www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 65) (3911839 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-09 15:48
Ja do życia takiej kasy nie potrzebuję i nie zazdroszczę tym ludziom. Ciekawe czy są szczęśliwi, tak zwyczajnie po ludzku szczęśliwi. :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-09 15:53
jeśli szczęściem dla nich jest kasa to i osiągnęli szczęście
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-05-09 16:46

>jeśli szczęściem dla nich jest kasa to i osiągnęli szczęście


Dla wszystkich to szczęście, bo za kasę można WSZYSTKO KUPIĆ! :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-09 17:33
NIE WSZYSTKO NIESTETY KASA JEST POTRZEBNA DO ŻYCIA ALEE NIE MOŻE BYĆ NAJWAŻNIEJSZA
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-05-09 17:50
Może nie może, ale jest i za  nią wszystko kupisz tylko trzeba ją mieć!!! Jak się nie ma to się pisze banały i tłumaczy sobie marne życie :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-05-09 17:52
każdy ma taką jaką ma i powinien się z tego cieszyć
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-05-09 18:37
Niestety REA nie masz racji.
Pieniądze szczęścia nie dają, ale każde drzwi otwierają tyle, że fałszywe. Co do kupienia zdrowia, życia, pełnej sprawności oraz prawdziwej miłości nie mówiąc o przyjaźni nie kupisz nigdy.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-05-09 18:45
Pieniążki szczęścia nie dają być może, ale stóweczek kufereczek daj Boże... :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-05-09 19:10
Pieniądze bardzo ułatwiają życie, ale nie wszystko można za nie kupić. Nie wszystko.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-05-09 19:36
I oto mi chodziło.
Dziś już zmykam. Miłej nocki życzę
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-09 19:38
dopiero się pojawiłaś
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-05-10 20:41
Trochę z innej beczki. Nam to wprawdzie, jak na razie, nie grozi, ale nigdy nic nie wiadomo. Zło zawsze miało i ma swoich zwolenników.
Al-Kaida pracuje nad bombami, które można wszczepić zwierzętom
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-11 14:12
http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,Emerytury-po-ukonczeniu-67-lat-To-juz-postanowione,wid,14476767,wiadomosc.html?ticaid=1e6df&_ticrsn=3
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-11 15:05
Są takie powiedzenia: "co nagle, to po diable" i "pośpiech jest wskazany w dwóch przypadkach: przy łapaniu pcheł i ze sraczką" (przepraszam za ostatnie słowo). Tak odbieram tempo prac nad ustawą o podwyższeniu wieku emerytalnego. Argumenty, że będą wyższe emerytury można między bajki włożyć. Główne chodzi o odwleczenie w czasie wypłat emerytur z jednoczesnym skróceniem okresu tych wypłat. W skrócie można to ująć tak: pracuj dłużej, żyj krócej. Pytanie zasadnicze: dlaczego rząd tak się śpieszy z tą ustawą i na co pójdą tak zaoszczędzone pieniądze?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-05-11 22:01
Podwyższenie wieku emerytalnego zatwierdzone! Większości Was to nie dotyczy - cieszcie się, że jesteście rencistami, reszta ma przes....
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-12 07:53
Aby ustawa była obowiązująca musi ją zatwierdzić senat i prezydent. Sądząc po nastawieniu naszych polityków z prezydentem na czele, raczej nic się nie zmieni i ustawa ostatecznie przejdzie.
Sejm za zmianami w emeryturach; teraz trafią do Senatu, potem do prezydenta
Chociaż to, co poniżej zacytuję jest dość długim "tasiemcem", proponuję jednak przeczytać do końca. Jest to komentarz pewnego internauty na wieść, że sejm uchwalił ustawę o podwyższeniu wieku emerytalnego.

>~GUIDE [9 godzin temu]Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pojść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!! Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte. Ludzie kiedy w końcu wyjdziemy na ulice i zaczniemy walczyć o swoje.<

Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-05-12 10:07
Ja jako niepoprawna optymistka liczę na to, że nastąpi zmiana rządzących, zmiana partii, zmiana ustawy :-) Nie znam się i nie śledzę polityki ale na logikę będą następne wybory - może ktoś będzie chciał się przypodobać wyborcom, albo Ustawa nie zda egzaminu - taka moja nadzieja :-) Przecież nikt w żadnym zawodzie nie jest już tak wydajny i "myślący" w tym wieku - niestety :-) 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-14 19:29
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tusk-apeluje-do-zwiazkowcow-nie-protestujcie,wid,14485373,wiadomosc.html

A poniżej tej wypowiedzi opinie internautów na ten temat.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-14 20:49
Na co liczy Tusk teraz, gdy z takim pośpiechem parł do ustawy? Trzeba było słuchać głosu ludu.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-05-15 14:34
a czy jakikolwiek rząd słuchał ludu ?
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2012-05-15 21:13 Zmieniony 2012-05-15 21:20
Zarzucam, bo a nuż kogoś zainteresuje

(tak, znam standardowy argument że polityką nie ma się co interesować, bo ci tam na górze zrobią co chcą...)

Do sejmu wpłynął wniosek o zmianę przepisów dotyczących świadczenia pielęgnacyjnego. Szczegóły tutaj: http://sejmometr.pl/projekt/56,uzasadnienie,projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-swiadczeniach-rodzinnych

Proponuję przeczytać uzasadnienie. Zmiana "flagowa" czyli chyba najbardziej rozpoznawalna - wnioskodawcy sugerują umożliwienie pobierania zasiłku pielęgnacyjnego również przez małżonka, bez ograniczeń takich jak obecnie (obecnie, według ustawy, małżonek sam musi mieć stopień znaczny, czyli de facto oboje muszą być niepełnosprawni). Drugą, jak mi się wydaje, ewentualnie istotną proponowaną zmianą jest wprowadzenie zasady "jedno świadczenie pielęgnacyjne na rodzinę".

Oczywiście taki projekt to jest póki co tylko papier, ale jeśli kogoś interesuje wywieranie presji na posłów, ma teraz podstawę. Projekt w sejmie jest (na wszelki wypadek: nie mam z nim nic wspólnego. po prostu śledzę prace Sejmu w tej kadencji).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-18 12:12
http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Oszukali-nawet-ludzi-Kwasniewskiego-Stracili-cwierc-miliarda,wid,14497060,wiadomosc.html?ticaid=1e785&_ticrsn=3

Choć raz na biednego nie trafiło. Pazerność ich do strat doprowadziła. A swoją drogą niektórzy urzędnicy będą mieli okazję wytłumaczyć się skąd wzięli taką kasę.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-18 14:36
SUKCES OSZUSTÓW
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-19 17:53
A tu "sukces" naszych kolejnych rządów po 1989 roku. Nie zwalam tego na ten ostatni, Donalda Tuska, bo na obecny stan służby zdrowia "zapracowały" poprzednie rządy.
Komornicy wkraczają do zadłużonego szpitala w Tychach.
Zastanawiam się, jak to możliwe, aby państwowe szpitale popadały w zadłużenie, a ratunkiem dla nich była prywatyzacja? Przecież szpital to nie firma mająca przynosić zyski, płacić podatki etc. Obowiązkiem państwa jest dbać o zdrowie i życie obywateli, a nie pomagać prywatnym przedsiębiorcom w robieniu forsy. Dlaczego tak niechętnie odnoszę się do prywatyzacji szpitali? Z prostego powodu. W placówce prywatnej pierwszeństwo zawsze będzie miał bogaty przed biedakiem, a na dzień dzisiejszy mamy w Polsce zbyt dużo ludzi biednych.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-19 17:59
po części masz racje ale jak się zapłaci to i inaczej się jest traktowanym przykkre ale prawdziwe
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2012-05-19 21:07
Basiu - nie do końca zgadzam się z tym. Bywa, że zapłacisz, a i tak jesteś obsłużona byle jak... :-)))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-05-19 21:06
Bez względu na organizację i finansowanie służby zdrowia, czy innej gałęzi i bez względu na ustrój - zawsze bogaty będzie miał pierwszeństwo. Tak jest na całym świecie. Ludziom wciska się teorie równości, ale one nigdy się nie sprawdziły. I nawet mnie to nie dziwi. Każdy dba przede wszystkim o siebie i swoich bliskich, a w sytuacji zagrożenia zdrowia, tym bardziej. Mając pieniądze, wybiera się bardziej luksusowe towary, zarówno żywnościowe, jak i inne. To samo dotyczy usług. Tak jest wszędzie :-)))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-20 08:17 Zmieniony 2012-05-20 08:21
Oczywiście masz rację, że bogaci mogą sobie pozwolić na luksusowe towary i usługi. Inaczej jest ze służbą zdrowia finansowaną z NFZ. Pieniądze wpłacane do NFZ pochodzą z ubezpieczenia zdrowotnego płaconego z wynagrodzenia wszystkich pracowników. Jeżeli tak, to każdy z nas ma prawo do bezpłatnych świadczeń. Problem polega na kosztach leczenia, bo choroba chorobie nierówna. Pacjenta nie powinno to obchodzić, bo był/jest objęty ubezpieczeniem i płacił/płaci na Fundusz, aby mieć zapewnioną opiekę. Jeżeli brakuje środków, od tego jest państwo, aby je zapewnić. Prywatyzacja szpitali nie przysporzy nagle środków finansowych, ale utrwali obecną sytuację wielu pacjentów. Dzisiaj normą są kolejki pacjentów do specjalistów i na badania specjalistyczne. Jak to wygląda w praktyce? Ano tak, że pan lekarz na aparaturze szpitalnej bada pacjentów zarówno tych z NFZ jak i prywatnie. Niekiedy na badanie z NFZ trzeba czekać miesiącami, więc dla przyśpieszenia pacjenci godzą się na  badania odpłatne, wówczas kolejka nagle skraca się do tygodnia, góra dwóch. Zadowolony pacjent, wzbogacony lekarz.
Wracając do bogatych, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybudowali sobie prywatne kliniki, wyposażyli w nowoczesną aparaturę, a nie szli na łatwiznę przejmując zbankrutowane szpitale. W dodatku bardzo często wyposażone za pieniądze ze zbiórki Orkiestry Świątecznej Pomocy.
I jeszcze jedno. Znam przypadek, gdy pacjentka chcąc przyśpieszyć termin badania zapłaciła lekarzowi, a ten nie tylko wziął pieniądze, ale również wyrwał zlecenie z książeczki RUM-owskiej.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-20 09:03
powiem tyle  wszędzie były są i będą przekręty a że tak się dzieje po części jesteśmy winni sami ktoś zapyta dlaczego ? ano dlatego że dajemy w łape
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-20 09:42
Jak Ci zależy na życiu bliskiej osoby, to nie będziesz czekała aż się zmieni system i zarządzanie tylko dasz w łapę i nie tylko w jedną łapę.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-20 10:01
jestem przeciwna tej formie i tak nie postępuje
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-20 10:03
Chyba niewielu jest "za", ale życie wymusza pewne kroki.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-20 10:05
myśle że wielu jest za bo przez to jest jak jest
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-20 10:11
Są różne przypadki. Jeszcze raz powtarzam, kiedy idzie o życie oddasz wszystko.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-20 10:29
ja nie
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-05-20 11:12
Za życie najbliższych też nie? Musiałabyś być z kamienia. Teoretycznie , to można takim być, ale jak to przeżywasz na własnej skórze, to zmieniasz zdanie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-20 10:42
Życie niczego nie wymusza, raczej przyzwyczajenia i układy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-20 11:14
Tylko, że najczęściej są to przyzwyczajenia i układy biorącego. Dający zwykle ma "nóż na gardle"  Mówię oczywiście o sprawach dotyczących zdrowia.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-20 15:25
uważam że lepiej leczyć się prywatnie niż państwowo i jeszcze dawwać w łape bo jak prywatnie się leczę wiem że jest ok a nie na odczzep
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-20 15:37
No to lecz się w prywatnym szpitalu. Nie wiem tylko czy stać Cię będzie na  kilka dni takiego leczenia.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-20 16:43
to się okarze jak będę w potrzebie
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-20 17:55
Właśnie, dlatego lepiej się nie wypowiadać kiedy się tego nie przeżyło, bo teoria teorią, a życie życiem.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-20 20:10
Dom z działką za 20 tyś. złotych. To realne.
NIERUCHOMOŚCI: Dom z działką kupisz za 20 tys. zł
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2012-05-21 13:34
Nieruchomości są wyjątkowo tanie - co to oznacza...? :-)))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-21 13:26
ja zrobiłam jak uznałam za słuszne
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-21 13:54
Tak możesz teoretycznie uważać. Kiedyś życie zweryfikuje Twoje poglądy, tak jak to robi i innym ludziom. :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-21 14:40
to niech weryfikuje
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-05-21 15:27
Lepiej Basiu nie kuś losu. Z boku wszystko wygląda inaczej - uwierz doświadczonym ludzim :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-21 18:28
nie wierze nikomu
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2012-05-21 20:00
Dobrze robisz :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 65) (3911839 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill