www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / darmowe przejazdy w ZTM umiarkowany st.niepełn. (5281 - wyświetleń)
- Autor stasiekpl Dodany 2006-11-30 12:35
Cześć.

ostatnio czytałem na tut. stronie iż mogę z ulgą 100% jeździć w komunikacji miejskiej w Warszawie. nie poruszam się na codzień autobusami czy tramwajami to nie bardzo orientowałem się w tej materii. ostatnio jechałem i była kontrola biletów, pokazałem moją legitymacje, a PAN KANAREK stwierdził że mi się taka ulga nie należy, tłumacze mu że nie mam 26 lat (ale już się nie uczę) to kwalifikuję się do młodzieży i że wg uchwały XXXVII/489/2001 mam 100% ulgi. pan mi odp. że tylko ze znacznym stopniem niepałnospr. należy się ulga. był nawet miły i w rezultacie zrobił mi przysługę i mnie póścił.
ale moje pyt. jest następujące- kto ma racje? należy mi się ta ulga czy nie?

pozdro
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2006-11-30 14:15
Ulga 100% należy się według mnie osobie o znacznym stopniu niepełnosprawności.
Nadrzędny Autor stasiekpl Dodany 2006-12-01 08:48 Zmieniony 2006-12-01 08:53
a zobacz tego linka z wyciągiem z tej uchwały, jak to rozumiesz?

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3553

ja z tego rozumiem że jak nie mam 26 lat i mam jedną z grup (umiarkowaną) to przysługują mi bezpłątne przejazdy ZTM. czy tu chodzi jeszcze o to żeby dojeżdżać i wracać do/z placówek specjalnych?

a jeśli nie przysługuje mi pełna zniżka to napewno mam 48%, chyba? tak się pytam jakbym znowu jechał to żebym nie miał później nieprzyjemności to skasuje ulgowy.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-01-05 10:50
Zgodnie z Uchwałą Rady  m.st.Warszawy do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie uprawnieni  mi.in.są:
dzieci i młodzież dotknięta inwalidztwem lub niepełnosprawnością, nie dłużej niż do ukończenia 26 roku życia - na podstawie:
-ważnej legitymacji wydanej przez placówkę oświatową dla uczniów dotkniętych inwalidztwem lub niepełnosprawnych (wzór MENiS II/181/2 lub MENiS II/182/2),
-ważnej legitymacji wydanej przez Krajowy Komitet Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo przy Zarządzie Głównym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci,
-ważnej legitymacji wydanej przez Polski Związek Głuchych,
-orzeczenia komisji lekarskiej do spraw inwalidztwa i zatrudnienia stwierdzającego zaliczenie do jednej z grup inwalidów, albo orzeczenia zespołu orzekającego o stopniu niepełnosprawności,
-orzeczenia właściwego organu, na podstawie przepisów prawa polskiego, o co najmniej częściowej niezdolności do pracy,
w przypadku dzieci do 16 roku życia, orzeczenia zespołu orzekającego o niepełnosprawności.
Zatem zgodnie z w/w przepisami dokumentem uprawniającym do bezpłatnych przejazdów jest orzeczenie o niepełnosprawności a nie legitymacja osoby niepełnosprawnej.
Nadrzędny Autor blondynaczka Dodany 2007-01-08 14:16
pan kanar nie zna przepisów

mając mniej niż 26 lat i będąc osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym masz prawo do bezpłatnych przejazdów na terenie Warszawy

i to nie podlega dyskusji

napisz odwołanie do ztm'u , opisz całą sytuację, dołącz ksero legitymacji osoby niepełnospranej (obie strony), na wszelki wypadek orzeczenia i jeszcze dokument potwierdzający Twój wiek czyli np. dowód oosobisty.
Powinni uwzglednić odwołanie i anulować wezwanie do zapłaty.
W tym odwołaniu napisz jeszcze że zwracach się także o anulowanie opłaty manipulacyjnej - tej od reklamacji, bo to przecież nie z Twojej winy było to całe zajście tylko z powodu nieiwedzy ich pracownika.

sama jeździłam za darmo i żaden kanar się nie przyczepił a o tym że mogę jeździć za darmo dowiedziałam się właśnie od kanara, który sprawdzał mój ulgowy bilet - nie wiedziałam że mam prawo do darmowych przejazdów i kupowałam ulgowy bilet - ile to kasy niepotrzebnie wydałam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / darmowe przejazdy w ZTM umiarkowany st.niepełn. (5281 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill