www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Prośba (Strona 2) (44174 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-01-17 18:36 Zmieniony 2010-01-17 19:02
buziaczek tu nikt nikomu łatki z takim napisem nie przykleja!
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2010-01-17 21:03
AGGIE_C NAPISAL/A

>buziaczek tu nikt nikomu łatki z takim napisem nie przykleja! 


AGGIE, CZYZBY? CZYTAJ KAZDY POST A NIE PO LEBKACH A SAM/A DOJDZIESZ DO ODMIENNEGO WNIOSKU.
Nadrzędny Autor aggie_c Dodany 2010-01-17 21:55
Buziaczek08 nie jestem tu zbyt długo na tym forum ale do tej pory nie przypięli mi takiego napisu jak ty mówisz
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-01-17 18:53
Buziaczek a powiedz tak od siebie, czego  konkretnie Ty oczekujesz. Po co oskarżać innych bezpodstawnie? Może prędzej się zrozumiemy jeżeli wypowiesz o co Ci chodzi.
Nadrzędny - Autor Grazyna Laszczak Dodany 2010-02-03 11:53
ja też uważam,że j-Kowal ma rację,bo nie każdy niepełnosprawny zejdzie sam z wózka,ja muszę siedzieć przez 12 godzin na wózku i czekam na opiekunke ,która wieczór kładzie mnie do łóżka,przed 20 stą godziną,już po tej godzinie mojej opiekunce nie wolno u mnie być,więc przyszła pani kierowniczka,że gdy muszę się załatwić ,to muszę zgłosić dzień wcześniej i nie robić kupki po godzinie 20 ej. Kto tak potrafi? Czy dostane nagrode?
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-02-03 12:17
Pani Grażyno,

Uważam, że warto by było się przyjrzeć, czy nad tego rodzaju placówkami nie ma przypadkiem jurysdykcji Rzecznik Praw Pacjenta (bo rozumiem, że zmiana placówki nie wchodzi w grę)...
Nadrzędny Autor Buziaczek08 Dodany 2010-02-03 17:50
DO GRAZYNY LASZCZAK...
TAKZE JESTEM NA WOZKU I MAM TEN SAM, A MOZE I WIEKSZY PROBLEM, PONIEWAZ NIE MAM RAK I JEDNEJ NOGI A JEDNA NOGA TO MAM TAK USZKODZONA ZE NIE MOGE WSTAC, PO PROSTU WISI... PROSZE ZAJRZEC NA PRYWATNA WIADOMOSC, TAM PANI COS NAPISALEM.
Nadrzędny Autor j_kowal Dodany 2010-02-03 23:26
Pani Grażyno, dziękuję za wsparcie.
Nadrzędny Autor balanga Dodany 2010-02-10 14:43
Skoro nie masz Ankieterze nic do ukrycia, to proszę uprzejmie: imię, adres,uczelnia,wydział. Jak masz coś do ukrycia, nie podawaj. ON są silnie nagabywani co do różnych ankiet, opracowań, z których nic nie wynika, a swoje potrzeby, z trudem, zaspokajać muszą indywidualnie. Zatem, może odwagi Ci brak.

Co do barier, jestem budowlańcem, sam wyczulony na różne bariery i ograniczenia byłem zanim jeszcze nie mówiło się o tym głośno, a sam byłem macho. Teraz nadal się mówi, a czyni niewiele. Bariera tkwi wewnątrz głów. Także różne instytucje mające za zadanie statutowe pomagać ON, w zasadzie niekoniecznie są na te ograniczenia wyczulone. Zawsze: brak pieniędzy, nie należy się, może później.

Faktem jest, że badać, opisywać, uświadamiać należy. Ankieterze, do dzieła.
Nadrzędny - Autor j_kowal Dodany 2010-01-16 23:11
Tu, na tym forum, zbyt szybko sugerujecie że jesteście oskarżani, że ktoś was oskarża, a waszych oskarżeń nie widzicie. A to że, pomyliłem wątek, przepraszam, ponieważ jestem osobą niedowidzącą i po prostu pomyliłem nicki, ale nie mniej tam też napisałem poprawiony post, i jeszcze jedno, uważam że jestem w dziale barier a to świadczy o tym że nie bardzo odbiegam od tematyki. Ponieważ, nie dostosowanie, choćby gabinetu fryzjerskiego, pod wymogi ON i z normami europejskimi, wyklucza uczęszczanie do niego osób dysfunkcjami narządu ruchu i innych osób z innymi niesprawnościami.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-17 19:09
j-kowal to zadam inne pytanie?

jak widzisz obiekty PCPR ze schodami itp problemami? Ja wejdę owszem z trudem ale wejdę bo schodów jest bardzo dużo ale wózkowicz nie ma co marzyć. Pytasz się i Unii wymogi a PCPR y je mają?

W gabinetach mam pomoc jak się należy. Nie mów, że tam gdzie mieszkasz o ile w mieście to masz tylko jednego fryzjera i tylko gabinet ze schodami. Ta wojna o gabinety kosmetyczno fryzjerskie są bezcelowe bo prywatni przedsiębiorcy zrobią wszystko by mieć kasę. U nich nie ma znaczenia wózkowicz czy idący o kulach.
Nadrzędny Autor Buziaczek08 Dodany 2010-01-17 20:56
DO ELLA
TY JESZCZE, CHOC Z WIELKIM TRUDEM WDRAPIESZ SIE PO SCHODAC DO PCPR-U ZE SCHODAMI, JA JUZ NIE CHOC MAM JEDNA NOGE ALE TAK USZKODZONA ZE TAK, JAKBYM JEJ NIE MIAL. CO MI Z TEGO ZE W PCPR-ACH JEST FACHOWA OBSLUGA WG CIEBIE, ELLA, JAK SIE NIE MOGE DOSTAC DO NIEJ Z POWODU TYCH SCHODOW. A TO, ZE PCPR -Y NIE STOSUJA SIE DO WYMOGOW UNII TO OCZYWISTA OCZYWISTOSC. BO JAKBY USUNELI TE BARIERY, NIE KRYLIBY SIE Z TYMI MACHLOLOJKAMI. NIEPELNOSPRAWNI MIELIBY LEPSZY DOSTEP DO WSZYSTKIEGO.
ELLA NAPISALA:

>W gabinetach mam pomoc jak się należy. Nie mów, że tam gdzie mieszkasz o ile w mieście to masz tylko jednego fryzjera i tylko gabinet ze schodami. Ta wojna o gabinety kosmetyczno fryzjerskie są bezcelowe bo prywatni przedsiębiorcy zrobią wszystko by mieć kasę. U nich nie ma znaczenia wózkowicz czy idący o kulach.


ZE TY MASZ POMOC, JAK NALEZY, TO NIE SWIADCZY O TYM ZE KAZDY. JA NP. NIE MAM BO MAMY TYLKO JEDNEGO FRYZJERA W MIASTECZKU, CHOC DRZWI SA ROWNO Z CHODNIKIEM TO I TAK NIE WJADE BO DRZWI SA ZA WASKIE NA MOJ WOZEK ELEKTRYCZNY. I NIE PISZ BRZDUR ZE PRYWACIARZE DBAJA O NIESPRAWNYCH, BO JAK TO CZYTAM TO MNIE SKRECA. CHCIALEM ZROBIC ZAKUPY W BIEDRONCZE, O DZIWO, TYLKO MOGLEM WJECHAC DO SRODKA ALE JUZ ZAKUPOW ZROBIC NIE MOGLEM. TAK DBAJA, ZE ZAPOMINAJA O TAKICH JAK JA I INNYCH CO PORUSZAJA SIE WYLACZNIE ZA POMOCA ELEKTR. WOZKOW.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-02-03 17:06
Jak narazie Buziaczku znów nie wdrapię się nigdzie. Też mam gorsze i lepsze dni w chodzeniu.
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-25 20:19
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy Twoich potrzeb socjalno-mieszkaniowych.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Prośba (Strona 2) (44174 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill