www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Komputer dla dziecka niepełnosprawnego. (4552 - wyświetleń)
- Autor motylek741 Dodany 2010-03-03 17:16
Witam. Kiedyś już pytałam o córeczki koleżanki (z porażeniem mózgowym) Dziś mam pytanie czy wnioski o dofinansowanie do komputera mogą być składane jeśli te dzieci nie mają jeszcze 10latek ?? Jeśli tak to gdzie można zgłosić dodatkowe wyposażenie takiego komputera np. dużej klawiatury ponieważ dziewczynki są słabo widzące, ale mają ćwiczenia z logopedą i można również program do nauki specjalny zamówić. Jeszcze jedno pytanie czy wnioski składa się w PFRONie czy też w PCPR, ponieważ słyszała, że do 10 roku zycia w jednej instytucji a po 10 roku w drugiej. Proszę o informacje najlepiej na email beata_741@wp.pl DZIĘKUJĘ.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-03-03 17:21
Logopeda kojarzy mi sie z Państwowym Związkiem Głuchych. Motylku pytałaś o te sprawy w poradni. O ile wiem Oni wspomagają swoich podopiecznych. Proponuję tam zapytać. Tu trudno odpowiedzieć bo co region to na innych prawach rządy. Warto zadzwonić do PCPR czy też PFRON w Twoim regionie.
Nadrzędny Autor motylek741 Dodany 2010-03-03 18:29
Dziekuje za odp. Właśnie to pani logopeda, która przyjeżdża do dziewczynek powiedziała o tym, tyle że mało informacji przekazała, a w takich instytucjach jak PCPR czy podobne, mało wiedzą. Wiem, że pisałam często na różne fora w swojej sprawie bo też jestem osobą niepełnosprawną i zawsze jednak eięcej informacji można uzyskać od samych niepełnosprawnych niz pracowników urzędów.;-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-03-03 19:08 Zmieniony 2010-03-03 19:11
Motylku nie ma co pisać na fora ale zadzwonić a jak masz możliwość osobiście pobrać wnioski i złożyć w PCPR lub PFRON. Nie piszesz czy dzieci chodzą do szkoły czy umieją już pisać. To ważne czy umieją już pisać i czytać. Jeśli chodzi o słuch można rehabilitować częściowo przez Skype co z kolei musi i Ciebie zaangażować czy dziecko powtarza właściwie wyrazy bez przekręcania. Suche przepisy to mało. Dany region musi mieć na to pienądze. Wiem też że dość rygorystycznie podchodzą do przyznawania dofinansowania tego typu sprzętu np: Niedosłuch + problemy z ruchem ale z nogami = można usłyszeć ma pan(i) ręce zdrowe. Następny wariant to nauka, praca czy też zakładanie działalności. Do czego ma służyć dany sprzęt - motywacja.
Jak już pisałam te sprawy trzeba a nawet musi się załatwiać osobiście
Dowiesz się dokładnie właśnie w PCPR lub w PFRON. Mają duże informacje poza tym czy dostaną kasę na dany sprzęt.
Nie zwlekaj tylko załatwiaj bez czekania na odpowiedź na forum.

A to przeczytasz u nas na forum (KLIKNIJ TU)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Komputer dla dziecka niepełnosprawnego. (4552 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill