www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 101) (3803397 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-04 22:21
Norbi, a Ty zawsze jakieś siłowe rozwiązania. :-) Po co zamykać, wystarczy nie głosować na nich.:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-04 22:41
Tak, aby ich wszystkich wykorzenić...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-04 22:51
ale to nie drzewa, wystarczy na nich nie głosować i zwiędną . Pewnie i w komisji wyborczej masz schody ;-) .
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-04 23:38
właśnie, pierwszy raz brak przystosowań przyda się aby na te gnojowisko nie głosować... Bo i tak nie ma na kogo :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-05 09:39
Nie głosując, i tak pośrednio głosujesz na prawicę, której elektorat jest zmobilizowany jak pretorianie.;-) :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-05 13:51
Czyli wszystkie partie razem z mocherowcami powciskać do Areny na Wiejskiej, zapuszkować jak sardynki, później podłożyć pod walca do ubijania dróg... i do przetopu, na wzbogacenie stali wrzucić...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-05 17:53 Zmieniony 2013-06-05 17:55

>Nie głosując, i tak pośrednio głosujesz na prawicę, której elektorat jest zmobilizowany jak pretorianie.;-) :-)


Dodałbym jeszcze, że sterowany falami radiowymi i z ambony. Niepoślednią rolę pełnią również media, które są w dużej mierze stronnicze.
Dobrze, że ludzie biorą sprawy w swoje ręce. Takim przykładem jest strona pedofile.info. Media niezbyt są zainteresowane tym tematem. Autorytety moralne tym bardziej, bo wolą dyskutować o in vitro lub związkach partnerskich. Dobro dzieci i młodzieży jest tu drugoplanowe. Większość spraw jest zamiatana pod dywan, co nie znaczy, że problemu nie ma.
Nowy serwis w sieci, który zbiera zgłoszenia na temat pedofilów

>Pomysłodawcy zbierają zgłoszenia, które można zamieszczać poprzez formularz na stronie lub poprzez zgłoszenia telefoniczne. Następnie zweryfikowane zgłoszenia zostają zamieszczane na "mapie pedofilów" w serwisie.


Dzisiaj w radiowej dyskusji na ten temat padło pytanie, czy podając do publicznej wiadomości dane pedofila, po których bardzo łatwo można zidentyfikować osobę, nie narusza się dobra tej osoby, przecież odbył karę.   A czy takie samo pytanie można zadać ofiarom, czy mogą zapomnieć to, co się wydarzyło?
Pod niżej podanym linkiem można sprawdzić gdzie znajduje się pedofil.
http://pedofile.info/
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-05 19:51
I wszelkie niedopatrzenia organów ścigania skończą się samosądami. Potem zamiast pedofilem zajmą się tymi, którzy go 'skrzywdzili'. Kurcze kary powinny być tak odstraszające i tak ze skutkiem ścigane, żeby się wszystkim takim i innym odechciało. Może zamiast wydawać na bezsensowne nagrody itp., powinno się nowe więzienia budować.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-06 17:55

> Może zamiast wydawać na bezsensowne nagrody itp., powinno się nowe więzienia budować.


Więzienia nie. Raczej zakładać obozy pracy. Mamy tyle do zrobienia, więc róbmy to jak najtańszym kosztem. Takiego jednego z drugim wysłać na roboty, to się wszystkiego złego odechce. Niech tyra od rana do wieczora za wikt, nocleg i opierunek. Niech się sam utrzymuje, a nie żeby państwo płaciło mu za "wczasy".
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-06 20:14 Zmieniony 2013-06-06 20:58

>Raczej zakładać obozy pracy.>


Tu zaś narzędzia pracy nad tymi co myślą inaczej niż ... Nic tak dobrze nie ddziała na spolegliwość jak ti kliknij   Stalin z Hitlerem również zaczynał od obozów. Do dzisiaj Polska nie może się otrząsnąć z pozostałości po ich rządzeniu .Pozdrawiam:).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-06 21:08
Cicho wszędzie, pusto wszędzie, co to będzie, co to będzie . Widzę, że wszyscy poszli spać grzeczniutko . Nikt nie ma problemy z zaśnięciem . Na zdjęciu jest łóżeczko Madeja na którym nie ma żadnych problemów z zaśnięciem ;-) . Fotel dla spastycznych kości , choćby dla mnie .... Nie obawiajcie się to było dawno, dawno temu . Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-06 21:49
Zasłuchałem się w tej piosence
Ostatni motyl PRL
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-06-06 22:03
Oby nigdy PRL ...żal tylko tych młodości lat .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-06 21:51

>Stalin z Hitlerem również zaczynał od obozów. Do dzisiaj Polska nie może się otrząsnąć z pozostałości po ich rządzeniu


Jak mam to rozumieć? Ja miałem na myśli obozy pracy dla tych, co mają problemy z prawem. Czy państwo musi utrzymywać więźniów z pieniędzy podatników? Niech więzień sam na siebie zapracuje, albo niech przestrzega prawa. Nie uważam, aby to było niezgodne z konstytucją.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-06 21:58 Zmieniony 2013-06-06 22:06
Sorry, pewnie to przez roztargnienie spowodowane wiosną ;-) . Jestem spragniony słońca, i piwka wypitego w cieniu ;-) . Obozy pracy dla więźniów? Z jednym "ale" ;-) . Ale o pracę jest trudno a znając naszą pomysłowość to pewnie zaraz wszyscy bezrobotni będą przestępcami  ;-) .
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-06-06 22:15
Teraz , proszę wycieczki przechodzimy w teren podzamcza, w którym to rozlokowane są domki dla krasnali :-) . W każdym domku możemy zrobić zakupy: a to modu z  eula. A to książkę z e- bajki ;-) ... Proszę tylko nie przepychamy się bo jest tutaj mało miejsca . Nie, parami nie można chodzić ...Wiem, że w parach raźniej się chodzi, ale ... proszę, wchodzimy
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-07 16:17

> Ale o pracę jest trudno a znając naszą pomysłowość to pewnie zaraz wszyscy bezrobotni będą przestępcami  ;-) .


Wielu już jest, bo pracują na czarno i założę się, że państwo traci więcej niż szacuje, że traci. Do tego dodajmy oszustwa podatkowe rekinów, kantowanie na jakości (to też duże zyski-vide sól) i mamy biedne państwo.
A o tych więźniach pracujących...Niech sobie sami budują zakłady karne za darmo, gdzieś spać muszą, pracują za darmo, jedzą za taką stawkę jak szpitale i będzie ok. 
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-07 17:14

>Ale o pracę jest trudno a znając naszą pomysłowość to pewnie zaraz wszyscy bezrobotni będą przestępcami 


To fakt, że o pracę jest trudno, ale  o ten rodzaj pracy bezrobotni raczej by się "nie zabijali" ani nie schodzili na drogę przestępstwa. Powszechnie wiadomo, że w naszym kraju przetarg wygrywa ten, kto zaproponuje najmniejsza stawkę. Później kombinuje jak obniżyć koszty, aby wyjść na swoje. Mógłby więc zatrudniać więźniów, który za swoje utrzymanie wykonywali by całą robotę. W ten sposób uczciwi ludzie nie byliby "nabijani w butelkę" i nie pracowali bez terminowej zapłaty lub bez zapłaty w ogóle.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-06-07 17:44

>Mógłby więc zatrudniać więźniów, który za swoje utrzymanie wykonywali by całą robotę. W ten sposób uczciwi ludzie nie byliby "nabijani w butelkę" i nie pracowali bez terminowej zapłaty lub bez zapłaty w ogóle.<


Więzień też człowiek i jak Sąd nie pozbawił go praw obywatelskich, musi za pracę otrzymać wynagrodzenie. Do tego bywają wyroki nieadekwatne i mylne.
Człowiek to taki ssak, który ma mózg na zwarciu i zawsze będzie chciał kogoś "nabić w butelkę" i zawsze będzie mu mało :-(
Człowiek nie jest uczciwy ze swej natury. Proszę się nie denerwować, tylko spokojnie pomyśleć. Ja i wiele innych osób uważa: jestem uczciwy, nie kradnę, pracuję itd. Rozłożywszy to na części trzeba zadać podstawowe pytania: 1. czy przez 8 godzin(z przerwą na jedzenie) faktycznie zajmujesz się tylko pracą? 2. Znalazłeś pieniądze, szukałeś właściciela?
3. W sklepie za dużo wydano reszty, oddałeś? 4. Nie palisz gdzie nie wolno? 5. Nie skorzystasz z ominięcia kolejki? 6. Sprzedałeś coś i lecisz zapłacić podatek? itp, itd.
W więzieniach nie siedzą tylko mordercy, pedofile, którzy są winni ponad wszelką wątpliwość. Co z żoną, która we własnej obronie uderzyła czymś męża, a on słaby z powodu wieloletniego nadużywania alkoholu zmarł?!

To Utopia Nachbar. Amalian mimo wycofania się miał dobre skojarzenie. Przykre, ale prawdziwe. Wszyscy w swoich oczach jesteśmy super, ale tak nie jest.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-07 20:11

>To Utopia Nachbar.


Utopia? Może i utopia, ale czy zastanowiłaś się ile kosztuje nas utrzymanie jednego więźnia? Oczywiście zdarzają się sądowe pomyłki, ale są to sporadyczne przypadki.

> Człowiek nie jest uczciwy ze swej natury.


To zabrzmiało jak "człowiek grzeszny jest" i z tym bym się zgodził. Z "nieuczciwy" - nie. Znam wieli ludzi uczciwych i godnych zaufania. Nieprawdą jest, że człowiek z natury jest nieuczciwy. To cecha, którą nabywa się, bo z natury człowiek rodzi się dobry. Dopiero później można każdego z nas zaprogramować na wzór i podobieństwo autorytetów. Zależy więc na kim się wzorujemy lub kto nas programuje.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-06-08 15:31

>ile kosztuje nas utrzymanie jednego więźnia?<


Tyle ile jednego chorego w szpitalu. Więzień wykonuje wszystkie prace, do których jest zatrudniany personel szpitalny, organizowane przetargi....
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-13 11:39
Tak, nawet się sam pilnuje i państwo nie wydaje na strażników, na sądy, na policję, aby go złapali. Sam przychodzi i siada w celi, sam sobie gotuje nawet, kupuje telewizorki, książki do bibliotek, aby sie nie nudził.
A ten chory kurcze leży jak basza  i jeszcze jeść chciałby normalnie!
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-06-18 15:14

>sam sobie gotuje<


TAK!

>kupuje telewizorki, książki do bibliotek, aby sie nie nudził.<


Książki i tel. to darowizny i starocie - są od lat. Nie chodzi w tym aby "się nie nudził" tylko zgoła o coś innego, ale to dla Ciebie za trudne:(
Więzień przynosi zysk dla państwa, do tego ci naprawdę niewinni.
W szpitalu i hipochondryk ma obiadek, kolację, śniadanko, zbędne - bardzo drogie badania, leki. Pielęgniarka, lekarz, salowa.... Dowóz jedzenia, środki czystości i dezynfekcji itp... oooo długo wymieniać :-(

>A ten chory kurcze leży jak basza  i jeszcze jeść chciałby normalnie<


A co? Przyszedł do szpitala leczyć się, zdiagnozować, czy na wczasy do tego prywatne???
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-06-18 15:21
REA A PIERDYKNIJ TY SIE KOBIETOOAAA ALE MOCNO.NIE WIESZ O CZYM PISZESZ TO I GŁUPOT NIE PIERDZIEL.POROWNYWANIE ZYCIA CHOREGO W SZPITALU A ODSADZONEGO SIE MA NIJAK DO SIEBIE.WIESZ O WIEZENIACH Z AUTOPSJI A JA WIEM O ZYCIU SZPITALNYM O WIELE WIECEJ.WIDZIAŁAS WYZYWIENIE JEDNO I DRUGIE?KOSZTY UTRZYMANIA JEDNE I DRUGIE?A KOSZTY LECZENIA?JAK SMIESZ MOWIC O LECZENIU WG CIEBIE ZBEDNYM JESLI SZPITAL MUSI LICZYC NA ŁASKE PANSTWA>NIE MASZ BLEDEGO POJECIA W WIELU TEMATACH W TYM PRZEDE WSZYSTKIM ALE CHRZANISZ JAKBYS MIAŁA ZWIDY.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-06-18 15:25
JESZCZE JEDNO.STAWIANIE ZNAKU ROWNOSCI MIEDZY CHORYM A OSADZONYM UWAZAM ZA CONAJMNIEJ MAŁO HUMANITARNE I NIEETYCZNE.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-06-18 15:39
Staruszko wychodzi z tego, że piszesz do mnie mimo nazywania mnie REA. Przykro mi ale nie masz najmniejszego rozeznania w tym o czym piszesz. Dużo krzyczysz, bez sensu i tyle. Może uspokój się, weź jakieś leki, poczytaj itd. :-)
Złośliwości niczego nie zmienią :-( świadczą jedynie o tym, że masz małą  wiedzę. O chorych ludziach i szpitalach nie wiesz nic. Skorzystałaś z sugestii forumowiczki i jedziesz na tym.
Mogę z całą pewnością powiedzieć: jesteś samotna, bardzo chora, unieruchomiona i masz zaburzenia osobowości wraz z poznawaniem rzeczywistości - zgadza się :-)
Teraz zmiana - pobaw się w sprzedawcę :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-06-18 21:39
A JEDNAK KOBIETA A TO REA!!!!!!!!!!!!:-):-):-)JEZDZI PO TYCH SAMYCH FORUMOWICZACH,PIEPRZY NI Z GRUCHY NI Z PIETRUCHY,CZEPIA SIE JAK MROZ G...A I PODLIZUJE SIE TYM O KTORYCH MYSLI ZE TANCZA TAK JAK IM ZAGRA.:-):-):-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-18 21:53
Staruszko, możesz wierzyć albo nie ale z jedną z forumowiczek (jeśli sama będzie chciała to potwierdzi) już po pierwszym poście:

Autor Kobieta A. Dodany 2013-04-30 22:04
Witam wszystkich na forum :-) Proszę jednocześnie o pomoc - próbowałam dołączyć awatar i wszystko zdechło :-(


doszliśmy do wniosku kto to może być, no i nie myliliśmy się ...
Wilk w owczej skórze zawsze będzie wilkiem
Szkoda tylko tego psychiatry co ją leczy. Biedny! Męczy się, wysila i nic mu nie wychodzi :-)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-06-18 21:57
NO TO CHYLE CZOŁA.:-)CO PRAWDA DOPIERO KILKA DNI MAM TROCHE WIECEJ CZASU ALE PRZYZNAJE ZE OD PODANEGO PRZEZ CIEBIE POSTU NIE WPADŁABYM NA TAKA KONKLUZJE.TERAZ TO JUZ CHYBA WSZYSCY TO WIDZA,KOBIETKA SIE NAM SYPIE A WYSTARCZYŁO PODPUŚCIĆ.;-)JESTESCIE DOBRZY LEPSI NIZ MALANOWSKI I RUTKOWSKI RAZEM!
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-18 21:58
Tadeusz, zapomniałeś o mnie. Trochę Cię strofowałem za Twoją podejrzliwość. Myślałem że to skrót od Kobieta Amaliana, szkoda że się myliłem.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-06-18 21:59
KURDE WALDUS!TY TEZ TO ODKRYŁES?JA MYSLAŁAM ZE TO KOBIETA ALKOHOLIKA.:-)))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-18 22:03
Idz, spać straszydło :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-06-18 22:05
POJDE SPAC A ZAS POTEM BEDZIESZ NA PROGU STAŁ I CZEKAŁ KIEDY WRÓCE.:-)))
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-18 22:08
Już się boję Twoich snów. :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-18 22:04
Tak! Sorry! Ty też potwierdziłeś nasze przypuszczenia. A więc było nas troje (nie mylić z: ICH TROJE). :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-18 22:07
O rety teraz będę musiał śpiewać? Ostrzegam wszystkich koreczki w uszy bo nie będę płacił nikomu za uszkodzenie słuchu.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-06-18 22:09
"Śpiewać każdy może" :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-18 22:13
Nie mieszajcie w szambo bo będzie brzydko pachniało...
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-06-18 22:15
POWAZNE PYT.DO WALDECZKA.TY TEZ PO PIERWSZYCH POSTACH WIEDZIAŁES KTO TO K.A.?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-18 22:24
Szczerze?  :-) Do dzisiaj miałem nadzieje , że się mylicie. No cóż, niepoprawny optymista jestem.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-06-18 22:25
ŁADNIE POWIOEDZIAŁES W MOIM JEZYKU TO BRZMI-NAIWNIAK.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-19 11:14

>Myślałem że to skrót od Kobieta Amaliana, szkoda że się myliłem<


. dlaczego ?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-19 12:00
Adam!
A chciałbyś?
Już kiedyś pisałem, że wolałbym na grypę się położyć ..... więc nie będę powtarzał.
No chyba, że propozycja STARUSZKI jest aktualna?
Szybko zniknęła a ja zmarzłem pod tym prysznicem :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-19 12:11
Jestem 'rozklejony ' i pewnie potrzebuję czasu na posklejanie - ale te typy tak mają ;-) . Upał daje mi się we znaki i mimo, że kiedyś byłem - podobno w ciepłych krajach - to nasz upał jak już jest big ;-) . Zaraz będę tuptał do kuchni- jeszcze nie jadłem śniadania a już pora na obiad ;-) .Trzymaj się Tadku :-).
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-19 12:30
Ty też trzymaj się i nie dawaj się upałom.
Upały w "ciepłych krajach" łatwiej znosimy ze względu na bliskość dużych akwenów.
W 2010 roku w Odessie było sam zobacz
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-19 13:04
W odessie nie byłem, ale...pewnie nie będę, ale byłem na Krymie . Kiedy Krym 'zastanawiał' się gdzie jego miejsce a i Ukraina raczkowała ;-) . Pamiętam, że pierwszy aparat kupiłem na krymskim targowisku :-) . Pod pomnikiem Wołodii piłem piwo z krauzy tz. słoika ... W kolejce za piwem stało dwóch naszych ze Ślońsk; ) który mówił do kolegi " z krauzy to jo piwa jeszcze nie piłem ' Jo - do tego momentu - też ;-) . Pamiętam jak ' przypadkowi ludzie robili nam zdjęcia- prosząc o adres . Niby dlatego, by przesłać wywołane zdjęcia a przede wszystkim by zdobyć adres na który można było wypisać fałszywe zaproszenie, potrzebne do przyjazdu do Polski na saksy . Na promenadzie towarzyszył nam zapach ichniejszej malagi, którego nie cierpiałem . Wtedy jeszcze chodziłem i nie wiedziałem co to SM, komisja lekarska czy ZUS . Czekam na żonę i lecimy do dentysty trzymając ręką na komórce...specjalista od spłuczki ma się odezwać . Pewnie jeszcze gdzieś mnie porwie żona tylko nie do ogródka, bo potrzebuję kontaktu z ludzem nie z trawą ;-) . Pozdrawiam :-). Sorry, za dłuuuugi tekst... nie wiem czy to ze względu na mój typ ? ;-) .
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-19 13:40
Im dłuższy tekst tym ciekawszy a i dowód na poprawę Twojej sprawności manualnej.
Ja o Odessie mógłbym gadać godzinami, zdjęć też mam dużo. Byłem tam 3 razy w 1980, 1998 (a może 1999) i w 2010.
Zmiany widać ale do Stowarzyszenia z Unią jeszcze są daleko. Wnioskuję tak na przykładzie Odessy, która i tak przewyższa "prowincję".
Trzymam kciuki za udaną wizytę u dentysty :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-19 13:49
Ja też mam problem manualny, który nasila się, gdy muszę płacić wszystkie opłaty...
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-06-19 18:32
Witamy w klubie!
Większość tak ma :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-19 23:38
Dlaczego szkoda? Bo chciałbym aby wyraziła swoje zdanie Twoja kobieta jak i równieź kobieta easy-go. A tamtej kobiecieAA już dawno wszyscy odebrali głos. I dajmy sobie spokój z reAAkobietą.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 101) (3803397 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill