www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 133) (3801039 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-11 09:52
W odpowiedzi dla: lidian

>Jeśli jest to krytyka mądra dobrze jest się nad tym zatrzymać i zastanowić,


Nie zgadzam się z Twoim wnioskiem. Dlaczego? Gdyż samo słowo "krytyka", nie może mieć miejsca tam, gdzie się szanuje rozmówcę i Jego poglądy. Można się wymienić poglądami, wypowiadając się w ich polu, będącym tematem rozmowy. Ja mam swój pogląd, Inny ma własny pogląd - rozmowa toczy się w ścisłym kręgu tematu. Gdzie tu jest miejsce na "krytykę" ? A tym bardziej w miejscu, gdzie winien być rozważany konkretny temat, (wymienianie poglądów), a najczęściej miast tego, pojawia się właśnie "krytyka", i to najczęściej Osoby piszącej (personalnie), jak pisze, jakich liter używa, sformułowań itd.
Uważam, iż to jest na tym forum poważnym powodem bałaganu w zakładanych działach i ich wątkach. Moja uwaga skierowana jest właśnie na temat, rozważania, wymiana poglądów. I ten aspekt jest godny mojej uwagi, zatrzymania się, refleksji. :-)))

>a jeśli jest tylko chamską zaczepką, to nie warto na nią zwracać uwagi. :-)))))


Wśród rozmówców wszędzie, zawsze znajdowali się pseudo elokwentni, którzy miast kulturalnej wymiany poglądów w zakresie tematu, bawią się kosztem innych piszących tylko dla tego, by pokazać, jacy są wygadani - szkoda tylko, że nie w temacie.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-11 10:13
Czy Ty w tej odpowiedzi pisales na temat czy tylko popisywales się elokwecją (jak zwal tak zwał) ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-05-11 10:29

>Nie zgadzam się z Twoim wnioskiem.<


Masz takie prawo. Ja mam inne zdanie.  Pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-11 10:34
W odpowiedzi dla: lidian
I o to właśnie chodzi w rozmowie. :-))) Ja również pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-12 19:03
No proszę , Zygmunt wraca do normalności forumowej  gdzie podstawą  jest rozmowa
a nie tylko prezentacja mniemań :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-05-12 07:50
http://fakt.onet.pl/komendanci-strazy-miejskiej-nie-reaguja-na-prosby-obywateli,artykuly,460624,1.html

Myślę, że odpowiednio dofinansowana policja doskonale by sobie poradziła bez straży miejskiej i porządek byłby lepszy.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-12 19:18
Jak nie chce im się pracować, to odebrać im tą "fuchę" po przez likwidację, a od razu będzie więcej pieniędzy na pomoce dla biednych i niepełnosprawnych...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-12 19:30
Pewnie. Rozdać.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-13 13:48
Tak, przynajmniej niepełnosprawni i chorzy mieliby więcej... A wg ciebie to lepiej marnować kasę na nierobów, jak dać niepełnosprawnym i chorym np. na leczenie lub rehabilitację...???
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-05-13 13:55
Dla jednego biedny to brak na chleb a dla drugiego komórki :szarej i telefonicznej . Pewnie dlatego bieda się różni od kraju w którym żyjemy  . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-13 17:49
Dziki kraj na zielonej wyspie, czyli największe sukcesy i porażki Polski ostatnich 25 lat

>Kompletnie sobie nie ufamy, mieszkamy na brzydkich i źle zaplanowanych osiedlach, nie umiemy pracować zespołowo, a na naszych fatalnych drogach co roku giną tysiące ludzi. A z drugiej strony, ostatnie 25 lat to pasmo sukcesów, jakich nie było w tym kraju od dawna.


W tytule zmieniłbym drugą część na "czyli największe porażki i wątpliwe sukcesy Polski ostatnich 25 lat".
Pod tym względem komentarze internautów są w podobnym tonie. W końcu to głos ludu, a nie opinie dziennikarzy. Polecam przeczytać.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-13 20:13
A jest cos co Ci sie w Polsce podoba?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-13 23:17
Wszystko jest piękne, oprócz rządzących, i takich doradców jak "Ty " Rogaliku...
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-21 18:27
W odpowiedzi dla: Nachbar
Gdybyż tak pozwolić ludziom mówić, tak, jak jest w rzeczywistości – wszelakie media zakończyłyby swoją działalność. Ponieważ, nie pasowałoby to, do żadnych rankingów, wykazów, czy statystyk. To nie pasowałoby do wizerunku rządzących w tym kraju.
Nikt nie chce słuchać tego, jak w rzeczywistości wygląda życie wielu Polaków, i nic to nie ma wspólnego z „zieloną wyspą”.
Obecna sytuacja w Polsce odpowiada tym, którzy są ustawieni finansowo, i to nie od dzisiaj. Żaden ustrój nie ma tu znaczenia, liczy się li tylko własne konto. W Polsce są dwa światy ludzi tych, którzy ciągną, jak mogą by przeżyć i podołać ratować własne rodziny – i ci którzy ciągną by (broń Boże) nie stracić źródła własnej pozycji.
Oba te światy unikają się, poprzez własne niedopasowanie. Biedniejsza strona była zawsze tą najgorszą, leniwą, roszczeniową, zbyt żądającą, i na koniec niepasującą do wizerunku tej drugiej strony. Natomiast druga strona, to mądrzy, wykształceni, ciężko pracujący ludzie, którym wszystko się należy. Dlaczego? Bo tak. Biedny może się obejść, bogaty nie.
Dla tego wypisuje się „bajki” w gazetach, podaje wygładzone informacje w mediach – wciąż wciskając bzdury, że jest dobrze – a nawet lepiej.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-21 23:38
Ja nadal mówię i piszę, że jest źle i będzie jeszcze gorzej, gdy będą rządzić socjaliści, komuchy przebraniu, którzy rozpuszczają majątek Polski (rozkradają,, lepiej brzmi) PO, PiS, Twój Ruch, SLD, PSL, Solidarna Polska... Ja stawiam, na Nową Prawicę...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-05-22 05:54
To pomyśl m.i. o tym:
http://www.youtube.com/watch?v=SeInbfSbIaI

I poczytaj bloga JKM.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-22 10:21
Taaaak, posądzają Korwina o chorobę psychiczną, a ci polscy parlamentarzyści na wózkach powinni być usunięci z parlamentu bo cierpią na poważną amnezję, zapomnieli kogo tak naprawdę reprezentować mają... A tym bardziej poseł M. Plura, który zamiast zajmować się sprawami niepełnosprawnych, to zajmuje się Śląskością Śląska... Jestem Ślązakiem, lecz dla mnie ważniejsze są sprawy osób niepełnosprawnych, jak sprawy Śląska...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-22 10:30
A przepraszam - kalectwo to wskazanie do uprawiania sportu?
Skończmy już z tą heroizacją ON. Ten niewidomy tak ślicznie śpiewa, aj jak cudownie. Tylko gdyby widział to nikt by obok jego śpiewu się nie zatrzymał.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-22 11:16
Jestem za sportem Osób Niepełnosprawnych, lecz we własnym gronie... A nie z pełni sprawnymi... Jedynie to w szachach możemy rywalizować z pełni sprawnymi, gdyż tu nie ma barier...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-22 11:18
No i słusznie prawisz. Skończmy z tym gadaniem, że ON są tacy sami itd, BO NIE SĄ.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-22 12:16 Zmieniony 2014-05-22 12:21
Jako istoty żyjące, czujące i myślące, to są tacy sami,  lecz pod względem sprawnościowym już nie... Ja nie potrafię zrobić tego co np niepełnosprawny który nie ma jednego palca u ręki a ten nie potrafi np. grać na organach, pianinie... Nie potrafię np.  chodzić szybko i daleko, lecz jechać na rowerze, skuterze umiem, a ten co umie chodzić szybko, i daleko, nie umie np. jeździć na rowerze, więc jest zmuszony do chodzenia, a ci co nie umieją chodzić, to muszą korzystać z wózka...  itd... itd...  Dlatego są też potrzebne takie rzeczy jak  podjazdy, windy, czy też niskie krawężniki...  Tu w dalszym ciągu nic albo prawie nic się nie robi...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-22 12:19
Masz zdroworozsądkowe podejście i bardzo dobrze. Tymczasem, wielu ON zgrywa bohaterów bezsensu, a reakcją jest poprawny politycznie zachwyt i skrywane politowanie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-14 11:36
Zgodnie z informacją Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 13%, tj. o 0,5 pkt proc. mniej niż miesiąc wcześniej. Odnotowano największy spadek liczby bezrobotnych w kwietniu od czterech lat. Dzisiejsza wiadomość jest kolejnym dowodem na to, że sytuacja na rynku pracy ulega poprawie. Oczywiście w dużej mierze spadek bezrobocia jest wynikiem czynników sezonowych. Jednak zmiana o 0,5 pkt proc. nie byłaby możliwa bez wyraźnego ożywienia gospodarczego. W kolejnych miesiącach bezrobocie będzie nadal spadać, aż do okresu jesienno – zimowego, który możemy rozpocząć z bezrobociem na poziomie 12%.

Należy pokusić się o głębszą analizę przyczyn spadku bezrobocia. Truizmem byłoby powtarzanie oczywistości dotyczących tego, że w kwietniu już w pełni trwały prace w sektorze budowlanym. Minister Pracy i Polityki Społecznej podkreśla to, że poprawa sytuacji na rynku pracy jest efektem m.in. reformy urzędów pracy oraz uelastycznienia czasu pracy. Bez wątpienia te czynniki mają znaczenie. Jednak przy każdej okazji trzeba powtarzać, że to realna gospodarka tworzy miejsca pracy. Jeżeli jej rozwój jest spętany niepotrzebnymi i szkodliwymi regulacjami prawnymi lub koniunktura jest słaba to nawet najlepsze programy wsparcia rynku pracy niewiele będą w stanie pomóc. Kwietniowy spadek bezrobocia to efekt kompilacji kilku czynników: sezonowych, wzrostu aktywności inwestycyjnej przedsiębiorstw, rosnącego spożycia indywidualnego, optymizmu firm, który widać choćby w deklaracjach dotyczących zatrudniania pracowników.

Omawiane dane są pozytywnym sygnałem dla gospodarki. Tak wyraźny spadek stopy bezrobocia jest dobrą prognozą z punktu widzenia spożycia indywidualnego. Polacy będą mniej obawiać się o utratę zatrudnienia i dzięki temu zwiększy się ich skłonność do wydawania pieniędzy. To z kolei wpłynie na poprawę portfela zamówień przedsiębiorstw.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-05-14 11:44
Więcej ludzi wyjechało z kraju i statystyki się poprawiły.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-14 12:02
Oh matko. Były niedawno szeroko komentowane statystyki mówiące o tym, że emigracja jakoś drastycznie nie wzrosła ostatnio.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-17 10:33
Wedlug mnie korzystasz ze złych statystyk, na dodatek nie dociera do Ciebie to co pisza do Ciebie ludzie na forum.
Wiedza o zyciu z rocznika statystycznego jest obarczona wielkim statystycznym błędem.
rogal przejrzyj na oczy bo na razie jestes w czarnej ....dziurze, mimo ze na razie Ci "niczego" nie brakuje.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-17 21:10
A jakie sa dobre? Te pesymistyczne?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-17 21:16
Co wy wszyscy mi tak te j biedy zyczycie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-05-17 21:22

>Co wy wszyscy mi tak te j biedy zyczycie. <


Nie wszyscy. :-)))))))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-05-17 21:25

> Co wy wszyscy mi tak te j biedy zyczycie.


Wygłaszasz na forum poglądy godne Stronnictwa Pełnego Żołądka, to się nie dziw.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-17 23:22
Za swoje poglady nie bede przepraszal.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-05-18 20:57
Nie sugeruję, że masz przepraszać. Odpowiadam tylko na pytanie, czemu niektórzy Ci pustego portfela życzą.

To jest reakcja tak przewidywalna, że dziwne jest to, że w ogóle się dziwisz.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-18 20:59
A czy ja mowie o swoim.portfelu?  Niech kazdy dba o swoj.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-05-18 21:08
Rogal, jesteś inteligentnym facetem, naprawdę muszę pisać wprost?

Narzekasz, że ludziom się Twoje wyraziste poglądy nie podobają. Każde wyraziste poglądy nie podobają się komuś, w jakimś towarzystwie. Prowokacyjnie leseferystyczne również (prowokacyjnie, bo Ty o ile dobrze pamiętam nie jesteś całkiem leseferystą). A zwłaszcza na forum gdzie jest duże (stosunkowo, jak na mniej niż dziesięciu aktywnych użytkowników) zagęszczenie ludzi, którzy albo z wyboru albo z konieczności są "socjalistami" (czyli zwolennikami wsparcia socjalnego, nie zwolennikami radzieckiego socjalizmu).

A jak się poglądy nie podobają, to już jeden krok do stwierdzenia, że masz takie a nie inne bo "jesteś ustawiony", "wyczytałeś to z książek" albo że gdyby tobie się nie powiodło, mówił byś coś innego. Chcesz to forum prowokować prorynkowo, to się chociaż nie dziw, że dostajesz po nosie, bo inteligentnemu nie wypada.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-18 21:18
Nie narzekam. Dociekam:-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-05-18 21:19

> Dociekam:-)


Kiedy nie ma czego. Mechanizm jest zawsze i niezmiennie ten sam. Nazywa się z łacińska argumentum ad hominem.

(i nie zawsze jest to argument błędny, swoją drogą)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-18 21:30
Jednak mi sprawiaja przyjemnosc spory z homo soviecutisami:-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-05-18 21:40
Biorąc pod uwagę, że i leseferyzm i pełen socjalizm to poglądy bajkowe (nie są realnie do wprowadzenia), nie bardzo rozumiem gdzie tu przyjemność, poza ewentualną okazją do wymiany inwektyw/aluzji.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-18 21:44
O gustach sie nie dyskutuje.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-05-21 18:34
"Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka" :-))))
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-21 17:31
A ja zawsze myślałam, że to nazywa się pieniactwo ;-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-22 06:53
W odpowiedzi dla: rogal160
Statystyki nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a jedynie z tendencyjną opinią, i to mocno formowaną przez rządzącą partię. Gdyby sprawdzono każdą rodzinę w Polsce,  każdego Polaka (biorąc pod uwagę ich sytuację), to uzyskany obraz byłby szokujsący.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-22 07:37
Oczywiście. Ty znasz ludzi biednych, ja majętnych. Wychodzi średnia czyli statystyka.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-22 08:36
W odpowiedzi dla: rogal160
W przeciwieństwie do Ciebie, Ja nie opieram się na żadnych statystykach, gdyż cenię sobie własną obserwację rzeczywistości. Bzdury, jakie są podawane w statystykach, są marnowaniem czasu i pracy tych, którzy zmuszani są do ich sporządzania. Mnie wystarczy obserwacja. Wciąż rosnące opłaty, ceny, koszt zdrowia i inne. Do tego dochody ludzi i mam obraz.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-22 09:26
To teraz sobie odpowiedz na pytanie, jak szeroki i czy aby reprezentatywny wycinek rzeczywistości jesteś w stanie obserwować?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-22 09:29
A Ty???
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-22 09:54
Oczywiście, że wąski. Dlatego posiłkuję się statystyką.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-22 10:41
W odpowiedzi dla: rogal160

>Oczywiście, że wąski. Dlatego posiłkuję się statystyką.


Oczywiście, że wąski, ponieważ posługujesz się statystykami rządowymi, a owe statystyki są mocno przebarwione na korzyść rządzących, innym słowem, są one zakłamane... Proponuję wyjść na miasto i dobrze poobserwować szarą masę ludzi, tam uzyskasz poprawne statystyki ...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-22 10:50
Codziennie jestem na mieście i nie jestem jasnowidzem, dlatego nie wiem czy mijani ludzie są biedni czy bogaci (strój o niczym nie świadczy), nie znam nikogo bezrobotnego, Zresztą tego rodzaju dywagacje nie mają sensu - ani ja, ani Ty nie jesteśmy w stanie zaobserwować reprezentatywnej liczby osób. Tez o koloryzowaniu statystyk to nic innego niż demagogia.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-22 10:31
Dokładnie... Panie Zygmuncie... Też mam takie same zdanie co do słupków, wykresów, statystyk rogalika...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 133) (3801039 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill