadam orzeczenie o niepełnosprawności stopnia II, pobieram rente socjalną z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, a także z opieki społecznej świadczenie rodzinne w wysokości 153 zł. Chciałabym się dowiedzieć jskie przywileje przysługują mi z racji tego że jestem niepelnosprawna.. Jak załatwić numer krs, czy jest jakaś fundacja która specjalizuje się tylko w niepełnosprawności fizycznej? Tak naprawdę to jestem zupełnie zielona w tych sprawach, a skoro niepelnosprawni mają możliwość otrzymania różnych świadczeń, dofinansowań itp to czas najwyższy zacząć się o to starać tylko nie wiem gdzie co i jak.. Czy ktoś jest w stanie udzielić mi jakichś informacji? Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Sydney1991 Dodany 2016-04-01 19:04
Mój brat dostał staż, a później pracę dzięki pomocy Fundacji. Sprawdź swoje lokalne ośrodki.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2016-04-04 13:05
Odpowiadam, bo nikt inny jeszcze tego nie zrobił. Zaznaczam, że nie jestem ekspertem i nie zajmuję się zawodowo udzielaniem takich porad.

> Tak naprawdę to jestem zupełnie zielona w tych sprawach, a skoro niepelnosprawni mają możliwość otrzymania różnych świadczeń, dofinansowań itp to czas najwyższy zacząć się o to starać tylko nie wiem gdzie co i jak..


Subkonto osobiste w fundacji charytatywnej można uzyskać podpisując z fundacją odpowiednią umowę. Nie znam jakiegoś wykazu fundacji, które prowadzą takie działania. Natomiast, żeby było jasne, pieniądze z subkonta nikomu się nie „należą” – to dobrowolne datki innych ludzi i wypada mieć naprawdę dobry powód, żeby po nie sięgnąć. Wydawanie cudzych pieniędzy bez potrzeby, to już jednak byłaby duża przesada.

(Są sytuacje, kiedy ludzie tego naprawdę potrzebują, na przykład na przeprowadzenie kosztownego leczenia – ale zwykle nie pytają wtedy o to w takiej formie, że „nic nie wiem, ale skoro mi się należy”).

Jeśli chodzi o dofinansowania państwowe, podstawowe zestawienie ulg i programów pomocowych dla osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności znajdziesz tutaj: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/298746;jsessionid=123C66B460E36E1841595305143502D3

Zwróć uwagę, że informacje z tego artykułu mogą się przedawniać. Zanim z czegoś konkretnie skorzystasz, sprawdź, czy przepisy nie uległy zmianie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Potrzebuje informacji. (1919 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill