www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta na depresje? (17571 - wyświetleń)
- Autor hektor Dodany 2010-02-26 15:52
Witam choruje na depresje od 10 lat ,caly czas sie lecze czy moge sie starac o rente? Czy ktos z was jest na rencie z powodu tej choroby?
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-02-26 16:16
Hektor przecież jesteś na rencie wojskowej,a jak uważasz ze masz depresję,to weź się za jakąś robotę-depresja Ci przejdzie,jak pomachasz 8 godz.  łopatą.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-02-26 18:14

> a jak uważasz ze masz depresję,to weź się za jakąś robotę-depresja Ci przejdzie,jak pomachasz 8 godz.  łopatą


Siwek, to miało być serio?
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-02-26 18:10
a ile Ty bys chcial rent pobierac ze tak spytam, poza ta ktora juz masz?
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-02-26 18:16
Depresja jest chorobą a nie lenistwem
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-02-26 18:18
no ale ta osoba ma juz rente, kto mowi o jakims lenistwie?
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-02-26 18:24
rada na depresje,że trzeba machać 8 godź łopatą? jako lekarstwo?
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2010-02-26 18:25 Zmieniony 2010-02-26 18:36
przeciez to nie ja napisalam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zwracaj uwage na czyje posty odpowiadasz
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-02-26 18:25 Zmieniony 2010-02-26 18:32

>Siwek, to miało być serio?


Boginko przecież pisał w poprzednich postach,że ma rentę wojskową,a teraz pyta,czy dostanie na depresję.Chyba,że pobierając rentę wojskową może dostać jeszcze druga,ale o takim czymś nie słyszałem.Wszystko możliwe,że coś takiego istnieje.Wiem,że na rencie wojskowej można pracować na cały etat do samej emerytury.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-02-26 19:03
TWÓJ POST Z 18.18,PYTANIE,ale rzeczywiście to nie twoja rada
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-02-26 19:11
Może dostać podwyższoną rentę z tytułu niezdolności do pracy,jeżeli spełnia warunki.Chodzi mi o lata pracy w cywilu.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-26 19:25
Siwek, pytanie nie dotyczyło rent hektora tylko "propozycji" żeby depresję leczyć łopatą.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-02-26 19:35
Nie znam się na chorobach,ale jeżeli ktoś ma zajęcie,to nie ma czasu na depresje.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-26 19:45

> Nie znam się na chorobach,ale jeżeli ktoś ma zajęcie,to nie ma czasu na depresje.


Siwku, wiesz że to zdanie jest wewnętrzne sprzeczne? Jeżeli "nie znasz się na chorobach" to skąd przekonanie, że na depresję "trzeba mieć czas" a łopata jest na nią lekarstwem?
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-02-26 20:25
Jak depresja jest chorobą,to ja jestem już 30 lat chory.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-02-26 21:27
E  tam ,jest chorobą i to poważna uniemożliwiająca normalna egzystencje ,siwek poczytaj ,choćby w necie to nie wymysły leniwych nieudaczników i nie gorszy nastrój z powodu pogody,to jest jednostka chorobowa leczona w szpitalaxch psychiatrycznych ,proszę poczytaj ,bo wyraźnie nie wiesz
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-02-26 21:37
Trochę poczytałem,trzeba sobie ze wszystkim radzić,a nie załamywać się.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-26 22:27

> trzeba sobie ze wszystkim radzić,a nie załamywać się.


Rozumiem, że brak nogi jest bardziej widoczny niż np. brak serotoniny/dopaminy w mózgu (i innych neuroprzekaźników, hormonów i całej reszty tego ustrojstwa, które "ustala" jak działamy "od środka") ale to w moim poczuciu trochę taki tekst, jakby amputantowi udowadniać, że nie może mieć bólów fantomowych, bo przecież nie ma tej nogi. Albo epileptykowi, że się wygłupia jak nim tak rzuca po podłodze. Na zasadzie "skoro ja nie widzę, niczego, co udowadnia, że chorujesz, to znaczy że nie chorujesz."
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-02-26 23:02
Jak widać niepomogł ani światowy dzień ani miesiąc poświęcony depresji wciaż wielu ludzi uwaza ,ze to fanaberie osoby ,która leży cały dzień w łóżku ,bo jest tak leniwa,że jej się nawet wstać i umyć nie chce,dobre porównanie z tymu bolami fantomowymi.
Jak wiele edukacji jeszcze potrzebujemy,żeby zrozumieć inna chorobę niż ta której sami boleśnie doświadczamy?
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-02-27 12:21
Też się zgadzam z Siwkiem.Czy w depresji może żyć 73 letni samotny męzczyzna? To znaczy, co mam się położyć do łózka i czekać na śmierć i wszystkim głosić ,że jestem w depresji.......
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-02-27 12:30
Nie ,eligiusz ,w żadnym wypadku nie ,jeżeli nie umiesz sam sobie z tym poradzić to zgloś sięw jak najprędzej do lekarza psychiatry,to może nie jest popularna droga ale (są też tacy co boją się ginekologa, czy dentysty)  k...mać to jest xxi wiek a wiek nie nie ma ztym nic wspólnego
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-02-27 12:42
Maltabar-ja nie pisałem w sensie ,że z tym nie umiem sobie poradzić .Pisałem w sensie takim,że starsze osoby wszystkie musiały by sie poddawać i mówić o depresji.Stwierdzam,że nie wiek określa stopień depresji.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-02-27 12:52
no ,dla mnie to jasne,że wiek nie ma nic z tym wspólnego,depresja ,to choroba ,demokratyczna,ja osobiście  mimo ciężkich doświadczeń jakimś cudem uniknęłam tej akurat choroby,ale jeśli w jakikolwiek sposób mogę pomóc to śmialo pisz na priv
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-27 16:58

> Autor eligiusz Dodany 2010-02-27 12:42 Pisałem w sensie takim,że starsze osoby wszystkie musiały by sie poddawać i mówić o depresji.


Z takim stwierdzeniem się nie zgadzam. Jak ktoś umie "zabić" czas wolny, wypić z sąsiadką kawę a z ekspedientką porozmawiać chwilkęw trakcie czynionych zakupów napewnie nie wpadnie w depresję. Utrata dawnych znajomych może nam tylko udowodnić że byli fałszywymi przyjaciółmi. Piękne chwile nie trwają wiecznie a jak trwają długo to trzeba spodziewać sie zmian i szykować na gorze czasy ale nie popadać w "rozpacz, czy samotność"
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-02-28 09:51 Zmieniony 2010-02-28 09:55

>Z takim stwierdzeniem się nie zgadzam. Jak ktoś umie "zabić" czas wolny, wypić z sąsiadką kawę a z ekspedientką porozmawiać chwilkęw trakcie czynionych zakupów napewnie nie wpadnie w depresję>


Ella to byłoby za proste.
Depresja - jest ich kilka rodzai  i przyczyn wywołujących ten stan cała długa lista.
Dla przykładu całkowicie odmienny przebieg ma depresja reaktywna niż depresja endogenna
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-02-28 10:02
hektor
Zebrać aktualną dokumentację medyczną zawsze możesz i ponownie złożyć o orzeczenie o obecny stan zdrowia.
Dotyczy to wszystkich chorych i wszystkich  schorzeń.
Znalazłam w Twoich postach, iż masz orzeczoną częściową niezdolność, spróbować możesz, a jeśli nawet,  to pozostaniesz na tej co teraz - częściowo niezdolny.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-03-01 10:30
Szanowny Panie
aby uzyskać rentę z tytułu niezdolności do pracy trzeba jednocześnie spełnić trzy warunki:
-zostać uznanym za osobę niezdolną do pracy przez ZUS
- mieć odpowiednią ilość okresów składkowych i nieskładkowych
- niepełnosprawność musi powstać w okresie opłacania składek

Jeśli spełnia Pan te warunki, wówczas otrzyma Pan rentę.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta na depresje? (17571 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill