www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy moge gdzieś dostać dofinansowanie na kołdre leczniczą (10801 - wyświetleń)
- Autor MATEO Dodany 2007-12-20 13:11
Mam pytanie, czy mogę dostać dofinansowanie na zakup kołdry rehabilitacyjno leczniczej jaka jest kołdra z owczej wełny. Mam 21 lat posiadam grup niepełnosprawności. Od urodzenia mam astme oskrszelową i alergie na roztocza.
Nadrzędny - Autor hala63 Dodany 2008-04-19 17:57
To na to tez daja grupę ?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-19 18:01
pewnie kupiła  grupe
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-04-19 18:30
przecież astma jest niepełnosprawnoscią  bo że astmatyk jest osobą zdrową to nie można powidzieć a wyleczyć tego nie można więc...
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-04-19 20:02
Moja koleżanka ma astmę i ma grupę. A Wy odrazu oskarżacie ... >> oj nieładnie <<
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-20 13:27
koleżanka ma astme ale 2 gr
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-20 16:12
Proponuję zadzwonić do Pomocy Rodzinie i tam spytać??? Powodzenia....
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-20 20:02

>Mam pytanie, czy mogę dostać dofinansowanie na zakup kołdry rehabilitacyjno leczniczej jaka jest kołdra z owczej wełny. Mam 21 lat posiadam grup niepełnosprawności. Od urodzenia mam astme oskrszelową i alergie na roztocza.<


Zadnych kołder majtek spodni  etc  leczniczych nie ma  nie ma też leczniczych basenów  etc masci od oja dyrektora etc. na całe szczęście państwo czegoś takiego nie dofinansowuje ..
Rownie dobrze można dofinansować szczebel drabiny Jakubowej co tu mu się sniła
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-20 20:04
godunow rozbawiłeś mnie do łez
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-04-21 08:53
TERAZ TO JUZ SIE WKU......  I CO WAS TAK DZIWI ZE KTOS MA RENTE Z POWODU ASTMY!! WIDZIALEM CHORYCH NA ASTME I WIDZIALEM JAK PARE RAZY DZIENNIE SIE DUSILI AZ OCZY IM WYCHODZILY Z ORBIT I MIELI SINE USTA. OCZYWISCIE NIE KAZDA FORMA ASTMY  JEST TAKA . DO TEJ PORY SADZILEM ZE PISZE DO LUDZI ALE PO TYM CO PRZECZYTALEM WIDZE ZE PISZECIE TYLKO PO TO ZEBY PISAC BEZ WZGLEDU NA TO CZY MACIE WIEDZE NA DANY TEMAT CZY NIE. WIELU Z WAS SIE UZALA NAD SOBA ZE NIE MAJCIE REKI LUB NOGI ALE W POROWNANIU Z Z TYM JAK DUSI SIE CZLOWIEK TO WSZYSTKO TO JEST NICZYM. MOZE ZALOZYCIE SOBIE TORBE NYLONOWA NA GLOWE ZEBY ZROZUMIEC JAK WYGLADA ATAK ASTMY. ZALUJE ZE POZNALEM NIEKTORYCH Z WAS NAWET TYLKO CZYTAJAC TO CO PISZECIE.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-21 10:11
Soory ja nie piszę nigdzie o żadnej astmie..  Astma to poważne schorzenie i nieuleczalne..
Ci ludzi naprawdę  maja problemy i warto im pomagać..

Lecz  nie wierze i wyśmiewam  wszelkiego typu produkty  jak:
Lecznicze kołdry, staniki majtki etc.. To wszystko są firmy wyłudzające  pieniądze  od ludzi chorych..  Mnie już nie jeden chciał z cukrzycy insulinozależnej  wyleczyć swoimi cudownymi wynalazkami.. Gonie  z domu  wszelkich sprzedawców koców kołder łozek   różnego rodzaju  elementów uzdrawiających
I to kwestionuję  i mam  do tego prawo..
Skoro  Ty Szczerbaty wierzysz w  moc takich gadżetów ..   nikt ci tego nie zabrania
Czasami wiara czyni cuda.. Ale ja w nie nie wierzę
Też  jestem  przeciwny by podatnik takie cuda medycyny miał dopłacać..
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-04-21 12:19
CIEKAW JESTEM CZY NIGDY NIE PROSILES SWOJEGO BOGA O POMOC I NIE ZROBILES ZNAKU KRZYRZA ZEBY SOBIE POMOC A MOIM ZDANIEM TAKIE PROSBY I ZNAKI SA MNIEJ POMOCNE NIZ PRZYSLOWIOWA KOLDRA. JA NIE WIERZE A ZA MOJE PODATKI BUDOWANE SA KOSCOLY. CZY JEST TO POWOD DO DRWIN. JEZELI KOMUS CHODZENIE DO KOSCIOLA PRZYNOSI ULGE TO NIECH TAM CHODZI.
SZKODA DO CIEBIE PISAC BO ALBO JESTAS MLODY ALBO PLYTKI JEST TOK TWOJEGO MYSLENIA O WYPOWIEDZIACH NIE WSPOMNE .
CHETNIE BYM SIE DOWIEDZIAL CO CI JEST ZE JESTES NA RENCIE .MOZE NAPISZESZ TO SIE WIEKSZOSC POSMIEJE TAK JAK TY Z KOLDERKI.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-04-21 12:21
BASKA A TY ILE ZAPLACILAS ZA GRUPE ????
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-21 12:43 Zmieniony 2008-04-21 13:03

>O ALBO JESTAS MLODY ALBO PLYTKI JEST<


Nigdzie  Ci nie ubliżałem  na forum czemu mnie obrzucasz epitetami to tylko potrafisz czy coś jeszcze.. ???????
O nie etykiecie wolę nie wspominać.. Na wszelkich forach duże  litery to oznaka krzyku ( czytaj złego wychowania )
co do wieku   ile masz lat..  20 kilka..??? jeżeli masz tyle dołóż dwa   razy a i do tego dołóż co nie co i wyjdzie Ci mój wiek

Co do kościołów  jest na to odpowiednia ustawa  która to reguluje .. żadna ustawa nie pozwala na dopłaty na pseudo-medycynę.
Wydaje mi się że TY Ty w zasadzie szukasz zwady nie pomocy  już o udzielaniu pomocy innym  nie wspomnę..
Zanim napiszesz   pod czyimś adresem jakiś epitet pomyśl a może sie przeżegnaj skoro wierzysz..w Boga..

>CHETNIE BYM SIE DOWIEDZIAL CO CI JEST ZE JESTES NA RENCIE .MOZE NAPISZESZ TO SIE WIEKSZOSC POSMIEJE TAK JAK TY Z KOLDERKI. <


Jestem na tyle  długo tu na forum o swojej rencie zdrowiu i perypetiach napisałem sporo powtarzać sie nie ma zamiaru..
Powtarzam po raz kolejny  Nie podoba mi sie pseudo medycyna i tyle  i  mam do tego pełne prawo..
Ale nie to nie jest powód abyś    mnie z tego powodu epitetami obrzucał.. i ubliżał ......

Pozdrawiam i pogody ducha życze  . Nie tylko szukania  zwady i zaczepki

..
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-04-22 09:05
TAK JAK WIEKSZOSC W TWOIM WIEKU ODWRACASZ KOTA OGONEM DO GORY .NAIWNYM WYDASZ SIE PRZEZ TO KRYSZTALEM ALE NIE MNIE I  TYM KTORZY CZYTAJA MIEDZY TEKSTAMI . JEZELI ZECZYWISCIE JESTS TAK DLUGO NA TYM FORUM TO NIE POWINIENES SIE SMIAC Z TEGO ZE KTO SZUKA DLA SIEBIE RATUNKU TAM GDZIE TY BYS NIE SZUKAL. ZADNYMI EPITETAMI CIE NIE OBRZUCALEM I NIE ROB SIE TAKI DELIKATNY JAK MIMOZA. TAKIE ZACHOWANIE ZOSTAW KOBIETA. SKAD WIESZ ZE TO CO DZISIAJ NAZYWASZ PSEUDO MEDYCYNA JUTRO NIE BEDZIE TZ. MEDYCYNA. JA NIE SZUKAM ZWADY TYLKO ZAREAGOWALEM NA TWOJE KPINY. JAK JUZ WCZESNIEJ WSPOMNIALEM SZKODA DO CIEBIE PISAC. PISZE DUZYMI LITERAMI BO NIE WSZYSCY MAJA TAKI SOKOLI WZROK JAK TY . O TYM TEZ POMYSLALEM A TY NIE.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-22 09:57 Zmieniony 2008-04-22 10:06

>PISZE DUZYMI LITERAMI BO NIE WSZYSCY MAJA TAKI SOKOLI WZROK JAK TY .<


W brew pozorom nie czyta sie dobrze tego typu tekstów pisanych duża  literami  można pogrubić litery ustawić inna czcionka etc  jeżeli  stosujesz przeglądarka Firefox wciskasz jednocześnie  przycisk control (CTRL)  i przycisk plus  lub) minus  ( jeżeli chcesz  zmniejszyć tekst na ekranie..   w podany sposób możesz  linijka tekstu w przeglądarce powiększyć nawet na cały ekran
Wzrok tu nie ma nic do rzeczy  A skoro napisałeś już ponad 160 postów to te zasady o których pisałem wcześniej  powineś znac.. Jak  i zasady  zachowania na  forum

>ZACHOWANIE ZOSTAW KOBIETA.<


Tego typu odzywki są  moze dobre w podrzędnej knajpce  ale nie na poważnym forum.. Radze z dobrej woli zapamiętać i nie używać podobnych porównań..
Pozdrawiam i miłego dnia życze.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-04-22 12:56
WIDZE ZE MASZ DOSWIADCZENIE W CHODZENIU PO KNAJPACH SKORO WIESZ JAKIE TAM SA ODZYWKI. JA NIE. DOBRYMI RADAMI JEST WYLOZONE PIEKLO WIEC ZACHOWAJ JE DLA SIEBIE. POWAZNIE TO SIE TYLKO WYGLADA W TRUMNIE I NIE POTRZEBUJE SKRUCONEGO KURSU KOMPUTEROWEGO ZEBY PISAC DO LUDZI KTORZY DRWIA Z INNYCH.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-22 15:01

>Wzrok tu nie ma nic do rzeczy  A skoro napisałeś już ponad 160 postów to te zasady o których pisałem wcześniej  powineś znac.. Jak  i zasady  zachowania na  forum>


godunow na tym forumsą osoby z wadami wzroku i słuchu nie tylko ruchu. Szczerbaty dlatego pisze duzymi literami.Zwróć uwagę ze pare osób też pisze dużymi literami...
Nie ubliżajcie sobie ....przecież tu wszyscy czytają
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-22 16:03 Zmieniony 2008-04-22 16:26
> godunow na tym forum są osoby z wadami wzroku <

Droga Elu pisanie  dużymi literami w zasadzie nikomu nie pomaga . Tekst nawet napisany najmniejszymi literkami  można powiększycie do maksymalnych rozmiarów do tego służą  funkcje Windows przeglądarek czy systemów operacyjnych.. . Jedną nawet najmniejsza literę  można powiększyć na cały ekran..
Jeszce raz pokazuje jak np. w Firefoksie powiększać tekst  (CTRL i znak plus) powiększa
Warto sie uczyć obsługi komputera..
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-22 17:34
oj godunow ty jak ten biurokrata konicznie chcesz innych nagiąć do swego zdania.jak pamiętam szczerbaty zawze pisał dużymi literami i nikomu to nie przeszkadzało mnie też.Wiem o czym piszesz ale nie każdy jest aż tak biegły a poza tym nie każdy może mieć swój komputer by ustawiać wszystkie programy do własnego wglądu.Yroszkę wyrozumiałości nie zaszkodzi.....
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-23 10:37
mądre słowa wlie
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-04-23 12:21
Przepraszam, że się wchrzanię w kłótnię, ale... pomijając to czy akurat ktoś ma ochotę pisać samymi wielkimi literami czy nie, naprawdę warto zainwestować kilka minut czasu i trochę grzebania w to, żeby w przeglądarce ustawić sobie wygodny rozmiar czcionki i proponowanie tego nie jest żadną "biurokracją" ani brakiem wyrozumiałości. Dlaczego?
Zwróć uwagę Ellu, że jeżeli np. jeden na dziesięciu użytkowników forum pisze wielkimi literami... to to i tak nie ułatwia specjalnie sprawy osobom niedowidzącym, bo żeby przeczytać pozostałe wiadomości i tak muszą walczyć z "małym drukiem". Natomiast zmiana ustawień systemu operacyjnego czy przeglądarki pozwala ułatwić sobie czytanie nie tylko postów "Pana X", ale wszystkich postów na forum, a także innych stron internetowych. Ustawienia tego typu są na dodatek dość łatwo odwracalne więc właściciel użyczanego komputera nie powinien mieć o to pretensji...

PS. Tak jak godunow, polecam w tym miejscu przeglądarkę Firefox (do pobrania za darmo, w języku polskim). Zmiana rozmiaru czcionki wymaga tylko naciśnięcia dwóch klawiszy i jest w pełni, natychmiastowo odwracalna.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-08-17 11:54
W tej kwestii, Boginko masz rację...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy moge gdzieś dostać dofinansowanie na kołdre leczniczą (10801 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill