www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 177) (3783806 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-09 19:26

> Dziękuję za rozmowę


Dobrej nocy.

Nie mam telewizora. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-09 19:30
     Dobranoc :-)

Czy nie będę zbyt wścibski gdy spytam czy brak telewizora to z wyboru czy innego powodu ?
                                          Waldi.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2015-09-09 19:37

> brak telewizora to z wyboru


Całkowicie z wyboru.

Do sprawdzenia "wiadomości" wystarczy mi rano strona internetowa Polskiego Radia. Jeśli coś mnie interesuje, mogę drążyć temat tak długo i daleko, jak zechcę - w Internecie (pomaga znajomość angielskiego). Dla rozrywki z rzeczy "siedzących" czytam książki, gram w gry komputerowe, czasem oglądam pełnometrażowe filmy. A i jakbym bardzo chciała, to i sporo polskich seriali jest legalnie w sieci. Do tego od czasu do czasu jakaś telewizja obcojęzyczna, też legalnie przez sieć.

Za to nie muszę słuchać reklam, które mnie przekonują, że nie będę szczęśliwa, póki nie kupię nowego proszku do prania, denerwować się "wiadomościami", o których wszyscy zapominają po tygodniu. I mam więcej miejsca w mieszkaniu. Polecam! :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-09 19:36
Uważaj, bo jak już ludzie chcą pomagać konkretnym osobom, to może Ci kilka pocztą podeślą. I nieważne będzie chcesz czy nie chcesz taki prezent. :-))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-09 19:38
W tym celu należy mieć mój adres. :-) Którego nie da się znaleźć w Internecie (nie żartuję). :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-09 19:40
:-) To się dobrze zabezpieczyłaś.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2015-09-09 19:44
Przed przysyłaniem mi telewizorów przez obce osoby z for internetowych? Pierwszorzędnie. :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-09-09 19:00 Zmieniony 2015-09-09 19:03
Fakt, podpisuję się pod tym.
Przypominam co napisała Iota "ludzie sami się nakręcają i

>Nie zamierzam namawiać do wspierania konkretnie PAH (chociaż ich akurat darzę dużym zaufaniem, na podstawie sprawozdań). Ale nie mogę się odpędzić od myśli, że ludzie sobie< >różne przyjemności kupują niekoniecznie martwiąc się o "największą przydatność". I przy pomocy humanitarnej nagle poprzeczka się podnosi. Piwo, czekoladę, lody se można kupić, jak< z niego nic nie wynika. Oddać na cele charytatywne już nie...<
>Z jednej strony rozumiem taką postawę. Z drugiej powoduje ona, że jeśli uchodźcy NIE trafią do Twojej okolicy, "uznawanie Papieża za autorytet" w tej sprawie okaże się bardzo tanie.<
>to w znacznej mierze cyrk polityczny - pójdą tam, gdzie chcą, a nie gdzie "zostaną przyjęci". A chcą do Niemiec)<

Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-09-09 13:45
Polska - Rosja 3:1!!!
Po ciężkim meczu nasi siatkarze wygrali drugi mecz w Japonii!
Co za emocje, dużo zdrowsze niż tu na forum.
Pozdrawiam
Życzę miłego dnia :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-09 15:28
Siatkówka nie wywołuje we mnie żadnych emocji.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-09-09 16:48
Jeden lubi ogórki
Drugi ogrodnika córki :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-09 18:54 Zmieniony 2015-09-09 18:59
Dużo dzieje się teraz spraw ważkich dla kraju i świata więc wydaje mi się, że  sport mimo wszystko schodzi na drugi plan.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-09-09 19:30
Z pewnością masz rację, ale są sprawy, o których możemy tylko rozmawiać a w konsekwencji doprowadzać do sporów np. o to, kto jest lepszym katolikiem lub dokładniej wsłuchuje się w słowa Papieża.
A życie toczy się dalej i nie widzę powodu szerzenia defetyzmu.
I każdy sukces Polski i Polaków wart jest odnotowania.
Pozdrawiam :-)
Tadeusz
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-09 20:05
Pierwwszy set to mistrzostwo przez który nie umiem znaleźć pilota :-( .
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-09-09 21:24
Rzeczywiście, mając 4 piłki setowe przegrać seta!
Pilot schował się ze wstydu :-)
Pozdrawiam
Tadeusz
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-09-10 07:26
Uchodźcy lokowani w Polsce nie będą mogli wyjechać do innego kraju

Emigranci rozlokowani w Polsce według nowego europejskiego mechanizmu nie będą mogli legalnie przenieść się do żadnego innego kraju UE - zapowiedziała Bruksela. Ich marzenie o Niemczech może się nie ziścić.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Uchodzcy-lokowani-w-Polsce-nie-beda-mogli-wyjechac-do-innego-kraju,wid,17829291,wiadomosc.html?ticaid=1158d3&_ticrsn=3

Czyli dostaniemy do opieki na stałe kilkadziesiąt tysięcy islamistów?  Jak szybko opanują j.polski aby zacząć się asymilować?
A może to tylko jedna wielka ściema?
Czy już wszystkich potomków polaków wywiezionych na Sybir udało się zasymilować?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 07:35
Nie będą mogli legalnie, a o legalizm trudno ich posądzić.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-09-10 07:42
Też tak sądzę. Ja w ramach asymilacji chciałbym otrzymać jakiegoś "kałacha" Równouprawnienie jakieś musi być.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-10 09:01
                     Serwus :-)
Zapewniam Cię, że w dłuższej perspektywie lepiej tego " kałacha"nie mieć.
                                                         Waldi.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-09-10 09:23
Ja nie widzę potrzeby aby na dłużej gościć takich "gości", których wizyta spowoduje że miałbym się ich obawiać .
Czyli jak w 'Samych swoich" -sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie.
Dlatego w chwili obecnej coś do samoobrony dla siebie i sąsiadów wolałbym mieć i nie zawachałbym się aby tego użyć. Przypomnij sobie zdjęcie jakie zamieściłem w galerii. Sam napisałeś, żebym je usunął tak było przerażające.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-10 09:07
Chcemy przyjąć uchodźców. Jak im zapewnimy godne warunki? A co z naszymi? Przed chwilą w Tv pokazano, że będzie eksmisja kobiety w ciąży z trójką dzieci do 24-ro metrowego pokoju.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 09:15
Oj tak też nie można stawiać sprawy. Oni mieszkań nie dostaną tylko będą siedzieć w ośrodkach i z nich uciekać na zachód i tyle. Krzywdy nam nie zrobią. Niech ich będzie i 20 tys. Tyle to u mnie na osiedlu mieszka. W skali kraju to nic. Inna sprawa, że polityka UE jest idiotyczna - zachęca kolejnych do przyjazdów/utonięć/zamieszek.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-10 09:36
                     Głos Rogala wydaje mi się być rozsądnym. W około całej tej " sprawy" jest zbyt wiele histerii i półprawd. Dodatkowo u nas wplotła się ona w gorący okres wyborczy. Myślę, że przydałaby się cisza i zrozumienie a "sprawa" się sama znormalizuje. Tego Wam życzę.
                                                                  Waldi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-09-10 09:38

>"sprawa" się sama znormalizuje<


Jak struś. Głowa w piasek i sprawy nie ma.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-10 09:37 Zmieniony 2015-09-10 09:39
Rogal. Przez rok, a później będziemy zobowiązani zapewnić im mieszkania. Im i rodzinom, które po roku będą mogli tutaj ściągnąć. I z tego będziemy musieli się wywiązać. Kosztem czego lub kogo? Nie wystarczy  jednorazowa unijna dotacja na te cele.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-10 09:42
           Wybacz ale panikujesz i straszysz innych. Proszę przytocz przepis prawny aby :

>a później będziemy zobowiązani zapewnić im mieszkania. Im i rodzinom, które po roku będą mogli tutaj ściągnąć<

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-10 09:52
Nie przepis prawny, ale to już oficjalnie zostało powiedziane. Widocznie przegapiłeś wiadomości. W związku z tym wklejam link.

http://www.rmf24.pl/raport-fala-uchodzcow/najnowsze-fakty/news-blisko-80-tysiecy-uchodzcow-w-polsce-imigranci-beda-mogli-sp,nId,1881825

>Wybacz ale panikujesz i straszysz innych<


Znów mi coś zarzucasz bezpodstawnie. :-(
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-09-10 09:58
      Przeczytałem. Ale póki co to są spekulacje. Żartując można naśladować kabaret Tey " Dla kogo ten wywiad? A dla dziennika TV . To bez kozery powiem pięćset ( tysięcy ). "
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 09:58
No i gdzie w tym linku mowa o mieszkaniach?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-10 10:08
Rogal, a myślisz, że te obozy (czy jak to nazwiesz inaczej) są na zawsze? Chcesz żeby tych ludzi, a później ich rodziny trzymać w zamknięciu całe życie? Kiedyś muszą dostać mieszkania.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 10:15
Oczywiście, że tak. Niech tam siedzą i nikt im nic nie da. Możesz być pewna bo by polityków zjedli. Zresztą i tak uciekną.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-09-10 10:19

>Zresztą i tak uciekną. .<


Jeżeli na to też liczą nasi politycy, to pewnie ich wielu przyjmą.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-10 09:55 Zmieniony 2015-09-10 09:59

> A co z naszymi?


Skoro ciągniemy temat... ten argument - odwołanie do "gorszych problemów" to błąd logiczny. Bo jeśli tak stawiamy sprawę to:

Dajemy ludziom pieniądze na protezy, a może dałoby się uratować kogoś, kto ma raka, jakby na to przeznaczyć więcej pieniędzy. Czyż życie nie jest ważniejsze niż chodzenie? Przestańmy więc finansować protezy, póki nie mamy pewności, że ratujemy wszystkich śmiertelnie chorych, ktorych możemy.

Czy może picie piwa, jedzenie słodyczy i wyjeżdżanie na wakacje nie powinno być zakazane, w kraju gdzie są podobno głodne dzieci? Przecież najedzenie się jest ważniejsze, niż wypoczynek i przyjemności.

Chcesz konsekwentnie stosować logikę "większych problemów"?

Żeby było jasne - z postów z ostatnich dni wynikałoby, że przede wszytkim się boisz. Wolno Ci oczywiście. I możesz być przeciwna przyjmowaniu migrantów. Ale wtedy to trzeba po prostu powiedzieć "Ja się was boję, my was nie przyjmiemy" a nie "co z eksmitowanymi kobietami w ciąży". Bo możesz usłyszeć "A czemu jesz ciastka, jak dzieci w Polsce głodują (i zarzut będzie słuszny - jeśli jesz ciastka :-)).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 10:01
Ot kakaja logika.
Zapominasz tylko, że mówisz o protezach i raku Polaków. Mowa więc o kasie w ramach jednej nacji i to naszej. Uprawniony jest argument - po co dawać z naszych obcym skoro dla naszych nie ma, bowiem to nasi płacą podatki.
Co do ciastek to zarobiła na nie i dzielić się nie musi. Żaden to zarzut - czysty populizm wpisujący się w socjalną retorykę.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-10 10:18

> Uprawniony jest argument - po co dawać z naszych obcym skoro dla naszych nie ma, bowiem to nasi płacą podatki.


Pod warunkiem, że również zamierzasz go stosować konsekwentnie - do wszystkich obcych (którzy nie płacą u nas podatków). Wtedy niby jest okej. Ale i tak będzie problem bo np. Polacy beneficjenci netto (ci najciężej chorzy, najmłodsi i takie tam) wprawdzie są tej samej narodowości, ale są są właśnie beneficjentami netto. Jeśli podstawą udzielania pomocy jest to, kto płaci podatki, to na jakiej podstawie jeden Polak (płatnik netto) musi drugiemu Polakowi (beneficjentowi netto) coś dawać? A może on nie chce? (argument zwolenników polityki libertariańskiej: ja na leczenie palaczy, nieuleczalnie chorych, lumpów i takich tam łożyć nie chcę. Moje pieniądze, moją krwawicą wypracowane.)

> dzielić się nie musi.


W sensie prawnym, jasne że nie musi. Tyle, że przy ograniczonej puli zasobów (matematycznie), można za nią zrobić ograniczoną liczbę rzeczy. JEŻELI w Polsce są głodne dzieci i JEŻELI do rozwiązania problemu nie wystarczą pieniądze, którymi jesteśmy obecnie opodatkowani TO niepodzielenie się oznacza akceptację tego, że te głodne dzieci są, a ja chcę ciastka. Czysto matematycznie.

(wyjaśniam - ja "jem ciastka". Na Teneryfę nie jeżdżę, ale nikomu nie będę zabraniać. Natomiast w związku z tym uważam, że mi nie wypada mówić, że mnie Polska bieda do szpiku kości przejmuje. Bo jakby mnie do szpiku kości przejmowała, tak porządnie, to pewnie nie jadłabym ciastek)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 10:36
Oczywiście, że nie musi i ja jestem temu przeciwny. Sam co roku dopłacam PIT i nie jest mi do śmiechu. Prędzej jednak "dam" Polakowi niż imigrantowi, szerzej każdemu obcemu. Co dzielenia. Nie tłumacz mi proszę jak idiocie bo nie jestem Twoim studentem, ja sobie kupuję ciastka i się nie dzielę bo nie chce, mam prawo.

Innymi słowy, jałowy spór. Nic nowego do dyskusji nie wprowadziłaś.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-10 10:41 Zmieniony 2015-09-10 10:44

> Oczywiście, że nie musi i ja jestem temu przeciwny.


Gdzieś Ci się ten sprzeciw kończy.

Na przykład uważasz (jeśli dobrze pamiętam), że Państwo powinno pomagać nieuleczalnie chorym niepełnosprawnym, którzy nie mogą prawować. A ja znam i libertarian, którzy by powiedzieli, że jak ci się takie dziecko urodziło albo to miałeś wypadek, i nie rokujesz poprawy do stanu podatnika, to Twój problem, możesz chodzić po prośbie. A jak nikt Ci nie będzie CHCIAŁ pomóc, to również Twój problem i od ich pieniędzy wara.

> Prędzej jednak "dam" Polakowi niż imigrantowi, szerzej każdemu obcemu.


Masz prawo. Mnie chodzi tylko wyłącznie o to, żeby sobie jasno powiedzieć, że "Chcę dać temu, a nie tamtemu bo tak CHCĘ." i tyle.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 10:43
No i ja to powiedziałem już wcześniej - jest krąg osób (sytuacji) którym był i dużo większa grupa osób (sytuacji) których dotować nie zamierzam, w tym imigrantów.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-10 10:48

> No i ja to powiedziałem już wcześniej


Zgadza się, a ja rozmawiałam głównie z Lidią.

Która nie powiedziała dosłownie "Ja tej kobiecie w ciąży CHCĘ dać, a imigrantom nie, bo po prostu tak chcę".
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 10:51
Zgadza się, a ja wspomogłem lidian, bowiem Wasza dyskusja miała charakter publiczny.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-10 10:59
Wspomogłeś ją swoim zdaniem, w którym kluczowy element "ja to chcę, a tego nie chcę i tyle" już jest. :-) Toteż ja się z Tobą nie spieram. Bo z "chceniem" się nie dyskutuje.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 11:09
Otóż nie, zarzuciłaś jej błąd logiczny nie uwzględniając kryterium narodowego przez co Twój zarzut był nieuprawniony, a raczej nie dość uargumentowany. I nie zarzucaj mi chciejstwa, bo dobrze wiesz, że chodzi nie o argumentacje na poziomie czytelników tabloidów, lecz o podejście do zasad/kryteriów podziału dobra wspólnego.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-10 11:25
Nie "zarzucam" Ci chciejstwa. Chciejstwo jest podstawą takich dyskusji - nie tylko w tabloidach. Różnica polega na tym, że profesorowie i inni eksperci ładniej na nie mówią.

Szczerze wierzę, że są tylko dwie możliwości - albo jest jakaś norma moralna, która obowiązuje niezależnie od chcenia (i np. moje sumienie powinno mi wyrzucać jej nieprzestrzeganie, nawet jeśli to co robię jest legalne i powinno pozostać legalne - tak będę wracać do tego skubanego przykładu z głodnymi dziećmi i ciastkami, o to jest kwintesencja problemu), albo nie ma żadnych norm i wszystko sprowadza się do "ja tak chcę".

W tym drugim przypadku można "chcieć" ograniczyć pomoc do Polaków. Można "chcieć" ograniczyć ją do zdrowych i rokujących na powrót do bycia podatnikiem, można powiedzieć że w ogóle żadnej pomocy ne będzie, bo "moje pieniądze". Każdy z tych poglądów ma tyle samo sensu. Nie ma sensowniejszych i mniej sensownych kryteriów - są tylko takie, które bardziej lubisz.

Jeśli jest norma uniwersalna, to problem jest większy. Bo może być tak, że "nie chcę" ale jednak "powinienem". Może nawet być tak, że "powinienem, ale mnie nie stać".
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 11:31
Zgoda i moim zdaniem, ja chcę, aby uniwersalne było tu kryterium narodowe.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-10 11:34

> aby uniwersalne było tu kryterium narodowe.


Jak Polska była w rozbiorach, to powinniśmy byli pomagać (zależnie od rozbioru) Prusakom, Rosjanom i Austro-Węgrom? Holender... a myśmy do nich strzelali (i oni do nas).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 11:43
A to według Ciebie pod zaborem Polak przestał być Polakiem? czy stał się narodowo równy zaborcy?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-10 12:03
To było celowe sprowadzenie do absurdu. Zadziałało. :-)

> A to według Ciebie pod zaborem Polak przestał być Polakiem? czy stał się narodowo równy zaborcy?


Czym jest naród? Chodzi o język? O religię? O zasiedzenie? Jak długie? Jeśli ktoś spełnia tylko niektóre kryteria - na przykład mówi po polsku, ale od lat tu nie mieszka i nie płaci podatków (nie jest członkiem tego Państwa), jest Polakiem? Ile kryteriów narodowościowych trzeba spełniać, żeby jeszcze Polakiem być, a ile (dokładnie), żeby już nie być?

Mniejszość niemiecka mieszkająca obecnie w Polsce to Polacy? Cudzoziemcy, mówiący płynną polszczyzną, ale urodzeni i posiadający rodziny poza tym krajem to Polacy, czy nie? Ludzie urodzeni poza Polską np. na repatriacji, to jeszcze Polacy, czy już nie? Byli funkcjonariusze komunistyczni, są Polakami czy nie?

Tak się złożyło, że w ostatnich kilkuset latach to nas tłukli, a nie my tłukliśmy, ale jakbyśmy mieli wojnę i zyski terytorialne: ludzie tam mieszkający wczoraj byli wrogami, a dziś nie są?

Pytam, bo mówisz, że chciałbyś z kryterium przynależności do narodu zrobić uniwersalną podstawę wzajemnej pomocy  (a nie tylko np. obrony terytorium w trakcie wojny). No to sprawdzam, czy ono się kupy trzyma.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 12:18
Chodzi przede wszystkim o poczucie bycia Polakiem. Co do języka to możesz go zapomnieć na emigracji, ale czuć się Polakiem. Urodzone na emigracji polskie dziecko odpowiednio wychowane też nim będzie. Z drugiej strony, jeśli ktoś tu przyjedzie i po 5 latach po polsku nie mówi to Polakiem z pewnością się nie czuje. Mniejszość niemiecka z definicji nie należy do naszego Narodu i zadawanie pytań w tej materii, podobnie jak wielu innych w tym poście nie przystoi intelektowi nauczyciela akademickiego bo co ma religia do narodowości, czy też przynależność do aparatu komunistycznego. Podbite ludy? Zasymilować, nie chcą to zagonić do roboty. A zasada ma być uniwersalna dla Polski. Inni niech sobie robią co chcą.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-10 12:30

> z definicji nie należy do naszego Narodu


A zatem nie powinna otrzymywać pomocy socjalnej, poza to co jej przedstawiciele sami wypracowali z podatków? Bo jedno, jak rozumiem, wynika z drugiego?

> o co ma religia do narodowości


Oboje wiemy, że są ludzie którzy uważają ją za element kryterium narodowego, per Polak-Katolik (ew. chrześcijanin). Skoro kryterium ma być uniwersalne dla Polski, czy mają rację (są Polakami - czy mają prawo decydować, kto należy do Narodu)? Jeśli nie, dlaczego oprócz faktu, że tak myślisz? Co, jeśli np. uważają że niejasne "poczucie bycia Polakiem" to nie to samo co "solidne" "Bóg, Honor, Ojczyzna"?

> czy też przynależność do aparatu komunistycznego.


Również oboje wiemy, że są ludzie, którzy uważają przeszły ustrój za wrogi Polsce. A zatem jego funkcjonariuszy, za kolaborantów. Którzy tym samym utracili prawo do "poczucia Polskości". A zatem, z punktu widzenia proponowanego kryterium, również nie powinni być objęci pomocą socjalną, poza to co jej przedstawiciele sami wypracowali z podatków?

Ja mam prościej, bo nie uważam, żeby kryterium narodu mogło być uniwersalne jako kryterium niesienia pomocy. Właśnie z tego typu względów związanych ze sporami o "wynarodowienie", "prawdziwych Polaków" i temu podobne. I oczywiście zaznaczam, że ja się tu praktycznie intelektualnie bawię, bo to nie ma wpływu na normalne życie.

> zadawanie pytań w tej materii, podobnie jak wielu innych w tym poście nie przystoi intelektowi nauczyciela akademickiego


Na szczęście zatem, nie pracuję już od jakiegoś czasu na uniwerku. :-) Wolno mi zadawać dowolnie "głupie" pytania.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 12:37
Dwa kryteria skrajne (religia, PRL) są stosowane przez na tyle niewielki odsetek społeczeństwa, że z metodologicznego punktu widzenia nie powinien być brany pod uwagę (możemy mówić o też o cechach aryjskich, słowiańskich). Mniejszość niemiecka podatki płaci i pomoc niech otrzyma, podobnie jak każdy imigrant, który podatkami ją sobie wypracuje, a nie miałby ją dostać tylko dlatego, że jest.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 177) (3783806 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill