www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Zintegrowani.pl - nowy serwis społecznościowy!!! (Strona 2) (45600 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-02 22:51
Czym jak czym, ale portalem społecznościowym to ta strona raczej nie jest. :-)
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-02 22:57
ta jako ta czy ta w tytule tego posta?
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-02 23:01
Ta zalinkowana przez kolegę wyżej. Zintegrowani.pl wyglądają jak najbardziej na portal społecznościowy (od strony technicznej). To kwestia, powiedzmy terminologii - pewne rzeczy działają tak, a inne tak. I jedne nazywają się tak, a drugie inaczej. Co wcale nie znaczy, że jedne są z tego powodu lepsze od drugich - kotlet nie jest obiektywnie lepszy od ogórkowej, ale wiadomo, że jedno to zupa, a drugie nie. :-)
Nadrzędny Autor Marekrainski Dodany 2010-01-03 01:57
właśnie przetestowałem ją od strony technicznej i jako informatyk mam pewne zastrzeżenia, są to co prawda drobne niuanse mogące jednak znacznie usprawnić nawigację po stronie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-03 12:33 Zmieniony 2010-01-03 12:55
Zastanawia mnie sprawa przestrzegania regulaminu na nowym portalu. Ciekawe czy będzie to wyglądało tak samo jak w tej chwili na tym forum. Jeżeli mamy być tak samo traktowani jak tutaj przez niektórych użytkowników , to lepiej siedzieć w znajomym miejscu. Po co są regulaminy,  by je przestrzegać czy bezkarnie łamać? Dlaczego admin pozwala nas obrażać? Dlaczego takie błoto wpływa na forum przez cały piękny świąteczny okres? Jest wśród nas wiele osób dla których forum jest jedynym kontaktem z ludźmi. Tutaj znaleźli odskocznię i zapomnienie o własnych troskach. Może nasze Świąteczne i Sylwestrowe rozmowy były jedynymi, które odbyli. Dlaczego ich i nasz spokój jest bezkarnie zakłócany? Adminie czy nowy portal jest ważniejszy, a może chcesz abyśmy się przerejestrowali dlatego nas bezbronnych tak zostawiłeś? Jeżeli się zawiodę na tyle, że będę musiała stąd odejść, to nie zaryzykuję więcej i nie zapiszę się już na żadne forum integracji. Myślę, że i kilka innych osób też tak postąpi, ale czy komuś na tym zależy?
Nadrzędny Autor Marekrainski Dodany 2010-01-03 21:22
Jak najbardziej rozumiem twoje oburzenie. Lecz przestrzeganie regulaminów takich czy innych zależy od nas samych. Choć z drugiej strony jeśli rejestrują się tutaj osoby tylko po to aby zrobić sobie z nas zabawę to istnienie takiego czy innego forum.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-03 21:46 Zmieniony 2010-01-03 21:50
No to jesteśmy w domu panie Marekrainski.
Spytam pana grzecznie; Gdzie bawił się pan na Sylwestra? Czy też na forum tak jak ja? To był najpięknieszy Sylwester od 10 lat bo od tylu jestem ON. Od tak dawna nie czułam się samotna. Pisze pan zabawa. OK. Możliwe, że to pan tak odbiera. Ale władza nas chce tam zwabić " szantażując" (mocne słowo ale chyba słuszne) obiecując pierwszej dziesiątce po jakimś upominku. Nieładnie oj nieładnie. Powiem krótko. Tak jak Lidian nie przerejestruję się na tamto forum. Nie podoba mi się ono . NIe podoba mi się też podejście w taki a nie inny sposób. Trafił pan na dość zwartą grupkę ludzi wzajemnie tolerujących się i niechętnie przyjmujących trolli w roli skrzat2. Odrzucani byli i inni bardziej lub mniej narzucający swoją wolę. Władza widząc to postanowiła stworzyć forum rywalizujące z rywalizującymi ze sobą grupami. Nie uznaję siły, nie uznaję boksu ani kickboxu i nie skorzystam z uprzejmości tamtego forum
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-03 22:01
nie chcę się przenosić popieram pozostanie tutaj
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2010-01-03 22:07
ELU    jestem  z TOBĄ  i  LIDIAN  i z tymi  którzy  chcą  nadal  tu byc ! 
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-03 22:04
Ella - po pierwsze, czy Ty imć Marka z kimś nie pomyliłaś (piszesz do niego trochę jakbyś zakładała, że masz do czynienia z Administracją)? Po drugie:

> władza nas chce tam zwabić " szantażując" (mocne słowo ale chyba słuszne)


Szantaż to jest wtedy, kiedy ktoś Ci grozi, że zrobi Ci krzywdę jak się nie posłuchasz. Udział w konkursie jest, jeżeli dobrze rozumem, dobrowolny. Nowy serwis Integracji nikomu się nie musi podobać (mnie zresztą z definicji nie podobają się serwisy społecznościowe w każdej formie - nie mam do nich przekonania), ale może warto zachować jakieś rozsądne proporcje? Odnoszę wrażenie, że zupełnie niepotrzebnie wietrzysz tutaj jakieś spiski. Kompletnie niezrozumiałe jest dla mnie zresztą odnoszenie się do administratorów per "władza" jakby to była "milicja obywatelska" co najmniej. I szczerze wątpię, czy z powodu jakichś pojednyczych osób wystarował ten serwis: może się nie znam, ale coś mi podpowiada, że takich przedsięwzięć nie uruchamia się ani w tydzień, ani w miesiąc.
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-03 22:39
Masz rację nie mam nic do czynienia z adminem. nawet go nie znam. Wiec nie rozumiem skąd na mnie taki atak.. Przykro mi  zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobiłem pisząc tu cokolwiek???

A jeśli Elu chodzi ci o mojego sylwestra niestety rozczaruję cię byłem cały wieczór sam w domu.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2010-01-03 22:52
A ja tak sobie myślę;pisze o tym portalu nasz admin, rozumiem więc że ma udział w tworzeniu nowego forum.

Czy nie byłoby prościej,taniej i praktyczniej urozmaicić nam trochę to forum już istniejące?
Jest fajna grupa ludzi, rozumiemy się i znamy parę lat,dlaczego to rozbijać?
Jeśli trafi się od czasu do czasu jakiś mąciwoda, powinny być ostrzeżenia jak na innych forach,
do usunięcia włącznie przez administrację czy wyznaczonych moderatorów.
Na pewno byłoby trochę bezpieczniej i spokojniej. Ale bez przesady,były przypadki incydentalne.
Sądzę,że wspaniale byłoby mieć możliwość korzystania z wielu opcji jak to zwykle na innych
dobrze funkcjonujących forach.
Tu  skromniutko ,ubogo, ale musicie państwo przyznać-chędogo.
Ludzie sami sobie jakoś pomagają,radzą,stworzyli sympatyczną atmosferę.

Powtórzę więc jak na wstępie swoją prośbę,propozycję do Administracji;nie oferujcie nam nowego forum,
a środki nań przeznaczone wykorzystajcie na urozmaicenie tego istniejącego już tyle lat forum.
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-03 23:14
przyznam że miałem mieszane uczucia zaczynają tu pisać kilka dni temu. Ale jeszcze bardziej od obaw nie cierpię stagnacji jaka od kilku lat mnie otacza. Wiem że muszę wyjść do ludzi tylko jak do nich wyjść skoro każdy się w jakimś stopniu nas obawia.Tworzą sobie problemy tam gdzie ich nie ma. Więc pomyślałem że może tutaj uda mi się wesprzeć kogoś a może ktoś wesprze mnie?

Przecież to nic złego...

Szkoda jednak, że się pomyliłem.....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-03 23:17 Zmieniony 2010-01-03 23:19

>Szkoda jednak, że się pomyliłem..... <


Marek nie pomyliłeś się. Nie rezugnuj tak szybko. :-))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-03 23:24
dość znaczący głos mnie tu nie chce.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-01-03 23:27
O ile mi wiadomo to tutaj wszystkie głosy są jednakowo znaczące. Wszyscy jesteśmy na takich samych prawach. Jeżeli chcesz na ten czy inny temat porozmawiać, to wejdź do innego wątku, bo tu nie na temat piszemy. :-))))))))))
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-01-04 09:49
Marekrainski

>przyznam że miałem mieszane uczucia zaczynają tu pisać kilka dni temu. Ale jeszcze bardziej od obaw nie cierpię stagnacji jaka od kilku lat mnie otacza. Wiem >że muszę wyjść do ludzi tylko jak do nich wyjść skoro każdy się w jakimś stopniu nas obawia.Tworzą sobie problemy tam gdzie ich nie ma. Więc pomyślałem że >może tutaj uda mi się wesprzeć kogoś a może ktoś wesprze mnie?>


Pomyliłam Cię Marku z adminem. Przeprosiłam być może znów niejsno się wyraziłam. PONAWIAM PRZEPROSINY I ZAPRASZAM DO NAS
Panika i strach często obezwładnia ludzi bezradnych i samotnych. Niestety sama nabroiłam więc muszę i ponieść karę :-) Muszę już zmykać.
Jak wrócę, a mam nadzieję, że wrócę napewno tu zajrzę i miłoby Cię tu Marku widzieć. :-)
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-01-04 00:14

> Przykro mi  zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobiłem pisząc tu cokolwiek???


W miarę możliwości radziłabym nie brać tego do siebie. Czasem zdarzają się różne tego rodzaju nieporozumienia. Być może Ellę zmylił fakt, że jest Pan informatykiem - ja też się z podobnego powodu doczekałam z rąk Elli "awansu" (chwilowego, bo sobie zaraz wyjaśniłyśmy co i jak) A jestem tu już tak długo, że aż się tego nie spodziewałam. :-). Bywa - być może atmosfera jest tu ostatnio dla niektórych bardziej napięta niż zwykle i pojawia się więcej niż zwykle nieporozumień. Zresztą Ella napisała nawet:

>Autor Ella Dodany 2010-01-03 23:09


[...]

>Przepraszam za "napaść"


A nawiązując do Pańskich dalszych postów - rezygnowanie z czegokolwiek z takiego powodu byłoby chyba średnio dobrym pomysłem. Skoro postanowił Pan, że chce Pan dołączyć do grona użytkowników (i pewnie miało to Panu sprawić jakąś przyjemność), to rezygnując Pan pozbawiłby siebie przyjemności - na złość babci odmroził by Pan sobie uszy. :-)

Serdecznie pozdrawiam
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-01-03 23:09
Marekrainski dziękuję za tę odpowiedź. Więc wiesz jak się człowiek czuje. Dziś faktycnie muszę już kończyć. Moze jutro uda mi się połączyć i znów poklikać. Poprę Malwę. Ma rację. Czasem "renowacja lepsza od nowego budownictwa".
Przepraszam za "napaść"
Miłej nocki.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-03 22:13 Zmieniony 2010-01-03 22:18
Boginko odpisuję na to:

>Jak najbardziej rozumiem twoje oburzenie. Lecz przestrzeganie regulaminów takich czy innych zależy od nas samych. Choć z drugiej strony jeśli rejestrują się >tutaj osoby tylko po to aby zrobić sobie z nas zabawę to istnienie takiego czy innego forum.>


Szantaż jest też wtedy gdy ktoś chce wyciągnąć z czegoś korzyści..... przykro mi.

OK za słowo władza przepraszam. W/g mnie admin jest władzą.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-01-03 23:14
A propos szantażu: szantaż - SJP (link). Nie psuje. Konkurs to jest naprawdę zupełnie normalna rzecz przy starcie takiej inicjatywy. Zupełnie nie ma o co robić w tym punkcie hałasu.

> W/g mnie admin jest władzą.


W jakimś sensie. Tyko taka forma "Władza to, władza tamto" jakoś kojarzy mi się z uznawaniem, że ta władza to jest jakaś siła co najmniej niechętna użytkownikom. :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-03 22:19
Boginko przykro mi muszę kończyć jutro mam bardzo ciężki dzień.
Miłej nocki
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-01-04 09:06
Nie rozumiem po co tyle dyskusji na temat nowego portalu.Przecież dobrze, że powstaje.Nam ON jego działalność nie podniesie ani nie zmniejszy emerytury.Faktem jest,że parę osób zdobędzie zatrudnienie i chwała za to.Działalność konkurencyjna  w stosunku do naszego..../niepełnosprawni/ portalu wpłynie na poziom obu tych portali.Nikt nie zmusza do udziału,ale zainteresować i śledzić każdy może,wyciągając wnioski dla dalszego działania.Zyczę przyjemności na tut.forum ,również życzę zadowolenia na zintegrowanych
A najważniejsze,żeby w swych działaniach oba portale miały ON.Mile pozdrawiam  i bądżmy sprawiedliwymi w ocenie powstającego forum.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-01-04 11:20
Ja tez nie rozumiem sytuacji zaistnialej.Podobno powstaje cos nowego,a nowe nie musi byc zle.
Nadrzędny Autor Marekrainski Dodany 2010-01-04 18:47
cały hałas powstał o to, że admin chce przenieść to istniejące forum. na serwery zintegrowani.pl (co osobiście uważam raczej za słaby pomysł. jeszcze większy chaos wywołała moja publikacja postu w którym podzieliłem się uwagami technicznymi. Zostałem wzięty za admina portalu zintegrowani.pl jak i administratora tego forum. Którym nie jestem jedyne co jest prawdą to to, że z wykształcenia jestem informatykiem.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-04 18:57
Ok masz rację Marku ale przeprosiłam za swój poryw. :-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-01-04 19:01
O,fajnie miec informatyka po swojej stronie,bedziesz nam udzielal fachowych rad Marku.
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-01-04 19:24
masz rację dobrusiu bardzo przyda się nam informatyk :-)
Nadrzędny Autor admin_01 Dodany 2010-01-15 15:35
Witam.
Chciałbym wyjaśnić kilka najbardziej palących kwestii które pojawiły się w tej dyskusji.
Zarówno to forum jak i nowy portal zintegrowani.pl są prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Zintegrowani.pl nie są konkurencją dla niepelnosprawnych.pl - są raczej uzupełnieniem oferty portalu informacyjnego, w którym redakcja tworzy treść dla odbiorców/czytelników o portal społecznościowy w którym to sami użytkownicy tworzą treść i decydują o tym jak wygląda portal.

Nikt nie zamierza na siłę likwidować tego forum i zmuszać kogokolwiek do przenosin na nowe forum, choć faktycznie do tego zachęcam bo uważam że nowy portal oferuje mnóstwo funkcjonalności których tu nie ma i nie będzie. Zamkniemy to forum jedynie w przypadku gdy zdecydowana większość użytkowników przeniesie się na nowy portal. Jeśli do tego nie dojdzie stare forum będzie funkcjonowało nadal - nie chcemy nikogo "uszczęśliwiać" na siłę jeśli tu czuje się lepiej!

Zainwestowaliśmy w stworzenie nowego portalu a nie rozbudowywanie tego, starego forum ponieważ jest to rozsądniejsze. Naprawdę lepiej kupić nowy samochód niż przerabiać malucha na ferrari.;-) Mechanizm tego forum jest przestarzały i trudny do rozbudowywania. Niektórych funkcjonalności w ogóle nie udałoby się tu zaimplementować, niektóre byłoby trudno wprowadzić.

Jeśli są jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania związane z nowym serwisem prosze pytać - chętnie odpowiem.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-01-15 16:02
Narazie nie mam pytań żadnych. Chcę tylko podziękować za wyjaśnienia.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Marekrainski Dodany 2010-01-15 20:25
służę pomocą chętnie.

Z pomocą admina szykujemy pewne udogodnienia :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Zintegrowani.pl - nowy serwis społecznościowy!!! (Strona 2) (45600 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill