www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 98) (3789522 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-17 15:11
Nie wiem, nie piję. Czasem trochę w upały, ale albo imbirowe, albo jabłkowe, ale nie każde jabłkowe.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-17 15:19
ja tam pijam zwykłe piwa, koło nas otworzyli sklep i jest tanio Łomża mocna, jak dostajemy zasiłek to się kupi ze dwa piwka  na ryłko :-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-04-17 16:28
mozna chwalic czeskie piwo i angielskie i niemieckie ale nasze wcale nie gorszejsze niz te ichne,beherowka syropem na kaszel jedzie.:-))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-17 16:43
Dokładnie becherovka, sprawdziłam, bo różnie napisaliśmy. Jaki tam syrop, ziółka, panie dziejku, po prostu ziółka, czyli samo zdrowie.
Podobnie jak wermut.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-04-17 16:56
nie wazne jak piszemy wazne ze rozumiemy co pijemy.;-)Samogon to tez samo zdrowie zadnej chemii a chłopa 120 kg zwali z nóg.:-)))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-17 17:29
Ważne, że rozumiemy,fakt. :-) Niektórzy jednak proces rozumienia włączają dopiero na następny dzień po piciu.:-) :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-17 17:15
Becherovka to poemat . Pamiętam jak wypiliśmy (teraz już nie, ale dawno,dawno temu) po Jelonku lub coś o podobnej nazwie ...z autobusu nie szło wyjść poroże tak szybko urosło, że w drzwi się nie mieściło a wszyscy kawalirowie byli ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-17 17:29
No i zobacz, jak można poezję polubić.:-)))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-04-17 18:32
Przełom ws. zamachów w Bostonie

>Jak podaje telewizja CNN, sprawca zamachów w Bostonie został zidentyfikowany na nagraniach z miejskiego monitoringu.

Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-17 19:10
Zamach zamachem ale polacy stracili najprecezyjniejszego pilota. Zaginął o ironio w wypadku samochodowym :-(
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-19 08:57
WIDZISZ CHŁOPIE NIKT NAWET TEJ REWELACJI NIE ZAREJESTROWAŁ,WOLA SZCZERZYC SIE DO SIEBIE I O KUPCE WNUCZAT OPOWIADAC.TAKIE REWELACJE UMIESZCZAJ WALDUS W TEMACIE O SPORCIE,MOZE TAM KTOS ZAUWAZY,VALCIA SPORTSMENKA NA PEWNO.:-))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-19 09:51
Czyżby dla babć wytyczne, co należy, a czego nie należy komentować? Jak chcesz odnieś się do tej wiadomości, a nie oceniaj innych. Napisałaś sporo, ale nie TEN temat, więc?????
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-19 23:34
To nie rewelacja. Po prostu nikt nie skojarzył precyzji z wpadkiem. Tym bardziej że nie zawierała imienia ani nazwiska.
Każdy ma prawo pisać o tym co go interesuje.
Tobie  też nie odmawiam prawa do roznoszenia plotek i nieprawdziwych wieści, ale skoro to lubisz.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-19 23:22
Homo nie wiadomo tzn. z Polski
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-19 08:16
http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,Grozna-chemia-w-krowim-miesie,wid,15508269,wiadomosc.html
Jeżeli nie zaczną odpowiednio karać nieuczciwych producentów i hodowców, to dalej będą nam niszczyć zdrowie.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-19 09:18
no to bryndza bo moje pomidory jeszcze nie kwitną a co tu mówić o owocach, a warzywka ze sklepu też nie są zdrowe bo pędzone na sztucznych nawozach, mięso pędzone antybiotykami, nabiał też pewnie niezdrowy a szczawiu na nasypach też jeszcze nie ma
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-19 10:06
Człowiek nie świnia wszystko zje - pewnie z takiego założenia wychodzi paru producentów i faszeruje mięso wszystkim, żeby sprawdzić co zjemy . A swoją drogą to w faszerowanie żywności ma swój cel . Kurde te koszule z dwoma rękawami to archaizm '''Jedną parę rąk zakładam za głowę ;-))). Pozdrawiam :-)'
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-19 10:59
to może ktoś Ci dał kaftanik bezpieczeństwa a nie koszulę ? :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-19 11:28
:-)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-04-20 16:55
Sonda Onetu: Polacy szanują generała Jaruzelskiego

>Gen. Wojciech Jaruzelski jest tym z prezydentów III RP, którego Polacy darzą największym szacunkiem - tak przynajmniej wynika z sondy przeprowadzonej wśród użytkowników Onetu. Na pierwszego prezydenta po '89 roku, wybranego jeszcze przez Zgromadzenie Narodowe, zagłosowało 41 proc. ankietowanych. Czy ten wynik może zaskakiwać? Zdaniem prof. Antoniego Dudka, nie.


Jak zwykle internauci skomentowali to po swojemu. Poniżej jeden z komentarzy:

>~generał : Przepraszam za PRL:
>- przepraszam za likwidację podziałów klasowych
>- przepraszam za nacjonalizację przemysłu, a ściślej tego co przetrwało okupację hitlerowską;
>- przepraszam robotników za to, że komuniści przywrócili im poczucie godności;
>- przepraszam za awans społeczny milionów synów i córek chłopskich i robotniczych;
>- przepraszam za bezpłatny dostęp młodzieży robotniczej i chłopskiej na wyższe studia;
>- przepraszam za likwidację analfabetyzmu, masowego zjawiska w Polsce międzywojennej;
>- przepraszam za zbudowanie Polski przemysłowo-rolniczej ;
>- przepraszam za masowy exodus chłopów z przeludnionych wsi do miast, do przemysłu.
>- przepraszam za reformę rolną, o której marzyło i bezskutecznie walczyło kilka
>pokoleń polskich chłopów;
>- przepraszam za to, że dwa pokolenia Polaków żyły, nie znając plagi bezrobocia, że zaczynały każdy dzień z poczuciem bezpieczeństwa socjalnego, że były wolne od troski o >przyszłość swoich dzieci
>- przepraszam, że na ulicach polskich miast nie było żebraków ani dziesiątków tysięcy bezdomnych, że nikt nie wyobrażał sobie, by milion dzieci zaczynało dzień bez śniadania;
>- przepraszam naukowców, artystów, twórców za to, że dzięki państwowemu mecenatowi nad kulturą i sztuką powstały arcydzieła filmowe, znane i cenione na całym świecie, a >aktorzy, kompozytorzy, dyrygenci i soliści, wnosili cenny wkład w życie narodu i kulturę ogólnoświatową;
>- przepraszam za tysiące bibliotek, za tanie książki, za miejskie i wiejskie domy kultury;
>- przepraszam, że w czasach PRL powstała kadra znakomitych fachowców i świetnych menedżerów;
>- przepraszam za odbudowę zniszczonej przez hitlerowców Warszawy i wielu innych miast, za przywrócenie pięknej warszawskiej i gdańskiej Starówki;
>- przepraszam za odbudowanie z pietyzmem pałaców, kościołów i licznych pomników narodowej kultury, zniszczonych w czasie wojny;
>- przepraszam już trzecie pokolenie Polaków, które gospodarzy na ziemiach nad Odrą i Nysą Łużycką, żyjące w bezpiecznych granicach;
>- przepraszam za pokolenie komunistów, które w 1945 roku nie wezwało narodu do walki o zachowanie przy Polsce terenów na wschód od rzeki Bug, na których żyło 5 milionów >Ukraińców i 1,9 mln Białorusinów oraz mniej niż 5 mln rdzennych Polaków;
>- przepraszam za morską granicę Polski, liczącą 440 km;
>- przepraszam za pokolenie, które zagospodarowało Ziemie Zachodnie i z uporem walczyło o uznanie zachodniej granicy, przez ćwierć wieku nie uznawanej przez kolejne rządy >Republiki Federalnej Niemiec;
>- przepraszam za plan utworzenia strefy bezatomowej w Europie (tzw. plan Rapackiego), który rozsławił Polskę na świecie;
>- przepraszam za ustawę o działalności gospodarczej, której projekt mój Rząd przedstawił Sejmowi w końcu 1988 roku, a która po uchwaleniu otworzyła drogę do gospodarki >rynkowej;
>- przepraszam za Okrągły Stół. Po raz pierwszy w dziejach Polski, nie tylko nowożytnej dwa zwaśnione obozy polityczne zasiadły przy jednym stole i znalazły pokojowe rozwiązanie >głębokiego kryzysu politycznego, który gnębił kraj przez niemal całe dziesięciolecie.
>- przepraszam za wprowadzenie obowiązkowych ubezpieczeń na starość i powszechnej bezpłatnej opieki zdrowotnej;
>- przepraszam naukowców, artystów, twórców za to, że dzięki państwowemu mecenatowi nad kulturą i sztuką powstały arcydzieła literackie i filmowe, znane i cenione na całym >świecie, a aktorzy, kompozytorzy, dyrygenci i soliści, wnosili cenny wkład w życie narodu i kulturę ogólnoświatową;
>- przepraszam za odbudowę zniszczonej przez hitlerowców Warszawy i wielu innych miast,
>- przepraszam za odbudowanie z pietyzmem pałaców, kościołów, Zamku Królewskiego w Warszawie.

Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-24 15:45
PITY za 2012 macie już z głowy? Ja mam, ale pamiętam rok, kiedy składałam w ostatnim dniu .:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-29 15:11
Gowin poza rządem, nowy minister też podobno prawicowy. Kalisz tworzy nowe ugrupowanie, obywatelskie. Ciekawe, co z tego wyjdzie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-29 20:25
Gowin za uczciwy, więc nieuczciwy Tusk go wywalił... A Kalisz, był za mądry i teraz, niech tworzy swoje ugrupowanie,  mądrych ludzi...  :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-05-07 16:28
Myślałem, że to już koniec farsy, a tu znowu sądy mają zajęcie. Oczywiście wszystko na koszt podatnika, bo kilku czyje obrażonych. Obrażonych, choć sami nic nie widzieli i nie słyszeli, tylko się dowiedzieli.
Świadkowie: zachowanie "Nergala" na koncercie było przestępstwem

>Posłanka PiS Jolanta Szczypińska podkreśliła natomiast, że jeszcze dziś czuje się znieważona zachowaniem "Nergala". - Zbezcześcił Biblię, która jest przedmiotem sacrum. To jest niedopuszczalne. Nie mogę się z tym zgodzić jako chrześcijanka i nie ma tu żadnego znaczenia, czy byłam na tym koncercie osobiście - dodała.


Co na to internauci? Jak zwykle są niezawodni w ocenie sytuacji.

>SurMir56 : Jakiś czas temu napisałem do Prokuratora Generalnego pismo z zapytaniem, gdzie mogę znaleźć prawną definicję "uczuć religijnych". Wszak ponoć rzeczPOIPISpolita to państwo prawa, naturalnym zatem wydaje się, że coś, co podlega ochronie prawnej powinno być zdefiniowane. I cóż się okazało - PRAWNA DEFINICJA POJĘCIA "UCZUCIA RELIGIJNE" NIE ISTNIEJE!!! A zatem, mimo iż "organy władzy publicznej działają w granicach i na podstawie przepisów prawa", okazuje się, że to prokurator jest w rzeczPOPISpolitej źródłem prawa a nie - jakby się mogło wydawać - konstytucja i akty niższego rzędu. I mnie, staremu "komuchowi", taka sytuacja wcale się nie podoba bo przed wnukami będę się musiał tłumaczyć, że Polska Ludowa to był na prawdę demokratyczny kraj. Poza tym, może ktoś biegły w "uczuciach religijnych" wyjaśni mi na czym ma polegać wyrażanie tych uczuć do kartek (choćby zadrukowanych) papieru? Bardziej mi się to kojarzy z fetyszem i jako takie uważam za nienormalne. mam też pytanie do prokuratorów, od kiedy to książka zwana biblią jest przedmiotem czci religijnej. Nigdzie i nigdy nie widziałem ołtarza poświęconego książce. Zawsze stoi jakiś krzyż i wisząca na nim postać jakiegoś człowieka (a właściwie różnych ludzi - nie spotkałem dwóch identycznych). Może zatem wreszcie ktoś w rzeczPOPISpolitej zacząłby myśleć. Skoro jakiś obrażalski poczuł się obrażony niech składa pozew prywatny!!! Bo, jakimś takim dziwnym trafem, władcy rzeczPOPISpolitej za dużo uwagi przywiązują do religijnej fikcji a za mało do materialnej rzeczywistości. Przecież to oni chcą aby złodziej mógł bezkarnie kraść do 1000 złotych!!! I TAKIE przestępstwo - fizyczne, pozbawiające środków do życia zdecydowaną większość społeczeństwa - jakoś durnym prokuratorom nie przeszkadza!!!! Zresztą, podobnie jak z TYMI uczuciami, jest z TYM sumieniem!!!!
>~normalny1945 : Jak można kogoś obrazić, kto nawet nie był na tym koncercie, ale w tym pisowsko-rydzykowym światku wszystko jest możliwe jedna babcia dzwonila do radia co ma ryja, ,widziała zamach na samolot w Smoleńsku, na pytanie jak widziała, odpowiedziała że przez telefon co jej tatuś Rydzyk załatwił. Jak widać tych posłów najpierw trzeba by przebadac na zawartość jadu! Dlaczego to robią chyba z miłości katolickiej, bo mnie uczyli te głupie klechy, że mam przebaczac ale to było dawno jeszcze o tej pisowskiej sekcie nikt nie slyszal!
>~Gilotyna : Hohoho, to mnie szokuje, na koncerty Nergala chodzą ludzie z kodeksem karnym w jednym palcu? Dopóki takie tuzy intelektu jak salowa szczypińska będą w zasiadać w sejmie, dopóty Polska bedzie się staczać w otchłań średniowiecza. Banda nierobów, biorą kasę za głupoty, taka szczypińska np. bierze kasę za bycie oburzoną. 12 tysięcy miesięcznie. Cała opozycj powinna pracować ZA DARMO, w końcu prawdziwy POLAK i prawdziwy PATRIOTA stawia DOBRO OJCZYZNY ponad dobrem własnym. I nie imputować mi tu uwielbienia dla platfusów, bo to lepsze rzezimieszki.

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-07 18:04
Nachbar. Moje zdanie o KK jako instytucji już chyba znasz, więc chyba nie przyjmiesz mojej wypowiedzi jako stronniczej. Przypomnijmy sobie jednak co zrobił Nergal.
"W 2007 r. podczas koncertu w Gdyni w klubie "Ucho" 35-letni Darski podarł Biblię, a jej kartki rozrzucił mówiąc m.in.: "Żryjcie to g...o!". Nazwał też Biblię "kłamliwą księgą",a Kościół katolicki - "największą zbrodniczą sektą". "
I chociaż czasem określenie sekta mnie przekonuje, to całokształt postępowania N. jest dla mnie godny potępienia i już. Nie godzi się tak  z żadną książką postępować, a co dopiero z Biblią. Nie ma chyba człowieka, który by nie znał Jej znaczenia dla wierzących, a więc co? Naiwny jak dziecko był, że mu to płazem przejdzie? Postąpił wrednie.

Tylko fakt faktem, że oskarżenie powinno iść prywatne, a nie państwowe. I tu jest problem, bo jakoś państwo nie reaguje, gdy inne religie są podważane. Choćby ostatnia ta od makaronu.:-) Bo ja wychodzę z założenia, że każdy może wierzyć dokładnie w co chce i nie wolno nim poniewierać. A więc z kasy państwowej proces nie, a z prywatnej jak kto chce to niech mu dziesięć procesów wytacza.

Inna rzecz, że pewnie niedługo każdy ateista będzie obrażał uczucia religijne Pisu, przez to, że j e s t ateistą. Bo wydaje mi się, że niektórzy wyznawcy  Pisu i radyja umiaru w gorliwości szukania wrogów nie mają.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-05-07 19:55
W-zetka, zgodziłbym się z Tobą pod jednym warunkiem: gdyby katolicy znali Biblię i postępowali tak, jak tam napisano. Problem w tym, że Biblia jest dla większości nieznana, a jakakolwiek dyskusja na ten temat kończy się awanturą (delikatnie powiedziane). Sam Kościół naucza niezgodnie z przekazem biblijnym i choć mamy tu do czynienia z obrazą boską, jednak nikt nikogo z tego powodu nie podaje do sądu.
Jest jeszcze coś, a mianowicie wybiórczo stosowanie prawa w przypadku obrazy uczuć religijnych. To dziwne, że symbol krzyża jest powszechnie nadużywany i sponiewierany. Wystarczy przejechać się po Polsce, aby na poboczach zobaczyć krzyże, niejednokrotnie obsikiwane przez pieski lub profanowane w inny sposób. Dlaczego ten fakt nie obraża uczuć religijnych?
Inna sprawa to pytanie: czym zajmują się politycy?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-05-07 20:59
Gdyby znali...Jednak, została zniszczona potraktowana wulgarnie i nie ma znaczenia, czy katolicy ją powszechnie czytają, znają, czy nie. Takim księgom należy się szacunek i kulturalny człowiek ten szacunek okazuje. Inna sprawa, czy zna i czy wierzy, czy traktuje jak opowieści niezrozumiałe.
Tak nawiasem nie każdy wie, że na początku są zamieszczone dwa opisy stworzenia świata. Jedni mówią, że uzupełniające się, inni, że różniące się miedzy sobą. Wszystko zależy od punktu siedzenia i widzenia.:-)
Znalazłam dwa ciekawe linki.

http://www.tyniec.benedyktyni.pl/ps-po/pytania-do-biblii-stworzenie/

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,279

A politycy....? Jak te mróweczki biegają, ale mrówki robią to z sensem, czy oni, oto jest pytanie. Bo już nie wiem. Codziennie mi przez ekran przebiegają jedni w jedną, drudzy w drugą. Mówią, że coś jest coś, a inne jest inne.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-10 13:41
Wracając do Gowina. Czy jego dymisja była strzałem w stopę z kartacza przez Tuska.
Czasami coś absurdalnego dobrze wykorzystane może obrócić się na niekorzyść tworzących absurdy ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-10 13:47
Mogę ja!!! Ja chcę odpowiadać !! Znowu ?Nachbar ???!!! On ma tylko jedną odpowiedź ;-)))) . Pewnie to jest pokerowa zagrywka, bo nawet jak Platforma zostanie odsunięta od władzy i będą wybory, które wygra PiS . To PiS nie będzie rządził . I zawsze można powiedzieć "nie zdążyliśmy " Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-05-12 15:44
A możesz, możesz, Nachbar dzisiaj zajmuje się rewelacjami za kuchennymi drzwiami, czyli jak wyszła słoma z butów.
Magda Gessler, awantura w Dolinie Charlotty. Nie chciała zapłacić

>Recepcjonistka z hotelu Małgorzata Napiórkowska: Pani Gessler najpierw zażądała rabatu, potem powiedziała, że w ogóle nie zapłaci rachunku i powinna dostać odszkodowanie za udręki, które u nas przeżyła.
>Recepcja postanowiła nie wydawać bagażu, dopóki rachunek nie zostanie uiszczony. Nie zgodziła się też na opłacenie rachunku później, przelewem, bo nie zostało to wcześniej uzgodnione. Napięcie rosło. Według Napiórkowskiej, menadżer Magdy Gessler usiłował wynieść bagaż. Atmosfera gęstniała.
>- Zostaliśmy zwyzywani od k..., świrów i głupków. Pani Gessler zdenerwowała się, że ochroniarz się na nią spojrzał. Groziła opisaniem hotelu w swoim felietonie w "Newsweeku". Powiedziałam jej, że przy płaceniu nie może być traktowana inaczej niż pozostali goście. Mimo to wcześniej staraliśmy się zachowywać ponadstandardowo. Osobiście prasowałam jej ubrania, mimo że nie ma u nas usługi room servis. Ostatecznie, po długiej awanturze, gość wyciągnął kartę i uiścił rachunek.

Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-12 15:59
Znam nie jedną podobną historię tej "damy od Siedmiu Boleści"... To nic dziwnego...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-12 18:45
Ona jest bardzo biedna i chce być bogatsza. Jej dochód jest obliczany tylko na 4miliony rocznie :-(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-05-12 19:16
Po aferach z żywnością należy uważać, aby nie jeść brudnymi rękami.
Ruch Palikota chce obowiązkowych badań księży rozdających komunię

>Księża udzielający komunii mogą przenosić choroby zakaźne - uważają posłowie Ruchu Palikota. Dlatego, jak ustalił "Wprost", chcą wprowadzić obowiązek posiadania przez nich aktualnych książeczek sanepidu. - To poziom, do którego nie można schodzić! - oburza się rzecznik episkopatu.
>Poseł Piotr Chmielowski zapewnia, że inicjatywa nie ma charakteru antyklerykalnego. – Chodzi o standardy. Warto sprawdzić, kto produkuje hostie, jaką mają termin ważności do spożycia i kto je rozdaje. Przecież idąc do restauracji nikt nikogo rękami nie karmi! – wyjaśnia poseł.

Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-13 09:17
To zły ruch, ale tonący brzytwy się ... . Choroby zakaźne roznoszone przez księży to niespełnione marzenie niektórych . AIDS to choroba, która dała si8ę we znaki światowej medycynie, ale jak pamiętam to urodziła się w środowisku homoseksualistów . Jakie to nasze, zaglądać, podglądać innych . Polityk częściej siebie widzi w tv, a powinien w lusterku ;-) .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-05-13 17:54

>AIDS to choroba, która dała si8ę we znaki światowej medycynie, ale jak pamiętam to urodziła się w środowisku homoseksualistów .


Dobrze pamiętasz i chyba masz rację.
O. Józef Augustyn: księża homoseksualiści to mistrzowie kamuflażu

>Jeżeli lobby homoseksualne istnieje i ma coś do powiedzenia w jakichkolwiek strukturach kościelnych, to dlatego, że im ustępujemy, schodzimy z drogi, udajemy itd. – mówi w rozmowie z KAI o. Józef Augustyn.
>– Kościół nie generuje homoseksualizmu, ale jest ofiarą nieuczciwych ludzi o skłonnościach homoseksualnych, którzy wykorzystują struktury kościelne dla realizowania własnych najniższych instynktów. Praktykujący księża homoseksualiści to mistrzowie kamuflażu. Demaskuje ich niekiedy przypadek. Nikt nie jest w stanie zabezpieczyć się na sto procent. Także i oni. A im bardziej taka osoba jest arogancka i pewna siebie, tym łatwiej traci kontrolę nad sobą, wyczucie i w końcu sama się demaskuje. Moglibyśmy tu podać znane przykłady, ale podarujmy je sobie…

Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-13 19:59
I co z tego wynika??? Pewnie: AIDS to sprawka kościoła katolickiego, który przy pomocy księży i zakonnic (homoniewiadomo)pragnie zawładnąć całym światem . Pierwsze wypadki zachorowań na tą chorobę wykryto w Watykanie tylko przy pomocy ludzi z organizacji  Opus Dei rozszczepiono ją w Afryce oraz obu Amerykach .Napisz na jakiej wysokości musisz zakładać ciepłe rękawiczki i skarpetki .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-05-13 20:30

>I co z tego wynika??? Pewnie: AIDS to sprawka kościoła katolickiego, który przy pomocy księży i zakonnic


Rozprzestrzenianie się AIDS to sprawka może nie księży i zakonnic, ale całego Kościoła, jako instytucji, która lansuje modę na nie używanie prezerwatyw, zakazując ich używania.
„Nie” dla prezerwatyw w Afryce?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-05-13 20:37
pewnie zapomniałeś dodać, ze lansuje jednożeństwo, stałego partnera a ty sprowadzasz problem do gumki . 
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-13 20:57
Jeszcze nie obciążasz Kościoła za trzęsienia ziemi, tsunami, choroby nowotworowe i wiele innych nieszczęść ale jesteś na dobrej drodze, żeby i to dołączyć do swojej listy.
Szkoda tylko, że rzadko wyrażasz własne opinie a asekuracyjnie chowasz się za cytatami z netu. A tam można wszystko znaleźć zgodnie z przysłowiem:
"kto chce psa uderzyć ten kij zawsze znajdzie"
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-05-14 05:59

>pewnie zapomniałeś dodać, ze lansuje jednożeństwo, stałego partnera a ty sprowadzasz problem do gumki .


O właśnie, zapomniałem dodać, że broni pedofilii i wypiera ludziom mózgi tak, aby byli posłuszni swojemu duchowemu przywódcy. Problem w tym, że ci przywódcy powinni świecić przykładem, a z tym mają wielki problem.

>Szkoda tylko, że rzadko wyrażasz własne opinie a asekuracyjnie chowasz się za cytatami z netu. A tam można wszystko znaleźć zgodnie z przysłowiem:
>"kto chce psa uderzyć ten kij zawsze znajdzie"


TadeuszuP, masz rację, że w necie można znaleźć wszystko. Nawet to (kliknij). I czy sądzisz, że ludzie cokolwiek z tego rozumieją, wyciągają właściwe wnioski i postępują racjonalnie? Rozejrzyj się wokół i zobacz jak to wygląda w rzeczywistości. A może nadal będziesz twierdził, że w necie są same bzdury?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-05-14 10:39
O właśnie, zapomniałem dodać, że broni pedofilii i wypiera ludziom mózgi tak, aby byli posłuszni swojemu duchowemu przywódcy. Problem w tym, że ci przywódcy powinni świecić przykładem, a z tym mają wielki problem.<

Problem w tym, że mówiąc o jednostce myślisz o ogóle ... Mylisz problemy: margines przedstawiasz jako kręgosłup, ale te typy tak mają ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-14 10:44

>A może nadal będziesz twierdził, że w necie są same bzdury?


Czy ja kiedykolwiek twierdziłem, że w necie są same bzdury?
Ja tylko uważam, że na każdą opinię można znaleźć kontr opinię i licytować się kto więcej cytatów i linków zamieści.
Jeśli takie "zawody sportowe" Cię kręcą to życzę sukcesów (może na paraolimpiadzie?).
Na tym forum jesteś niedoścignionym liderem. Więc popatrz sobie ile w cytowanych Twoich postach jest własnych opinii a ile cytatów:
pogrubione to Twoje własne słowa dużo ich :-)
Autor Nachbar Dodany 2013-04-03 23:00

Wielkie śledztwo ws. molestowania seksualnego dzieci w Australii (link)

>W Australii wszczęto ogólnokrajowe śledztwo w sprawie molestowania seksualnego dzieci w kościołach, szkołach i wielu innych placówkach. Specjalna komisja ma m.in. zbadać zarzuty, że Kościół katolicki ukrywał dowody i chronił podejrzanych księży.
>We wrześniu ubiegłego roku rzecznik australijskiego Kościoła katolickiego w stanie Wiktoria ujawnił, że od lat 30. doszło tam do co najmniej 650 przypadków seksualnego wykorzystywania dzieci i młodzieży przez duchownych.
>Obecnym śledztwem objęte zostaną nie tylko kościoły, lecz także szkoły, domy dziecka, organizacje sportowe i inne placówki zajmujące się dziećmi. Badane będą reakcje instytucji na przypadki seksualnego molestowania dzieci. Premier Julia Gillard ostrzegła, że komisja ujawni "bardzo niewygodne prawdy".


Ciekawe kiedy w Polsce usłyszymy o podobnej komisji. (jedyne Twoje własne słowa)

Autor Nachbar Dodany 2013-04-04 21:34

>obawiam się że marne widoki, mohery zaraz będą protestować przy powstaniu takiej komisji że to zamach na kościół


Zamach nie zamach, ale Kościół czuje się obrażony. Oto czym zajmują się posłowie opłacani z naszych podatków.
SP i PiS chcą uchwały apelującej do RP o zaprzestanie obrażania Kościoła (link)

>Projekt uchwały "w sprawie apelu do posłów Klubu Poselskiego Ruch Palikota o zaprzestanie obrażania Kościoła katolickiego i odmawiania jego przedstawicielom prawa do wyrażania swoich poglądów" złożyła Solidarna Polska.
>Według posła RP Roberta Biedronia uchwała jest "nieuzasadniona i absurdalna w swoich założeniach". Jak podkreślił zaangażowanie hierarchów kościelnych w dyskusję polityczną jest w Polsce spore i musi budzić sprzeciw. - Chcemy jasnego i wyraźnego rozdziału państwa od Kościoła - oświadczył.


A co na to internauci?

>~xXx [przed kwadransem]Pis tak walczy o wolnosc slowa (trwam,pawlowicz) wolnosc prasy(gazeta antyPolska) o prawde! i oczywiscie sprawiedliwosc. WIEC CHCAMY PRAWDY O KOSCIELE !! jawosc dochodow i podatkow,nie tuszowanie pedofilii,przestepstw i przekretow finansowych w kosciele.
>~didiej [przed kwadransem]Mówienie prawdy o kościele i o poczynaniach jego dostojników nie jest obrażaniem,ale jeżeli ktoś się obraża bo prawda w oczy kole to już jest problem obrażonego.


Autor Nachbar Dodany 2013-04-11 20:35
Burza w sieci po wpisie Tomasza Terlikowskiego na Twitterze (link)

>"Troje dzieci w lodówce to skandal. 60 tysięcy w ciekłym azocie to postęp i spełnianie marzeń..." - napisał na swoim profilu na Twitterze Tomasz Terlikowski. Redaktor naczelny portalu fronda.pl wywołał tym wpisem prawdziwą burzę. "Skoro nie czuje Pan różnicy to znaczy, że niczym się Pan nie różnisz od tej zwyrodniałej matki" - brzmi jeden z komentarzy.


Zamiast swojego przytaczam fragment komentarza internauty. Cała wypowiedź jest pod linkowanym artykułem.

>~Czytaj wiejski teologu. do ~futura: Ponieważ dziś teologowie nie rozkazują już badaczom, więc współcześni rzecznicy Ciemnogrodu, weszli w przebrania bioetyków: nie mówiąc już o tym, że jest to sprzeczne z wolą Bożą, grzmią, że to „nieetyczne", „nieludzkie", „niehumanistyczne", „łamiące granice kulturowe" itd. Jakże żenujące było wysłuchiwanie jak na antenie TVN24 genetyk prof. Maria Sąsiadek z Akademii Medycznej we Wrocławiu tłumaczy się przed „filozofem i etykiem" z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, drem Kazimierzem Szałatą, wyjaśniając, iż eksperyment ten „nie polega na tworzeniu embrionu", jak gdyby teologowie i etycy mieli kompetencje do tego, aby reglamentować badania na embrionach! Etyk z UKSW domaga się jednak, aby „filozofii i antropologii" pozostawić ustalenie tego, czym jest embrion i na ile sobie można pozwolić. Oto najbardziej wsteczna współczesna implementacja etyki: bioetyka, najczęściej mocno „uduchowiona" przesądami świeckimi lub religijnymi, zakładająca cugle współczesnej nauce, współczesnej medycynie.
>Oczywiście nie tylko Kościół katolicki stawiał i stawia różne tamy medycynie. Świadkowie Jehowy sprzeciwiają się transfuzji krwi. Scjentologowie walczą z psychiatrią. Judaizm z kolei do dziś głosi przesądy anatomiczne związane z tzw. kością luz lub neskwi, znajdującą się ponoć między kręgosłupem a czaszką. Miał to być jedyny element ciała, który nie uczestniczył w popełnieniu grzechu pierworodnego. Wokół tej kości ma się odbudować ciało w dniu zmartwychwstania. W związku z tym odrzucają kremację.
>Medycyna „zrewolucjonizowała" nasze życie: z podle krótkiego i bezbronnego wobec wielu chorób, wydłużyła je ponad dwukrotnie dając do ręki coraz więcej skutecznych narzędzi przeciwko wszelkim chorobom. Jest to wielkie osiągnięcie medycyny naukowej. Praktyki religijne niczego nie dały poza ulotnym efektem placebo. Niczego wielkiego poza zyskiem dla szarlatanów nie dała też „medycyna naturalna", „niekonwencjonalna", „alternatywna", „holistyczna" czy jak się tam dziś zwie współczesny szamanizm. Medycyna naukowa jest najbardziej namacalnym efektem dobrodziejstwa nauki dla ludzkości. Pamiętajmy o tym. Najlepszym zaś wkładem religii w medycynę jest chyba następujący fragment Talmudu: „Nie ma lekarstwa na głupotę". Zaiste.


Autor Nachbar Dodany 2013-05-08 17:53
Ryfiński na blogu: Boże, jeśli jesteś, to chroń nas przed Czarną Stonką Ziemską (link)

>Polityk Ruchu Palikota Armand Ryfiński wypowiedział się na swoim blogu ws. działki, którą abp Sławoj Leszek Głódź kupił na "cele sakralne", a na której... hoduje daniele. - (...) cała rzesza polityków i włodarzy jest na pasku, albo na smyczy katolickiego kleru - pisze poseł.
>"Mimo skromnych środków udało się zdobyć na samo pokrycie dachu 9 milionów złotych, a elewacja będzie pokryta okazyjnie granitem za jakieś raptem 25 milionów złotych, czyli tyle ile wynosi najczęściej wypłacana w Polsce pensja dla 15 625 osób" - przypomina poseł.


Co o tym sądzą internauci? Polecam komentarze. Kilka cytuję:

>~novo do ~rigader: Ostateczny upadek autorytetu KrK w Polsce nastąpi w 2021 czyli za 8 lat. Wtedy też frekwencja i odsetek przyjmujących sakramenty będą już tak niskie, że politycy na wyprzódki będą udawali laickość i popieranie państwa świeckiego. We wszystkich krajach, w których KrK wykopyrtnął się wskutek ujawnienia swojej paskudnej istoty, upadek następował błyskawicznie, obywatele na ujawnione bezeceństwa reagowali stanowczo, całość zjazdu w dół zamykała się w 10 latach. Nie ma powodu żeby u nas miało być inaczej, zwłaszcza, że:
>- Masa Polaków jest na swiecie i ma możliwość obserwowania innych sposobów obywatelskiego życia i zarządzania państwami niż religijno-wiernopoddańczy.
>- Dzieci i młodzież są intensywnie wystawiane na kontakt z abberacjami psychicznymi katechetów i proboszczów, którzy prześcigają się żeby dzieciom wiarę w Boga obrzydzić i ją ośmieszyć (np krucjaty przeciwko powieściom fantazy, pacyfom na szyi, muzyce, itp)
>- Ludzie mają dostęp do informacji i mogą łatwo dowiedzieć się, że ich "wiarę" skonstruował, i w jaki sposób to zrobił, cesarz Konstantyn, a nie żaden Chrystus.
>- Wciąż jeszcze Polacy nie mają pojęcia o prawdziwym bogactwie Kościoła i jego wszystkich przepływach pieniężnych, kiedy to zostanie odpowiednio zinwentaryzowane, i upublicznione, Polaków szlag trafi.
>- Wciąż jeszcze nie rozpropagowano szeroko skali pedofilii wśród kleru ani łagodności kar, ani faktu jak bardzo aktywnie biskupi bronili i bronią pedofili ręcząc za nich w sądach i ukrywając w nowych miejcach,
>- Kler obraża wiernych i niewierzących obdzierając wierzących z godności, udając monopol na zbawienie, a niewierzącym wmawia niemoralność i wszelkie zło, niewierzących przedstawia jako podludzi, a w najlepszym wypadku błądzących głuptasków. Ta chamska arogancja budzi coraz większy niesmak i sprzeciw bo to jest poniżanie i skłócanie ludzi.
>- Kościół ma zastępy ludzi gotowych wyjść na ulice na rozkaz kleru, to może przestać się podobać włady pańśtwowej.
>- Trzy lata temu prawie nikt nie krytykował Kościoła, ale wtedy Kościół po raz pierwszy podpadł opinii publicznej i na forach zaroiło się od wpisów po raz pierwszy masowo ujawniających się przeciwników Kościoła. Od tamtej pory ta fala narasta, wpisy sa coraz lepiej redagowane, podają fakty historyczne z niechlubnej historii Kościoła, stanowią alternatywne do nauki katechetycznej źródło wiedzy o tej religii dostępne dla każdego bez wysilania się, a w tle statystyki praktykowania maleją w szybkim tempie, które Kościół nazywa "nieznacznym spadkiem", na przykład frekwencja na mszach z 44% na 40 % w ciągu jednego roku, to zdaniem Kościoła jest "nieznaczny spadek".
>Tak więc, do zobaczenia w 2021 roku. Datę łatwo zapamiętać - "oczko".
>~babun do ~obserwator: Paradoks Polskiego katolika jest taki, że Polski katolik identyfikuje się z obcym państwem Watykan i chętnie oddaje mu to, co wypracował. Polski katolik nie chce płacić podatków w Polsce, chociaż domaga się od naszej Ojczyzny opieki społecznej, ochrony, socjalu, sprawiedliwości, ochrony zdrowia, edukacji... Natomiast do Watykanu, Polski katolik najchętniej oddałby cały budżet naszej Ojczyzny, a w zamian nie wymagałby nic, bo przecież Watykan Polakom nie daje i nie gwarantuje nic!
>Na dodatek, aby było śmieszniej, Polski katolik nazywa sam siebie "Prawdziwym Polakiem"... :-)


Autor Nachbar Dodany 2013-05-12 15:12 Zmieniony 2013-05-12 15:20
Kościół ostrzega przed wróżbitami, TV reaguje (link)

>W liście pasterskim "O zagrożeniach naszej wiary" episkopat ostrzega wiernych przed sektami. Biskupi przestrzegają w nim także przed sferą, która w liście została określona "mianem okultyzmu, czyli doktryny i praktyki opierających się na tajemnej wiedzy i magicznym działaniu". Dalej w liście biskupi piszą: "Wyraża się on dziś w uprawianiu magii, wróżbiarstwa, czarów, astrologii i jasnowidztwa, w organizowaniu seansów spirytystycznych, w wierze w skuteczność amuletów i talizmanów, w opieraniu się na przepowiedniach i horoskopach. Takie praktyki nie są tylko niewinną zabawą; potwierdza to chociażby fakt, że Polacy wydają na nie rocznie ok. 2 mld złotych, co swoją drogą świadczy, iż stoi za nimi potężny biznes, lansujący też określoną modę na tego rodzaju zachowania".


I właśnie o te 2 mld złotych Kościołowi głównie chodzi. Kościół nie lubi dzielić się forsą z kimś, kto prowadzi działalność o podobnym profilu.

>kos-a(3) : "Jedni porad życiowych szukają w konfesjonale, inni wśród doradców życiowych w telewizji". Otóż to! A biskupi dalej w liście ostrzegawczo piszą o amuletach, jasnowidztwu, o wierze w tajemne działanie magii itd. A nade wszystko zauważają, że ludziska wydają na to aż 2 mld. złotych!!! I tu ich boli, że za tym "stoi potężny biznes"!
>A jak potężny biznes stoi za kościołem skoro ludziska dają na tace ok. 6 mld złotych, a do tego państwo dokłada kilkaset milioników z naszych portfelików??? A wiara katolicka na czym się opiera? Na wierze właśnie, na ślepej wierze, na amuletach w postaci "świętych obrazków", różańców, opłatków, komunikantów itp. Jednym słowem - przyganiał kocioł garnkowi....


Rodzice nie chcieli niepełnosprawnego dziecka na komunii? (link)

>Paweł cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Miał przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że rodzice jego rówieśników nie chcieli, by chłopak brał udział w uroczystościach w tym samym dniu co ich dzieci. Powód? Paweł mógłby popsuć jej szyk i zakłócić podniosłą atmosferę chwili. Po artykule "Nowej Trybuny Opolskiej" w podopolskich Górażdżach wrze.
>Zszokowany jest również proboszcz parafii, który twierdzi, że nic nie wiedział, że za zmianą terminu komunii Pawła stoją rodzice innych dzieci. Twierdzi, że matka chłopca sama poprosiła o zmianę daty tłumacząc sytuację chorobą syna. Nie miała też nic powiedzieć o uwagach innych rodziców.
>- Nigdy coś podobnego mnie nie spotkało. Naprawdę nie wiem, co mam teraz zrobić - mówi ksiądz.


No tak, ksiądz dowiaduje się jak zwykle w takich przypadkach ostatni. To od czego jest spowiedź, aby ksiądz o wszystkim wiedział?

I tak dalej, i temu podobne.
Ciągle tylko linki, cytaty wybrane wg własnych tendencyjnych upodobań.
Ale kiedy ktoś odpowie merytorycznie lub (nie daj Boże) wytknie Ci błędne rozumowanie tak jak Iota o tajemnicy spowiedzi to następuje cisza i "woda w ustach".
A teraz zastosuję się do Twojej rady (cytuję z pamięci): nie dyskutuj z ...... bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-14 12:36
Z ostatniej chwili : Sylwek otworzył szerzej drzwi Bramy, co ma wpływ na temperaturę . Otworzyłem okno i żyć się chce ; Wiosna cieplejszy wieje wiatr. Wiosna znów nam ubyło lat . Wiosna, wiosna wkoło ... Zeeleni sięęęęęęęęęęęęę   ęęęę . Tym miłym akcentem zapraszam do dyskusji na temat : Rola dziewictwa w dziedzinie rolnictwa na polu rzepakowym !!! Proszę o nie krótkie wypowiedzi . Ale nie przesadzajcie ;-)))) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-14 13:02 Zmieniony 2013-05-14 13:07
i jeszcze to z ostatniej chwili ...Nie umiałem sobie wyytłumaczyć nieobecności Waldusia to przecież Poznaniak i pewnie to o nim Waldi brygady Tygrysa są z tobą . Ladujemy akumulatory i hejka jedziemy na ustawkę ;-)))). Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-05-14 13:54
To i tak szczęście, że Waldek nie miał "przypadkowo" pistoletu w szlafroku bo wtedy by się zaczęło. :-)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-05-14 15:06

>Ciągle tylko linki, cytaty wybrane wg własnych tendencyjnych upodobań.


TadeuszuP, czy ja zakazuję/zabraniam Tobie linkować co tylko zechcesz? Czy publicznie Cię krytykuję lub oceniam Twoje posty? Nie wszyscy podzielają Twój światopogląd i z tym musisz się pogodzić.

>Ale kiedy ktoś odpowie merytorycznie lub (nie daj Boże) wytknie Ci błędne rozumowanie tak jak Iota o tajemnicy spowiedzi to następuje cisza i "woda w ustach".


Merytorycznie? A czy dyskusja toczyła się wokół spowiedzi?
Natomiast jeżeli chodzi o błędne rozumowanie, to dyskusja na temat tajemnicy spowiedzi byłaby bezsensowna, bowiem spowiedź uszna jak i tajemnica z nią związana jest wymysłem ludzkim, a więc czymś niedoskonałym. I może na tym zakończmy tę dyskusję.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-14 13:36
Wiem, chcesz wpuścić powietrza do tej twardej dyskusji Nachbara i Tadeusza. Każdy widzi świat po swojej stronie okna i przekonanego nie przekonasz. Również obserwatorzy się ustawią z dwóch stron tego okna. Wg mnie należy oddzielić wiarę i mamonę. KK sam daje do ręki kij, o którym mówiłeś Tadeusz. Wszędzie jednak sa rodzynki i jak chyba pisałam, znałam porządnych księży z powołania, którym na ludziach zależało. Za bardzo, bo ich Instytucja sprowadzała na ziemię.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-05-14 15:31

>Każdy widzi świat po swojej stronie okna i przekonanego nie przekonasz.


To nie tak. Chcąc oglądać świat nie można robić tego w pozycji klęczącej. Raz - bo niewygodnie, a dwa - z tej wysokości mało widać.

> Wszędzie jednak sa rodzynki i jak chyba pisałam, znałam porządnych księży z powołania, którym na ludziach zależało. Za bardzo, bo ich Instytucja sprowadzała na ziemię.


Ja też znałem. Nawet z jednym pracowałem. Zrzucił sutannę, bo nie było mu po drodze w tym towarzystwie. Miałem więc okazję dowiedzieć się co nieco z tzw.pierwszej ręki.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-15 19:42
Do czterech kolosalnych wybuchów na Słońcu doszło w ciągu ostatnich 48 godzin. To jak na razie największe rozbłyski słoneczne w 2013 roku. Wyrzucona przez Słońce energia może uszkodzić satelity i wpłynąć na funkcjonowanie systemów komunikacji naziemnej.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/seria-poteznych-wybuchow-na-sloncu,5517943,14314421,fotoreportaz-maly.html

Może też komunikacji na forum zaszkodziło? :-)))
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-05-15 21:15

>Może też komunikacji na forum zaszkodziło? :-)))


Nie zaszkodziło, ale to Forum już tak ma, że czasami jest tu cicho.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 98) (3789522 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill