www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta i stopień niepełnosprawności (1861 - wyświetleń)
- Autor yhy Dodany 2016-05-02 15:44 Zmieniony 2016-05-02 15:54
Witam. Czy na schizofrenie paranoidalna(F20) i depresje(F32) oraz uzależnienie od leków uspokajających(F19) należy się renta i stopień niepełnosprawności. Bo w sumie lekarz sam wypisał mi wnioski, ale nie wiem czy jest sens to składać. Z drugiej strony jak bym nie dostał to miał argumenty przed lekarzem, że już nie mam schizofreni i mógłbym z czystym sumieniem odstawić leki, bo aktualnie nie mam żadnej psychozy ani nie słysze głosów, a także domagałbym się większej dawki leków uspokajających. A po za tym nie musiałbym się ukrywać przed lekarzami medycyny pracy, bo jeśli nie brał bym leków na schizofrenie to znaczy raczej że jej już nie mam. Jeśli chodzi o rente to sa grosze i bym wolał iść do pracy, jednak lekarze przepisują mi za mało leków uspokajających(chodze do trzech psychiatrów, oczywiście nie mówie im że leczę się u innych) probowałem w zeszłym roku osiem razy iść do pracy i maksymalnie wytrzymałem dwa tygodnie. Gdybym przepisywali mi więcej benzodiazepin, dał bym radę podjąć pracę na dłużej.
Nadrzędny Autor kati25 Dodany 2016-05-12 12:24
najpierw powinni Cię wyslać na odwyk od benzodiazepin, a potem po odwyku możesz pomyśleć o szukaniu  pracy.

http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha02.htm

renta i stopień to dwie osobne kwestie, jeżeli pojdziesz na zamkniety oddział odwykowy jakies szanse teoretycznie masz (na stopień niepelnosprawności). z potocznie "grupą" (czyli stopniem z Powiatowego Zespołu ds Orzekania) na choroby psych (ale zaleczone i w remisji) często można zostać ochroniarzem albo portierem - warunek to remisja chorób, potwierdzona przez lekarza. pracodawcy o dziwo bardziej liczą na tą wyższą kasę z pfron i często nie boją się zatrudniać.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta i stopień niepełnosprawności (1861 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill