www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Niania dla niepełnosprawnego dziecka (5508 - wyświetleń)
- Autor Meduza Dodany 2008-01-19 14:32
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/18434

Po tym artykule może ktoś wie jak rozwiązać problem finansowy opłaty niani przez samotną matkę (dlaczego asystent osoby niepełnosprawnej dotyczy wyłącznie dorosłych niepełnosprawnych!)...

Czy to moze być odliczane od dochodu w PIT jako zabiegi związane z rehabilitacją, czy też jest możliwość dofinansowania niani przez PFRON, CPR, czy inne źródła finansowania?

Samotnym matkom wyjątkowo brak czasu na wszystko, a dziecko nie powinno byc tu przeszkodą. Nie ma mowy o nauce, czy innych przedsięwzięć dot.własnej osoby, jeśli nie ma pomocy z rodziny... A też to nie fair działać kosztem niewinnego dziecka! 

Inny problem to brak banku danych takich niań dla niepełnosprawnego dziecka.
Oraz to ile płacić takiej niani...
Matka jeśli rezygnuje  z pracy zawodowej by zająć się rehabilitacją dziecka, moze otrzymywać zasiłek " świadczenie pielęgnacyjne" w kwocie 420zł, od którego jest odprowadzana składka na emeryturę i ub.zdrowotne. Ale się ceni pracę matek!!!!! 
Nadrzędny - Autor hala63 Dodany 2008-04-19 18:29
Cyt."ale się ceni pracę matek". Tym baedziej,że matki "zastępcze" dostają z PCPR wysoką pensję i spory  dodatek do każdego dziecka.A my matki rodzone jesteśmy traktowane po "macoszemu"przez nasze panstwo.waża się ,że  my niejako z urzędu musimy sobie radzić za te marne 420zł.od lat nie rewaloryzowane ani o złotówkę!!Pora to zmienić piszcie do ministerstwa Pracy i Płacy.
Nadrzędny - Autor Meduza Dodany 2008-04-19 19:11
Bo jest dyskryminacja kobiet-matek, zwlaszcza jak chce powrocic tez do pracy a nie ma pomocy, by zapewnic dziecku opiekę!
Kto to widział, żeby na wynajecie tzw. opiekunki, by isc na szkolenie zawodowe moze dostac niewiele ponad 250zł na miesiąc, a i jej dochody na 1 czlonka rozdiny nie moga byc ponad 350zł brutto!

To jawna kpina jak nas Polki sie traktuje, nic dziwnego ze kobiety nie chca byc matkami bo jej stres i caly ciezar jaki musi ponosic przez wiele lat w zaden sposob nie jest rekompensowany!

Mało tego, sama jestem niepelnosprawna matka samotna i wychowuje niepelnosprawne dziecko!
To cos okropnego co trzeba robic, matka nieraz zastanawia sie czy nie oddac swego dziecka do domu dziecka (tam 1 dziecko kosztuje panstwo 2500zł, dane takie dała opiekunka spoleczna z OPS) by jakos ulozyc swe zycie!!!!
A rodzina zastepcza na niepelnosprawne dziecko ma 1300-1500zł miesiecznie oprocz innych dochodow...
A kogo to obchodzi?
Tylko osadzaja czy nalezycie wywiazuje sie z obowiazku opieki nad dzieckiem, a czy wobec niej nalezycie spoleczenstwo sie wywiazuje? Toz przeciez dziecko wychowujemy nie dla siebie ale dla spoleczenstwa!
Dlaczego pozwala sie by mezczyzni zostawiali matki z dzieckiem i nie ponosili konswekwencji poza 200-300zł alimentow?
Gdyby spoleczenstwo nie było zbyt pobłazliwe wobec mezczyzn to wogole nie mysleliby by zostawiac kobiety z dzieckiem i szukac gdzie ibdziej szczescia bo mu zbyt niewygodnie...
A panstwo reprezentuje interesy wiekszosci, widac jakie one są! 
Nadrzędny - Autor Zosia Dodany 2008-04-22 09:46
nie wiem czy Partia Kobiet jeszcze istnieje,ale warto np za ich pośrednictwem walczyć o zmianę tej sytuacji.Dużo mówimy ,ale nie tym co trzeba.Mówić trzeba i to dużo i głośno,ale odpowiednim osobom-tym,którzy uchwalają takie przepisy
zachęcam do walki o swój los,swoich dzieci,rodzin
Matka Polka:)
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-04-22 18:22
Nie zgadzam się z halą63
Co tzn. wysoka pensja i dodatek? Kogo masz na myśli pisząc "matki zastepcze": kobiety prowadzące rodzinne domy dziecka czy te biorąco na wychowanie 1, 2 albo i więcej dzieci? A może chodzi ci o kobiety, czy rodziny będące rodzinami zastępczymi dla niepełnosprawnych dzieci? Hm...dużo niedomówień.
Nadrzędny - Autor hala63 Dodany 2008-04-24 19:08
Zobacz odpowirdz Meduzy. Może niejasno napisałam. Chodziło mi oto,że nie traktuje się równo matek.Powiedziełabym,że wyróżnia się pod względem finansowym rodziny zastępcze jak napisała Malwa. Ja nie mam czasu szperać,ale wiem,że dysproporcje są ogromne. Ja wychowując dziecko niepełn.dostaję 420 zł. świadczenia (od kilkunastu lat niewaloryzowanego!) .Poszukaj sobie ile dostają matki lub rodziny zastępcze. Jak mam zaspokoić jego potrzeby za te grosze? a są one duże:aparaty słuchowe,baterie do nich i inny sprzęt do pielęgnacji,wozek inwalidzki,obuwie ortopedyzcne,okulary.To tylko zdrowotne.Wszędzie trzeba dojechać samochodem.A gdzie reszta?
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2008-04-24 19:41
ja nigdy nie wruce do polski.
wlasnie dlatego.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Niania dla niepełnosprawnego dziecka (5508 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill