www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / depresja - odmawia spożywania (4128 - wyświetleń)
- Autor okularnica Dodany 2010-01-25 12:49
Proszę o informacje , pomoc w następującej sprawie:Mojego znajomego ojciec uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Ma złamaną rękę, nogę.Obecnie przebywa w domu, gdzie łóżko jest wyposażone w materac przeciwodleżynowy.Lekarze stwierdzili zapalenie opłucnej, wieczorami temperatura waha się 37-39,8 st. Kolegi ojciec odmawia przyjmowania posiłków, przestaje też pić, zaprzestaje jakiegokolwiek poruszania się (lekarze zalecają samodzielne ćwiczenia), boli go dosłownie wszystko,wymiotuje po przyjmowaniu zaleconych przez lekarza antybiotyków.
Wg mnie wymaga podania kroplówki wzmacniającej i podstawowych badań. Kto może to stwierdzić, zlecić? Lekarze przychodzący na wizyty wydają się być bezsilni i nie kierują chorego do żadnego ze szpitali, choćby po to,by udzielić doraźnej pomocy medycznej.Jak można mu pomóc? Gdzie się zwrócić?
Nadrzędny Autor kliptuś Dodany 2010-01-25 21:53
To co opisujesz to można jednoznacznie określić- bezduszność lekarza, udawanie niemocy. Może to być depresja powypadkowa pacjenta-nie jestem lekarzem.
Ja z zasady jak idę do lekarza to najpierw zastanawiam się sama co mi jest i jakie ewentualnie leczenie mi potrzebne.Lekarze wcale nie umieją słuchać pacjęta. Diagnozy stawiają na chybiu trafił, zamiast najpierw przeprowadzić wnikliwe badania diagnostyczne, a póżniej stawiać diagnozę własną.

Temu pacjetowi potrzebna natychmiastowa pomoc!!!
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-26 18:18
Jeśli Ojciec znajomego jest w bardzo złym stanie, być może właściwa byłoby próba wezwania pogotowia... (zakładam, że "lekarz na wizycie" to po prostu lekarz domowy, czyli inny niż jeżdżący z zespołami ratunkowymi).
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2010-01-26 19:33
DziEKUJĘ ZA POMOC. PRZEKAŻE TE SUGESTIE "DALEJ". ROZMAWIALAM NAWET Z RZECZNIKIEM. MAMY NALEGAC NA PRZYJECIE DO SZPITALA I TYLE.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-01-26 19:38
lekarz nie ma prawa zostawić pacjenta w takim stanie w domu
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-03 17:05
Basiu niestety lekarz nie ma prawa prawo ale ile jest przypadków, że zostawia chorego w domu a szczególnie starszą osobę.....
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-02-04 00:31
w takiej sytiacji pisałabym skarge na lekarza
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-05 15:01
Basiu....Pisać zawsze można i to wszędzie. A czy coś z tego wyniknie poza szarpaniem nerwów to już inna bajka.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-02-07 20:27
zgadza sie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / depresja - odmawia spożywania (4128 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill