www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Pomieszczenie do poj. inw. (7291 - wyświetleń)
- Autor lodolamacz Dodany 2006-04-21 13:33
Otrzymałem z darów z Holandi skuter inw. Mieszkam w czterokondygnacyjnym bloku z lat 80, nikt wówczas nie myślał, że kiedykolwiek może pojawić sie wtakim budynku osoba niepełnosprawna, skutek jest taki, że dzisiaj mam problem z przechowywaniem, a właściwie z wprowadzaniem i wyprowadzaniem ofiarowanego skuterA. Pojazd ten - dodam, że świetna rzecz dla ludzi z dysfunkcja kończyn dolnych- jest dość ciężki ( ok 100kg) w mieszkaniu ( 1 piętro) trzymac sie nie da, wstawianie do piwnicy - to robota dla 3 zdrowych "chłopów".
Zwróciłem sie (25 stycznia) do mojej  spół miesz. o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Na dzisiaj sprawa ma się tak, że, myślą...? Co z tym  począć...? Czy ktoś może, jest wstanie wskazać, jak tego rodzaju problem rozwiązać, aby korzystanie przeze mnie z takiego pojazdu było na tyle swobodne, że nie potrzeba by było angażować tylu osób.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-05-05 14:29
Niestety zgodnie z przepisami budynki wybudowane przed 1995r  nie muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Natomiast przydzielenie dodatkowego pomieszczenia pozostaje w gestii właściciela budynku, w tym wypadku, spółdzielni mieszkaniowej. Pozostaje Panu jedynie droga negocjacji.
Nadrzędny - Autor lodolamacz Dodany 2006-07-06 17:17
Dzisiaj już w zasadzie mogę podać rozwiazanie problemu...Tak jak było wspomniane w poradzie, po porozumieniu sie z władzami Spół. przeanalizowaniu różnych wariantów ( tutaj musze wskazać, na dużą zyczliwość Kierwnictwa) zdecydowano, że takie pomieszcenie można wykonać, wykorzystując wolną przestrzeń pod balkonem(logga) i tak to zostało zrobione. Dzisiaj już z tego korzystam...Muszę jednak wspomnieć, choć to przewija się w innym temacie, żałosną pomoc, a raczej jej brak ze strony PCPR-u.Człowieka odpowiezialnego za te sprawy zwyczajnie przegoniłem- brak kompetencji, brak rozeznania w terenie, kompletna niewiedza w kwestiach ew. wykonawstwa, ogólnie coś żałosnego...I kwestia druga- UWAGA  na "życzliwość" sasiadów- moja sąsiadka, na marginesie działacz lokalnego PCK, tak się zagalo9powała w swojej wrazliwośc, że wyskrobała pismo sprzeciwiające sie takiej inwestycji bo, uwaga- jej pies bedzie się denerwował i będzie szczekał.Dopiero inni madrzejsi sąsiedzi kobiecie wytłumaczyli,- żeby sobie wstydu nie robiła.
Pozdrawiam 
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2006-10-30 15:36
Witam. ja mam rowniez dokladnie ten sam problem. Oczekuje lada dzien na wozek elektryczny typu "skuter". I niestety jestem w kropce. PCPR - zary odmowil pomocy. Bo juz mialem w tym roku usuwane bariery w mieszkaniu i niestety moga dopiero za 3 lata. PEFRON  tez nie widzi mozliwosci pomocy. Oczywiscie chodzi o zfinansowanie. Teraz jestem na poziomie kontaktu Burmistrz-niepelnosprawny. Ale obawiam sie, ze nic nie wskuram.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-23 09:47
Sprzedaj.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Pomieszczenie do poj. inw. (7291 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill