www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Brak świadczeń (1418 - wyświetleń)
- Autor ankafuks Dodany 2016-05-04 09:50
Witam serdecznie,
mam kuzyna który w marcu 2015 r uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. W chwili wypadku był on zatrudniony, jednak jego staż pracy był krótki (poniżej 5 lat). Kuzyn obecnie ma 31 lat. Na chwilę obecną został bez środków do życia, ponieważ nie przysługuje mu renta z tytułu niezdolności do pracy. Z tego co czytałam renta socjalna także mu nie przysługuje.
Jest on zupełnie niezdolny do pracy - posiada orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności.
Proszę o informację czy ma szanse na jakiekolwiek świadczenia? Niestety jego rehabilitacja jest bardzo kosztowna, a w tej chwili został bez środków.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-05 14:19
Jeśli w chwili wypadku był zatrudniony, to pewnie później miał zwolnienie lekarskie. Nie wiem czy nie przegapiliście, ale po tym zwolnieniu miał czas aby zarejestrować się w B.P. Jako bezrobotny z prawem do zasiłku (o ile razem z chorobowym był rok zatrudnienia). Kuroniówka liczy się jako okres składkowy - może to dopełni do całości?

W przeciwnym przypadku: składać wniosek o zasiłek stały do Ośrodka Pomocy Społecznej, który poza świadczeniem może udzielać zasiłków celowych na leki do (ok.) 300-400zł, na rehabilitację itd.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Brak świadczeń (1418 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill