www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 134) (3803923 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-22 10:39
To nie są moje statystyki tylko oficjalne wyliczenia. Oczywiście zaraz mi powiecie, że to kłamstwa itd, bo widzicie biedę.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-22 11:03
W odpowiedzi dla: rogal160

>To nie są moje statystyki tylko oficjalne wyliczenia. Oczywiście zaraz mi powiecie, że to kłamstwa itd, bo widzicie biedę.


Nie tobie zarzucam kłamstwo, rogal, a tym co tworzą te "oficjalne wyliczenia", a te są jak najbardziej zakłamane,  ponieważ są robione na korzyść rządzących... A ty, chcesz, czy nie chcesz musisz z nich korzystać, przy okazji zakładasz końskie klapki na oczy, bo ci za to płacą...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-22 11:11
Ok. To Twoje zdanie. Powiedz tylko na czym opierasz swoje przekonanie, że rządzący kłamią poza tym, że to im na rękę. Bezrobocie oficjalne to teraz 13% a więc bardzo dużo, mogliby przecież podać 9,9% - dużo lepiej wygląda.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-22 13:26 Zmieniony 2014-05-22 13:34
W odpowiedzi dla: rogal160

>Ok. To Twoje zdanie. Powiedz tylko na czym opierasz swoje przekonanie, że rządzący kłamią poza tym, że to im na rękę. Bezrobocie oficjalne to teraz 13% a więc bardzo dużo, mogliby przecież podać 9,9% - dużo lepiej wygląda.>


Moim zdaniem, aby obniżyć bezrobocie, należy obniżyć podatki... To podatki są tym hamulcem do rozwoju gospodarczego...

A zaś, podwyższyć kary, za np. wyrzucenie niedopałka papierosa na chodnik, wprowadzić kary za palenie tytoniu  w miejscach publicznych i picie alkoholu poza lokalem, za nie właściwy wygląd, tzn za brudne ubranie np. i itd...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-22 13:31
Dobrze mówisz.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-22 13:37
No, widzisz, nie jestem takim komuchem, jak mnie nazywałeś... Rogaliku... :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-22 13:39
Ewoluujesz w dobrą stronę:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-22 13:41

> A zaś, podwyższyć kary, za np. wyrzucenie niedopałka papierosa na chodnik, wprowadzić kary za palenie tytoniu  w miejscach publicznych i picie alkoholu poza lokalem, za nie właściwy wygląd, tzn za brudne ubranie np. i itd...


No co Wy? :-))))) A gdzie ta Wasza korwinowska wolność obywatelska?!
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-22 13:42
A skąd ten cytat?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-22 13:54
Wolność będzie, gdy podatków nie będzie... Oto owa wolność i dobrobyt... Bo każdy będzie żył za swoje, a jak podatków nie będzie, będzie więcej bogatych i mniej biednych, a ci bogaci będą mogli przeznaczać większe kwoty na rzecz tych ON, co im zdrowie fizyczne i psychiczne nie pozwala na podjęcie pracy, leki, i sprzęt ortopedyczny będzie cenowo dostępny... Czyli będzie lepiej....
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-05-22 15:46
Propagandą Korwina mówisz. Naprawdę w to wierzysz, że bogaci dadzą wszystko wszystkim potrzebującym?:-))) Norbi, obudź się, jeszcze jest czas.:-) Nie ma świecie takiego państwa, jakie wymyśla Korwin.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-05-22 16:14
Norbi

>A zaś, podwyższyć kary, za np. wyrzucenie niedopałka papierosa na chodnik, wprowadzić kary za palenie tytoniu  w miejscach publicznych i picie alkoholu poza lokalem, za nie właściwy wygląd, tzn za brudne ubranie np. i itd... <


I jak proponujesz to wyegzekwować? Postawisz strażnika przy każdym mieszkańcu? Śmieszna , dziecięca gadka.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-22 19:45 Zmieniony 2014-05-22 20:15
W Chinach mają rozbudowany dobrze monitoring, więc strażników, policjantów nie trzeba na każdym rogu ulicy.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-22 13:45
A czy mam inną opcję....???? :-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-22 16:28
Co Ty? Znieść podatki, a kasy dodrukować.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-22 17:58
Jak są podatki, to ci najbiedniejsi  płacą najwięcej a ci najbogatsi najmniej, a w chinach tak jest, jest  wolny rynek i wolność podatkowa, za to jest rygor porządkowy, tzn. nie wolno palić na ulicy i w lokalach, za wyrzucenie papierka po cukierku nie do kosza, jest kara 500 dolarów,   za przewinienia drogowe także są bajońskie ceny... Chiny są drugą czy trzecią potęgą gospodarczą na świecie, jakoś tam nikt nie drukuje kasy, gospodarka kwitnie w oczach, ludzie żyją coraz lepiej...  U nas jest na opak i mamy to co mamy...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-05-22 18:11
Nie wiem czy byś to samo mówił gdybyś tam żył. Teoretycznie i statystycznie wszystko jest piękne.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-05-21 18:32
Jakoś nie widziałem w moich stronach żadnych ludzi prowadzących wywiad, co do sytuacji każdej rodziny indywidualnie, więc, co warte są te statystyki. Kiedyś przydawała się ta makulatura do wykładania półek, potem w wychodkach. ))
Statystyki to nie życie, i nic nie mają wspólnego z rzeczywistością. Bo gdyby miałyby pokazać ową rzeczywistość, zniknęłyby tak szybko, jak szybko się pokazały.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-14 13:40
Zgodnie z komunikatem GUS, ceny towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu wzrosły o 0,3 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem nie zmieniły się. Wskaźnik inflacji w kwietniu wskazuje na ostrą konkurencję jaka panuje na rynku. Ponadto,  chęć konsumentów do wydawania pieniędzy jest nadal na tyle ograniczona, że przedsiębiorcy nie mają pola do podnoszenia marż. Otwarte pozostaje pytanie, czy w kolejnych miesiącach nie pojawi się ujemny odczyt inflacji.

Należy przeanalizować poszczególne składowe dzisiejszego odczytu. W ujęciu rocznym najwyższy wzrost cen odnotowano w kategorii napoje alkoholowe i wyroby tytoniowe co wynika z kolejnej podwyżki akcyzy. Wzrost cen w zakresie użytkowania mieszkania wynika z tzw. rewolucji śmieciowej. Wyraźnie tańsze w stosunku do ubiegłego roku są odzież i obuwie, na tym rynku panuje ostra konkurencja. Jednak ceny w stosunku do ubiegłego roku w tej kategorii wyraźnie wzrosły co może świadczyć o zwiększonym popycie. Szczególnie ważne dla gospodarki jest znaczący spadek cen w transporcie, który stanowi w wielu branżach znaczący składnik kosztów stałych. Zarówno w ujęciu rocznym, jak i miesięcznym zdecydowanie spadły ceny w kategorii łączność. Jest to efektem ostrej konkurencji pomiędzy operatorami sieci komórkowych.

Dzisiejsze dane umocnią Radę Polityki Pieniężnej w jej dotychczasowej polityce. Poziom stóp procentowych może pozostać niezmieniony nawet do końca bieżącego roku.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-15 11:04
Zgodnie z tzw. szacunkiem flash GUS, PKB w I kw. wzrósł o 3,3 proc. rdr, po wzroście o 2,7 proc. w IV kw. 2013 r. Dzisiejsze dane potwierdzają to, że polska gospodarka znajduje się w fazie ożywienia, którego dynamika przybiera na sile. Wpływ poszczególnych pozytywnych czynników nie został zniwelowany przez zawirowania międzynarodowe. Dane GUS pozwalają na optymizm w zakresie dynamiki PKB za cały 2014 r.

polska gospodarka opiera się już nie tylko na dobrych wynikach eksportu. Polepszająca się sytuacja na rynku pracy oraz zdecydowany wzrost realnych wynagrodzeń przełożył się na dobre wyniki spożycia indywidualnego. Ponadto przedsiębiorcy coraz śmielej podchodzą do zagadnień inwestycyjnych. Jak się okazało kryzys ukraiński nie wpłynął negatywnie na wyniki naszego eksportu w taki sposób w jaki można było się tego spodziewać. Ostatecznie, podany przez GUS wynik naszego PKB za pierwszy kwartał daje nadzieje na dalszą stopniową poprawę na rynku pracy i o ile nie nastąpi pogłębienie zawirowań międzynarodowych polska gospodarka powinna w tym roku harmonijnie rozwijać się w tempie, które w całym 2014 roku osiągnie ok. 3,4%.

Dzisiejsze dane potwierdzają pewien trend. O tym, że 2014 rok będzie okresem ożywienia gospodarczego analitycy mówili już w ubiegłym roku. Pewną dozę niepewności wprowadził kryzys ukraiński. Na szczęście, póki co, obawy co do wpływu sytuacji na wschodzie na naszą gospodarkę jako całość nie sprawdziły się.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-05-15 11:19
Statystycznie super, a życie jest jakie jest. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-16 11:49
Bla, bla, bla, a koło d**y pla, pla...
Rogal, i ty w takie rzeczy wierzysz, w twoje statystyki g***o warte... Sorry za słownictwo, lecz już nie wytrzymuję...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-16 11:51
Czego? Faktów? Tego, że Polska to nie tylko Twój powiat i Twoi znajomi?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-16 11:55
Takich "de Faktów" jak twoje ????
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-16 12:03
Wyjdź z Matriksa
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-16 12:37
Nie wyjdę z Matriksa, bo w niego nie wchodziłem :-) :-) :-) :-) Nie grywam w żadne gry... oprócz szachów...
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-17 10:35
d2-d4
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-22 08:24
W odpowiedzi dla: 62norbi03
Norbi, tu chodzi o to, że wyłączyłeś wtyczkę, i "matriksową" statystykę pogrążyły ciemności egipskie. :-)))) A szachy to inteligentna gra, i tu trzeba myśleć. :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-22 10:45
Zgadza się, panie Zygmuncie... Szachy, to gra dla inteligentnych osób... :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-22 07:06
W odpowiedzi dla: rogal160
Ale i cała Polska,  to nie finansowo ustawieni Polacy. Ocena sytuacji wszystkich Polaków, wysnuta przez pryzmat własnego posiadani, zawsze będzie błędna.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-22 07:38
Człowieku o czym Ty mówisz. Są biedni i bogaci jak w każdym kraju i tyle.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-22 08:30
Fakt ten, mimo, że występuje stał się codziennością, ale czy normalnością? Czy tak ogromne zróżnicowanie materialne, korzystne jest dla Polski, czy też dla wybranych? Mówię o tym, iż każdy Człowiek ma prawo do godnego życia, a nie tylko ten, który ma kasę.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-22 09:27
Jak ogromne? Masz tu jakieś dane? Ja ciężko pracuję, aktualnie mam dochody z 3 źródeł. Czy mam żyć tak samo jak ten, który nic nie robi?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-22 10:51
Zygmunt napisał:

>Fakt ten, mimo, że występuje stał się codziennością, ale czy normalnością? Czy tak ogromne zróżnicowanie materialne, korzystne jest dla Polski, czy też dla wybranych? Mówię o tym, iż każdy Człowiek ma prawo do godnego życia, a nie tylko ten, który ma kasę. >


Tak, choć to jest codziennością, wg mnie nie jest normalnością... I tylko tyle, albo, aż tyle...
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-13 13:14
W odpowiedzi dla: lidian
Sądzę, że problem nie leży w tym, jaka formacja (czy policja, czy też straż miejska), ma wykonywać dane czynności w zakresie własnych obowiązków służbowych. Problem leży w konsekwencji i wyciąganiu wniosków.
Faktem jest, że straż miejska jest potrzebna w każdym mieście, co odciążyło by policję, (dałoby jej więcej czasu, i skupienia na poważniejszych zadaniach). Jednak faktem jest również, że zbyt łatwo przyjmuje się kandydatów w szeregi jednych, czy też drugich. Myślę, że predyspozycje do piastowania konkretnego zawodu, winny być priorytetem. Jak jest w tym względzie, myślę, że nie trzeba tłumaczyć. A efektem tego, co się liczy w naborze kandydatów, jest brak odpowiedzialności. I to bez żadnych natychmiastowych konsekwencji.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-05-13 14:00
Przede wszystkim zmienić ludzi : tych, którzy się nie sprawdzają na powierzonych im stanowiskach . wysokość wynagrodzenia już im zmieniono . Bylejakość to nie jakość a jakoś toi będzie  ;-) .Pozdraweiam :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-05-15 11:24
Teoretycznie tak. Masz rację. Jednak jeśli w praktyce nie potrafi się lub nie chce z jakiś powodów wyegzekwować  uczciwej pracy, to lepiej  kasę przekazać na dofinansowanie policji.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-13 21:56
Lidzia to osoby mianowane przez "miasto", a kto napluje sobie do zupy? Nie ta to będzie inna... praca.
Policji finanse nie pomogą.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-13 22:31
A co myślicie o artykule i wypowiedziach niepełnosprawnych o (i w) partii Korwina Mikke? Zdziwiona  byłam, że tyle pozytywnych komentarzy właśnie o Korwinie powszechnie raczej nielubianym i chyba na tym forum krytykowanym? Art. na stronie "niepełnosprawnych" - od tego forum :-) Coś mi się zdaje, że osoby z tego forum też napis. komentarz. O ile nie są botami - bo czasem tak jakoś to wygląda. Bez obrazy żywych :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-05-14 14:02
Nie jest lubiany, bo najczęściej czytamy i widzimy w tv tylko jego wyrwane z kontekstu i niekoniecznie miłe wypowiedzi. Pewnie niewiele osób sięga po więcej informacji po usłyszeniu tego.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-14 16:42

>Nie jest lubiany, bo najczęściej czytamy i widzimy w tv tylko jego wyrwane z kontekstu i niekoniecznie miłe wypowiedzi. Pewnie niewiele osób sięga po więcej informacji po usłyszeniu tego.


W dodatku ma jedną wadę: mówi jakby strzelał z karabinu maszynowego i trudno go zrozumieć.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-14 16:48
To fakt, nie jest medialny :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-14 22:10
Czy grozi nam powódź.  Czy wielka woda ponownie nas zaskoczy?
Pamietajac poprzednie powodzie przekonany jestem ze niestety jest wiele miejsc ktore nie sa odpowiednio zabezpieczone. I calosci nie da się zabezpieczyć.  Nalezy przygotowac takie miejsca które zalane poprawia bezpieczeństwo innym i spowoduja najmniejsze straty.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-15 07:13
Może przyroda załatwi, że nie. Nie wiem, co zrobiono od ostatniej powodzi, ale wiem, ze ostatnio Zachód z nas się śmiał, że wydajemy kasę unijna na szkolenia, Jedno szkolenie drugim pogania, zarabiają szkolący. Tymczasem na konkrety nie stawiamy. Zobaczymy, co zrobiono, gdyby nie daj Boże, ta powódź miała być.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-15 20:54
Klony Komisji Majątkowej. Miliony dla gmin żydowskich

>Od 1997 roku w Polsce działa Komisja Regulacyjna ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich. Podobnie jak zlikwidowana Komisja Majątkowa dla Kościoła katolickiego odzyskuje ona nieruchomości lub odszkodowania za mienie zabrane w PRL. Tej Komisji również nikt nie kontroluje, a od jej decyzji nie ma odwołań. Wiadomo, że odzyskała do tej pory 90 mln zł rekompensat. Nikt natomiast nie szacuje wartości nieruchomości, które mogą iść w setki milionów złotych. Likwidacji Komisji chce poseł Twojego Ruchu, Sławomir Kopyciński.
>Komisja Regulacyjna to jednak nie jedyny klon Komisji Majątkowej. Oprócz tego działają komisje Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz Międzykościelna Komisja Regulacyjna dla pozostałych wyznań.


No i mamy czwarty rozbiór Polski. A czy ktoś może pamięta, aby po 1989 roku, gdy tyle mówiło się o prywatyzacji, majątki zwykłych obywateli zostały zwrócone na podobnych zasadach, jak te kościelne? Gdzie ustawa regulujące te sprawy? Przecież nie tylko Krk zagrabiono majątek, ale majątki zwykłych obywateli również upaństwowiono. Im też się należy zwrot własności, rekompensata lub nieruchomości zastępcze.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-15 21:02
Ale to przeciez twoi czerwoni koledzy zabierali. Skrzyknij kolegow i oddajcie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-16 05:49
Zbigniew Rybczyński sprzedaje swoją kolekcję dzieł sztuki

>Problemy Rybczyńskiego zaczęły się pod koniec ubiegłego roku, gdy został zwolniony z posady dyrektora artystycznego Centrum Technologii Audiowizualnych. Osoby za to odpowiedzialne wniosły do prokuratury pozew, twierdząc, że reżyser "wyprowadzał środki publiczne z Wytwórni Filmów Fabularnych, a także fałszował dokumenty".


>ednak Rybczyński twierdzi, że został zwolniony, ponieważ odkrył przekręty finansowe, których dokonywali jego przełożeni. O problemach poinformował ministerstwo kultury, które nie podjęło żadnych działań. Teraz Rybczyński domaga się oficjalnych przeprosin, gdyż uważa, że stał się "kozłem ofiarnym". Sam wniósł pozew przeciwko dyrektorowi, który go zwolnił oraz Bogdanowi Zdrojewskiemu.
>- Ujawniam milionowe malwersacje. Z tego powodu jestem oskarżony, oczerniony i skopany. Bogdan Zdrojewski publicznie kłamie, próbując mnie oczernić. Jeśli nadal będzie ministrem kultury, zrzeknę się obywatelstwa – powiedział na antenie RMF FM.


Komentarze internautów najlepiej oceniają obecną  rzeczywistość. Kilka cytuję.

>~zuziek do ~sitt: Pan Zdrojewski ma chody w Kościele .....ostatnia danina naszych pieniędzy za Ś.O.B. o czymś świadczy !!!! więc i "Niebo" będzie przeciw Tobie !!!! ale podziwiam Twoją decyzje to duża odwaga !!!! i masz racje potrzebne Ci będą duże pieniądze ale ???? przeanalizuj swoją decyzje" przecież żeby walczyć trzeba mieć przeciwnika " olej to za tę forsę co wydasz na prawników możesz żyć dostatnie w normalnym kraju !!!! szkoda czasu ....to jest chory kraj !!! pozdrawiam !!!


>~barbra do ~emeryt: powiem tak: to co było za PZPR, to " mały Pikuś " w porównaniu z tym co dzieje się teraz,a demokracja działa wybiórczo i w jedną stronę. kto ma pieniądze ten dzieli i rządzi. za batonika chorej babci groził wyrok, za malwersację tysięcy dostaje się wyrok w zawieszeniu,lub się "rozmywa" sprawę. nie wspomnę już o rozliczeniach majątkowych itp. Czy warto było kiedyś walczyć? i czy o taką Polskę? pozdrawiam.

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-16 06:40
Klasyk mówił, że 'o take Polske'. dziś klasyk wzdycha i czasem prycha, i może mu też ciężko.
Tak nawiasem jak na zwykłej posadzie można mieć kolekcję dzieł sztuki? Jesli to są dzieła sztuki, to nie kosztowały grosze. Pewnie odziedziczył? :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-16 07:09
Biadolcie dalej. Znów pojazdka na KK, wiec zapytam. Ilu patriotow zakatowalo UB?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-16 07:38
Dużo za dużo, a niektórzy pewnie i tak pozostali bezkarni za te czyny!!!
I jaka podjazdka? Do mnie mówisz?
Jakoś się nie ucieszyłeś w wątku na post, który chwali przekazywanie pustostanów bezdomnym? No widzisz. A jakiś tam kardynał, nie pamiętam nazwiska, się cieszy.:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 134) (3803923 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill