www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 100) (3800277 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-25 16:44
Niepełnosprawny zdobył szczyt.
Walczymy staramy się, ale w sumie jęczymy, że to, że tamto, że nie możemy że nie umiemy, bo niepełnosprawność ogranicza. Potem nagle pojawia się ktoś, jak wczoraj, bez rąk, kto wchodzi na szczyty gór. Potem widzimy olimpiadę niepełnosprawnych i..okazuje się, że można prawie wszystko.
A potem idziemy na komisję lekarską i lekarze mówią, że nasze dolegliwości w większości to nie tragedia i można sobie radzić. A my się oburzamy i dzielimy między sobą agresywnie często, licytujemy kto ma gorszy opis w wynikach lekarskich.
Bo na komisjach licytacja trwa, kto bardziej niepełnosprawny, czy ten bez ręki, nogi, a poza tym zdrowy, o ironio!!!!, czy ten ze "strzaskanym" wielopoziomowo kręgosłupem, który daje w ...cztery litery na maksa. Oto Polska niepełnosprawnych właśnie... Tylko lekarze mają się dobrze i nie mają żadnych wątpliwości.
Wczoraj, kiedy słyszałam o tym wyczynie takie mnie naszły wątpliwości, na ile ten przykład znowu "oświeci" komisje do spraw orzekania.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-25 18:21
no cóż niewątpliwie są na to duże szanse, przecież jesteśmy zdrowym i pięknym społeczeństwem a nasze choroby czy dolegliwości to tylko urojenia
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-25 18:44
trolla napisała:

>no cóż niewątpliwie są na to duże szanse, przecież jesteśmy zdrowym i pięknym społeczeństwem a nasze choroby czy dolegliwości to tylko urojenia >


Chciałbym aby nasze choroby, niesprawności, były tylko urojeniami...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-05-26 08:45
Dziś ulicami polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny

>" Kierunek rodzina " - pod tym hasłem ulicami 107 miast przejdą dziś (26.05) Marsze dla Życia i Rodziny. Organizatorzy marszów stanowczo podkreślają, że nie występują przeciwko nikomu, ale pokazują pozytywne wzorce.
>W tym roku chcą szczególnie zwrócić uwagę na potrzebę podjęcia konkretnych kroków, aby zatrzymać złą sytuacje demograficzną Polski. Obecnie jesteśmy na 209. miejscu wśród 222 państw, w których prowadzi się badania demograficzne - powiedział IAR Jarosław Kniołek koordynator Marszów z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.


Urodzić dziecko to nie wszystko. Trzeba mu później zapewnić przyszłość w godziwych warunkach, aby nie zasiliło armii bezrobotnych lub poniewierało się po świecie. Co dzisiaj nie tylko dzieciom, ale nam wszystkim może zapewnić nasze państwo? Brakuje mieszkań, miejsc pracy, zarobki na poziomie krajowej najniższej pensji (głodowej). Pomimo, że za pracą wyjechało około 2 milionów ludzi, nadal panuje duże bezrobocie. Tej sytuacji nie uzdrowi płodzenie dzieci, bo trzeba najpierw stworzyć warunki do godnego życia.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-05-26 17:58
Nachbar - nim dojdziemy do godziwych warunków życia, to kraj wyludni się :-) Nie będzie komu tworzyć godziwych warunków, ani nie będzie miał kto tworzyć te... jak to określasz... godziwe warunki życia. Pytanie... co rozumiesz pod pojęciem "godziwe warunki życia"? ciepła woda? ciepłe gatki? pełna miska? może stos bibelotów? Pamiętaj, że każdy potrzebuje czego innego. Ale jednego potrzebuje każdy... empatii? miłości? przyjaźni?... jednym słowem każdy potrzebuje troski drugiego człowieka. Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-26 21:48
Witaj kryształku!
Równe pół roku Cię nie było więc tym bardziej miło Cię widzieć.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-05-30 20:14
Tadeusz P. chyba trochę dłużej mnie nie było :-) Wychodzę z dołka :-( Miło, że pamiętasz mnie, również pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-05-30 22:49
Kryształku, oczywiście, że Cię pamiętam i cieszę się, że znowu jesteś.
Oby teraz już na dłużej.
Pamiętaj! Po każdym dołku musi być i górka :-)
Musisz w to wierzyć tak jak i ja wierzę.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-27 09:58
Witaj Kryształku. No właśnie, co znaczy godziwe życie. Mamy problem, bo trudno określić, a czujemy o co chodzi. Chodzi głównie o poczucie stabilizacji materialnej. Nawet anioł nie człowiek staje się zgredą, gdy nie ma kasy na spokojne przeżycie. Niezliczona ilość małżeństw zaczyna się kłócić, gdy brakuje kasy.A więc miłość, ilość dzieci, sielanka zależy od materii. A tej nam rząd skąpi. Właśnie kombinują z odpisami od podatku ulgi na dzieci. Chcą zmienić ją na lepsze. ;-) ;-) :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-27 11:01
> A więc miłość, ilość dzieci, sielanka zależy od materii >

Pewnie znamy wszyscy takie osoby, którym pieniędzy nie brakuje, ale miłości tak . Zamykają się w domach-zamkach i liczą, liczą, liczą ile im przybyło w banku pieniędzy . To biedni ludzie, którym wystarczy krach, by się pogrążyć w rozpaczy . Śmierć bliskiej im osoby nie wyzwoli w nich tylu łez co utrata pieniędzy . Mimo, że są bogaci, to biedni ...znają tylko jedną wartość, wartość pieniądza . Ale każdemu z nas " kufereczek stóweczek ' by nie zaszkodził, wiec życzę Wam i sobie. Przekonajmy się sami co jest lepsze :-).Z pewnością umiemy liczyć i liczymy na siebie i na swoją mądrość . Boże, ale mądrze napisałem ! Jestem wielki ;-))) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-27 12:32
Mądrze napisałeś.:-) Jednak tak jak wyżej napisałam bywa częściej, bo więcej jest braków kasy niż jej nadmiar.
Zawsze na coś brakuje, bo też ambicje rosną i tu wracamy do pojęcia godziwe życie. Dla jednych dochód 5tys. na miesiąc to marzenie, a dla innych 50 tys. i nie starcza.;-) Jeden kocha wiernie mimo biedy, a inny nie umie kochać, choć milioner. Jeszcze inny kocha siebie, inny swój bank. :-)  Tacy różni jesteśmy, chyba to wszystko zależy to od poziomu i rozwoju duchowego.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-05-27 14:44

>Mimo, że są bogaci, to biedni ...znają tylko jedną wartość, wartość pieniądza .


A kto nas namówił na kapitalizm? Przecież z góry było wiadome co to jest, jak działa i jakie będą/są skutki. W kapitalizmie - jak sama nazwa wskazuje - liczy się tylko kapitał, czyli wszelkie bogactwa dające się pomnażać. W Polsce wszystko postawione jest na głowie, więc pomnażamy biedę.

>Tacy różni jesteśmy, chyba to wszystko zależy to od poziomu i rozwoju duchowego


Powiedziałbym raczej, że wszystko zależy od rozwoju naszego umysłu. W zależności jak postrzegamy otaczający nas świat i jakie wyciągamy z tego wnioski, mamy to, co mamy. Przecież nie kto inny, ale sami wybraliśmy swoich reprezentantów, aby nami rządzili. Są więc jakby odbiciem tego, jacy jesteśmy i do czego zmierzamy. Narzekamy, że jest źle i może być gorzej, ale jakoś nie ma to odbicia w naszych postawach, gdy przychodzi do wyborów.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-27 15:28

> Powiedziałbym raczej, że wszystko zależy od rozwoju naszego umysłu. W zależności jak postrzegamy
> otaczający nas świat i jakie wyciągamy z tego wnioski, mamy to, co mamy.


A rozwój naszego umysłu (rozumu) jest jednak wtórny do rozwoju uczuć. Jako dzieci najpierw kierujemy się uczuciami. Od tego jakie uczucia na początku w naszym życiu przeważają zależy ukierunkowanie umysłu i sposoby jego pracy. A uczucia to skąd się biorą? Psycholog powie o podstawowych emocjach, z którymi się rodzimy.
Dojrzały człowiek równoważy uczucia i rozum. Niektórzy mówią, że rozum to narzędzie Duszy.
Inni myślą, że mają tylko rozum i może wśród nich trzeba szukać tych materialistów, o których mówił Amalian.
Tyle domysłów, bo nauka jeszcze nie wie dokładnie gdzie ten duch jest w człowieku (trochę żartuję), ale już wiadomo, że po przeszczepie serca ludzie zmieniają uczucia, podejście do życia w jakimś stopniu na wzór dawcy, a więc???? Nie przeszczepiano im mózgu przecież, a jednak coś się dzieje, co dostrzega medycyna. Ja tam tego ducha w człowieku bym rozumem nie zastępowała tak na hurra.:-) Ale nie wiem jak jest naprawdę.

A co do polityki przyznaję Ci rację. Nie mądrzejemy po każdych wyborach. A jak nam się nie podoba PO, to połowa niezadowolonych pobiegnie do PiSu, bo mówić i rozdawać 'na gębę' jest łatwo, w myśl zasady, że  za cztery lata po nas choćby pustynia?
Lewica, którą popierasz jak na razie nie zachwyca również.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-28 12:43
Jak nie narzekają to śpią . Co wy ludzie jeszcze śpicie tego forum nie widzicie ? Albo wszyscy  stoją we;) kolejkach za naszą west granicą ;-) . Niemców już zostawili w tyle tzn.adrift ;-)... co prawda nie w gospodarce, ale kliknij, czytaj, skomentuj
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-28 22:15
Kto ma blisko ten może tam stoi , zamieszkiwanie w przygranicznych miejscowościach może przynosić korzyści. Ale od czego mamy służby celne? Wszystkich zaraz zamienią w mrówki..
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-05-29 12:53

>W kapitalizmie - jak sama nazwa wskazuje - liczy się tylko kapitał, czyli wszelkie bogactwa dające się pomnażać.... W Polsce wszystko postawione jest na głowie, więc pomnażamy biedę.




Co w tym złego? wiedza jest również dobrym kapitałem i bogactwem a jednak nie tak wielu ją pomnaża . Nie wszystko stoi na głowie, ale jak czytam np.o katastrofie i mniemaniach pana Antoniego na powyższy temat, to wiem, że ten pan nagnie wszystko do jego odbioru rzeczywistości . I to jest smutne :-(, że jedni historię opisują a drudzy naginają :-(. Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2013-05-30 20:11
w-zetka zgadzam się z Tobą, choć ten rozwój duchowy...? nie do końca... myślę, że zaakceptowanie siebie tu i teraz... w takiej a nie innej rzeczywistości.. daje pewne poczucie komfortu??? psychicznego oczywiście. Człowiek stworzony jest po to by tworzyć i zmieniać - tak myślę :-) Inaczej świat stałby w miejscu :-) rozwijamy siebie i zmieniamy świat wokół, bo czujemy potrzebę. Ja uwielbiam zmiany. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-29 12:36
http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,Kolejna-afera-miesna-Tym-razem-w-Kujawsko-Pomorskiem,wid,15690900,wiadomosc.html

Jak zaczną odpowiednio karać za takie afery, to może będzie ich troszkę mniej.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-29 12:55
jeszcze dwa takie zdarzenia a zostanę wegetarianinem  ;-))) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-05-30 14:01 Zmieniony 2013-05-30 14:07

>Jak zaczną odpowiednio karać za takie afery, to może będzie ich troszkę mniej.


Jak wcześniej napisałem, w kapitalizmie liczy się kapitał, a nie człowiek i zysk za wszelką cenę, a nie dobro ludzi. Jednocześnie wystarczy mieć dużo pieniędzy, aby uniknąć kary lub znacznie  ją złagodzić, bowiem za pieniądze można wszystko.
Ponadto jest kryzys, więc każdy szuka źródła zarobku. Nie wszystkim jednakowo służy ten kapitalizm po polsku.
Happening artysty podczas procesji Bożego Ciała

>Przebrany za księdza łódzki artysta, który przed dwoma laty dołączył do procesji Bożego Ciała w przebraniu motyla, w tym roku - podczas uroczystości - rozwinął transparent z napisem "Kościół w kryzysie razem z Wiernymi, Msze, chrzciny, pogrzeby, śluby za darmo".

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-30 16:09

>Ponadto jest kryzys, więc każdy szuka źródła zarobku.<


Żeby się czasem takim nieuczciwym zarobkiem nie udławił. Wszystko czego się dorobią na krzywdzie ludzkiej kiedyś im "bokiem wyjdzie". Co to za zarobek, kiedy się truje ludzi? Jakim złym człowiekiem trzeba być , by to robić.

Co do artysty, to pewnie jego talent jest marny i chce się wypromować w inny sposób. :-) :-(
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-05-30 20:16
post wstrzelił mi się nie tam gdzie trzeba :-) przepraszam w-zetka :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-05-31 08:50
Nie ma sprawy...jest kolegium. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-31 06:52
Dziś światowy dzień bez tytoniu. Ciekawe czy znajdzie się choć jeden palacz, który dziś nie zapali. Ja już 13 lat nie palę. A Wy palicie?
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-05-31 18:40

>Ja już 13 lat nie palę


Gratuluję! Ja dopiero 14 miesięcy nie palę.
Ale .... miałem już w życiu 2 okresy po 3 lata niepalenia i wracałem do nałogu więc nie mówię hop. :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-31 18:37
Czyżby znaleziono wrak ORP Orzeł?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-05-31 21:29
Podobno do Chin wyjeżdżamy :-) z TV dowiedziałam się :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-31 21:30
Kryształku!
Z Tobą choćby na koniec świata :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-05-31 21:40
hahahaha.... obawiam się, że ta delegacja jednak nas nie zabierze :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-31 21:53
A już miałem nadzieję :-)
Ale z tą delegacją to i za darmo nie chcę jechać.
Co ma wisieć nie utonie - pojedziemy później :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-05-31 22:02
też chętnie pojechałabym gdzieś, ale nie do Chin :-) Niestety tak się porobiło, że nawet po kraju podróżować strach :-( Ciągle jakieś nawałnice... :-) A TY Tadeusz nie podpuszczaj mnie, bo jestem nieobliczalna :-) w każdej chwili jestem gotowa do drogi hahahaha....
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-31 22:13
Obiecanki, cacanki a ........
już dawno byliśmy umówieni i co? zniknęłaś na dłużej :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-05-31 22:27
Zniknęłam... żałoba... jeszcze,  niestety,  nie mogę się otrząsnąć... inaczej się planuje, a życie pokazuje pazurki :-(
Lepiej nie wracać do przeszłości :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-31 22:39
Rozumiem i współczuję.
Tej pustki długo nikt nie zapełni.
Przeżyłem to ponad rok temu ale trzeba z żywymi naprzód iść nie zapominając o tych, którzy odeszli.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-01 10:01
Czym zajmują się niektórzy posłowie? Modlitwą o koniec Unii Europejskiej.
Pawłowicz: Jestem przeciwna Unii Europejskiej. Modlę się, żeby to się samo rozwaliło
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-01 12:03
Czytałam rano. Zwróciłam uwagę na słowa:
"...Uważam zresztą, że Polski już nie ma. Polacy są wykorzeniani, niszczony jest polski Kościół. Została tylko nazwa - ubolewa parlamentarzystka"
Jakoś się wykorzeniana nie czuję. Mogę mówić po polsku co chcę (póki co), jeździć, gdzie chcę, granic nie ma, półki pełne, kasy wciąż mało co prawda, ale to wina złego budżetu i gospodarki, a wierzę, że  do naprawienia po mądrych wyborach.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-02 20:59
Zapewne;))) ta pani ma problem, gdyż ...Ała, ałaaaaa ;-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-02 21:06
Wpuściłabym posła Niesiołowskiego i posłankę Pawłowicz do jednego pokoju, zamknęła drzwi na trochę, a potem zawołała ekipę remontową.:-) Ten sam temperament, chociaż napęd u p. Pawłowicz jakby większy.:-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-03 00:36
W odpowiedzi dla: w-zetka

>Wpuściłabym posła Niesiołowskiego i posłankę Pawłowicz do jednego pokoju, zamknęła drzwi na trochę, a potem zawołała ekipę remontową.:-) Ten sam temperament, chociaż napęd u p. Pawłowicz jakby większy.:-)>


ja dałbym obojgu kolty kowbojskie, a sami powystrzelaliby się.... :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-03 00:31
Mądrych wyborów, kogo lub czego??? Uważam, że nie takiej organizacji, która cokolwiek naprawiłaby w Polsce...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-03 11:14
To nie organizacje mają nam naprawiać a osoby mające wpływ na działanie tych organizacji - powołane do kierowania nimi...Faktem też jestże i my powinniśmy w jasny sposób wyartykułować swoje potrzeby i nie zwalać wszystkiego na urzędy . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-03 11:48
Mosz recht, amalian...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-03 19:29
Nergal uniewinniony za podarcie Biblii

>Sąd podkreślił m.in., że na koncercie obowiązywał zakaz jego rejestracji i oskarżony miał prawo zakładać, że nie zostanie on w żaden sposób upubliczniony.
>- Krytyka Kościoła katolickiego jako instytucji jest dopuszczalna () Kościół instytucjonalny też krytykuje określone sfery życia społecznego obywateli zgodne z obowiązującym prawem, wprost je atakuje czasami. Tym samy sąd uznaje, że musi być przygotowany na wzajemność krytyki. Należy też wskazać, że żaden przedstawiciel Kościoła nie zgłosił się w sprawie jako pokrzywdzony - ocenił sąd.
>Kilka razy w uzasadnieniu wyroku sąd podważył też wiarygodność Nowaka twierdząc m.in., że ma on "emocjonalne podejście" do oskarżonego.
>Nowak, występujący w procesie jako oskarżyciel posiłkowy, zapowiedział złożenie apelacji od wyroku. - Jestem w szoku. Po tych pięciu latach nie udało mi się obronić ani Biblii, ani dobrego imienia Boga. To jest dla mnie bardzo zły dzień, chyba najgorszy - przyznał. 


Tak się zastanawiam, dlaczego nie uchwalą prawa, które karało by za obrazę zdrowego rozsądku. Moim zdaniem zdrowy rozsądek ma o wiele większą wartość, bo boski to dar, którego nie wszyscy doświadczają.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-04 15:13
Dzisiaj świętujemy rocznice pierwszych demokratycznych wyborów. Jaki jest bilans tej "wolności"? Jak sam tytuł artykułu mówi tylko żyć i nie pracować.
W porównaniu z 1989 rokiem Polacy żyją dziś dłużej i na wyższym poziomie. Wzrosło za to bezrobocie

>4 czerwca 1989 r. odbyły się pierwsze demokratyczne wybory, które otworzyły drogę do pełnej wolności. Ostatniego ćwierćwiecza nie zaprzepaściliśmy. Polaków jest więcej, żyją znacznie dłużej i na wyższym poziomie. Solą w oku pozostaje bezrobocie. Tuż przed upadkiem PRL pracę miało ponad 2 mln osób więcej niż dziś.


Mnie się wydaje, że tej "soli" jest o wiele więcej. Wypunktował to jeden z internautów, którego komentarz poniżej cytuję:
"~Towarzysz Czas : "ŻYJE SIĘ LEPIEJ, ŻYJE SIĘ WESELEJ!"

Porażka: Wzrost PKB idzie do kieszeni tylko najbogatszych warstw.
Porażka: 3/4 społeczeństwa zarabia nie więcej niż 1800 zł netto. (często na umowie śmieciowej)
Porażka: Realne bezrobocie wynosi ok. 30 %
Porażka: 1/3 dzieci w Polsce jest głodna.
Porażka: Ceny są absurdalne w stosunku do zarobków.
Porażka: Ludzi nie stać na mieszkanie.
Porażka: Co drugi młody nie ma pracy.
Porażka: Służba zdrowia jest w opłakanym stanie.
Porażka: Edukacja to dno, jedyne co potrafimy to produkować magistrów z bezwartościowych wykształceniem.
Porażka: Koleje - śmiech na sali.
Porażka: Wojsko - no zlitujmy się... nawet Ukraina by nas podbiła, i to bez pomocy Rosji.
Porażka: Ogromne zadłużenie kraju bez żadnych społecznych inwestycji.

Nie jest źle, jest tragicznie.
KOMUNO WRÓĆ!"
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-04 15:28
Trudno tym ocenom zaprzeczyć, ale tylko nie komuno wróć, tak jak nie dla PiS-ie wróć.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-04 18:02
to może, królowie, wracajcie????
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-04 18:31
Nie dziękuję, niech lepiej jakiś rozsądek nie tyle wróci, co się wreszcie zacznie .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-04 18:42

>Nie dziękuję, niech lepiej jakiś rozsądek nie tyle wróci, co się wreszcie zacznie


Zwróć uwagę, że kapitalizm też się przeżywa. W Niemczech są wystąpienie antykapitalistów.  Kiedyś pisałem czym się różni ideowo prawica od lewicy. Oczywiście te różnice nie są dzisiaj aż tak zdecydowanie widoczne, ale główna linia różni te ugrupowania. Dobrze, aby o tym wiedzieć, gdy dokonuje się wyboru. 
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-04 21:33 Zmieniony 2013-06-04 21:56
Lewica w Polsce w 'starym ubraniu' L.Millera nie ma szans, lewica Palikota jest zbyt teatralnie-agresywna.
Prawica jest widoczna jako sekta smoleńska i 'partyja radyja'. Liberalizm nie przejdzie, bo społeczeństwo kojarzy to ze skrajnościami i kontrastami ekonomicznymi. Nie bardzo sie na tym znam, by tworzyć naukowe  definicje kto jest dziś dokładnie kim w Polsce, jeśli chodzi o wszystkie partie, te małe też.
Wiem jednak na kogo na pewno nie zagłosuję. Na kogo zagłosuję jeszcze nie wiem.
Czekam az powstanie coś rozsądnego, złożonego z ludzi wykształconych i kompetentnych.
Chyba gdzieś to się w jakimś tyglu powinno jeszcze wszystko wymieszać. A potem trochę wolnego rynku, trochę interwencyjnego państwa, dbałość o najsłabszych, służba zdrowia na służbie, państwo świeckie, uznające wolność wyznań (edycja: bez ich finansowania z budżetu), dobre warunki do tworzenia miejsc pracy przez drobnych przedsiębiorców.
Jak się to będzie nazywać mniejsza z tym:)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-04 22:02
Miller, Palikot, Tusk to socjaliści, więcej lub mniej agresywni, a PiS, Solidarna Polska i Korwin to naziści... pełną gębą... Więc nie ma na kogo głosować, wszystkich trza zamurować w tym cyrku na wiejskiej, a sami się ukatrupią...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 100) (3800277 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill